HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!! - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

1. Sana Yazmış olduğum yazıma eklenmiş iki nokta daha görürsen..
    Onlar duygusuz mürekkepten dökülen renk değil..
    Ağlayan bir yürekten dökülen iki damla gözyaşının izidir..

Onları yere düşürmemek için..
    Ömrüm bedel olsa tereddüt etmezdim..
    İki damla yaş...!
    Kanımdan kıymetli, ömrümden asil...
    O iki damlanın süzüldüğü deniz gözler arasında bir ömür..
    Nabız nabız erir, yinede kifayetsiz kalır..
    İki damlada boğulurum kimse anlamaz....
    Bu gün seni uzaktan gördüm..
    Aklımı aldın, gönlüme vura vura dağladın..
    Dokunsan ağlayacaktım biliyorum..
    Elim kalbimde..
    Arkama baka baka yürüdüm yine....

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2008-07-25 #2
    Yaşanmış ve bitmiş bir sevdada takılı kaldım paslı bir çivi gibi Sensizliğin kaçıncı günü bilmiyorum daha doğrusu gittiğin gün mıh gibi aklımda da günleri saatleri saymaktan yoruldu kalbim.

Bitmiş… gitmiştir…

Bitişin gidişin tek taraflı olması ne kadar acı verici bilir misiniz?hani konuşmak istersin kelimeler düğüm düğüm olur boğazında anlatmak istedikçe kelimeler çıkmaz ağzından karabasanlar etrafını sarmışken haykırmak istersin ama haykıramazsın…

Yalnızlıklar bitişler ve gidişler yapışmıştır bir kere yakana seni bırakmazlar seni tüketene kadar bırakmazlar

Hele de çıkarsız sevmişsen gözü kapalı inanıp güvenmişsen benim gibi kusura bakamın hiç iflah olmazsınız artık ayrılık özlem her gün biraz daha büyür.

Onun sıkıntılarını duyup kendi sıkıntıların edersin halbuki anlamsızdır o gitmiştir.

Bir türlü anlatamazsın kalbine giden birinin sıkıntıları üzüntüleri senin neyine bırak kendi baş etsin dersin oh olsun demek istersin ama diyemezsin...

sana yaşattığı tüm üzüntülere kalp ağrılarına rağmen diyemezsin..

onun için uzaktan uzağa üzülürsün geceleri dua edersin mutlu olsun huzurlu olsun diye... ama sen ne mutlu nede huzurlu olamazsın onun gidişi seni bitişin olmuştur çünkü sen hiç şey gözetmeden sevmişsindir.

Hani birini sevmen için onu görmen gerekmez diye bir söz var ya işte sende öyle bakmadan görmeden sevmeye devam edersin o yüzden ne mutlu nede huzurlu olursun

Yakalaşan doğum gününde yanında olmak istersin ilk sen hatırlamak istersin ilk sen ona hediyesini vermek istersin ama bilirsin ki bunlar imkansız o senden çoktan gitmiştir seni çoktan bittirmiştir.

Ama anlatamazsın kalbine o ısrarla yanında olmak ister. Biliyormusun sen benden gitmemişken beni bittirmemişken düşünmüştüm ne alacağımı ama şimdi sadece şu geliyor aklıma

Ahşap bir kutunun içinde küçücük bir kalp ve içinde küçük bir not "sana sende olmayan çok özel bir şey hediye etmek istedim. "

Gidişin bitişim tükenişim oldu ama sen her şeye rağmen yine mutlu ol emi...

3. 2008-07-25 #3
    ''Gurbetler biriktiriyorum kan revan yüreğimde.Yalnızlık suskun ve sensiz kuşatıyor her yanı.Bir kez olsun ben olmak istiyorum oyunu bozan.Bir kez olsun ben olmak istiyorum giden.Hıçkırıklarımı yutkunduğum gecedegecelerde bir kez olsun ben olmak istiyorum başını eğmeyen ve ardına bakmayan.Ve bir kez daha vazgeçiyorum gelmekten.Ama şimdi gece.Çayıma hüzün karıştısevmek daha çok ağrıttı yüreğimi.Sesim yetişmedi sanasustum.Hayatıma bir seni ekledim.Sen yokluğunla çoğalırken günlerimdeben beceriksizce sana yürüdüm.Sesim yetişmedi sana.Ben sana yenilmek için sevdim seni.Hayallerime yakıştığın için sevdim.Ama artık gitme vakti.Duymadığın sesimi sana emanet ederekacılarıma yokluğunu ekleyerek ve nereye gidersem gideyim seninle kalarak gitme vakti... Duam olup kalacaksın.Sevdikçe çoğalacaksın yokluğunla içimde.Kızma bana sitemkar yazıyorum diye...Küskünlüğüm inan sana değil.Söz dinletemiyorum duygularımayüreğime.Saatler seni sen geçmiyor.Selamını getirmiyor rüzgarın nefesi.Yollar yolumu sana bağlamıyor.Sen bırakma beniŞimdi sen bana beni ne kadar çok sevdiğini anlat.Gerçek-yalan farketmez.Giderken bunu duymak yaşatır beni ancak.Son iyiliğin olsun bana.Ya da sus ve git benden;ardına bakmadan... Düşlerimde son bahar artığı ümit ilmekleriyleumutsuz özlemlerin terkisindeki çığlıklarımlayağmur damlayan ellerimletopladığım tüm güneşleri getiririm belki sana.Seni görmelere yanarken içimseni bir daha göremeyeceğimi biliyorumgölgesinde seni sevmişliğim olan bu şehirde...Her yalnız kalışımdagece banaben geceye yoldaşlık eder;gece kelimelerimi hırpalarkelime kelime kelimesizliğe düşürür beni.Aklıma gözlerin düşersusarak çağırırım seni ben.Hasretle aşkla ben iyi olurum.

Sen iyi bak kendine sevdamm...''

4. 2008-07-25 #4
    Sensiz herqünüm caresiz , her dakikam hüzün
    yollar Can aLıcı qelemıyorum yanına
    qiremiyorum kollarının aRasına..
    tutamıyorum o tertemiz elleri..

Serseriyim Avareyim yaLnızım !
    farkına varamadım ßen sende kalmışım
    dün qece cok içmişim yollarda sızmışım
    ßir qRam a$kı meqer fazla kaÇırmışım..

ßir denklem yasıyoruz..ßilinmeyeni ßenim
    Cozumu yok ßu denklemin ! yaLnız Sefilim
    bu dalqa devirdi ßeni yorqun qemiyim
    attım artık demiri..paydoS sevqilim !

5. 2008-07-25 #5
    544 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

ŞİMDİ GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR YOLDAYIM
    İÇİM HEP SENDEN YANA OLSADA
    İÇİM HEP KAN AGLASADA
    BİR TARAFIM ASLA DER GİBİ
    BÖLER BENİ İKİYE
    AN GELİR HAYKIRMAK İSTERİM SENİ DELİ GİBİ SEVDİĞİMİ
    HALA UNUTAMADIĞIMI
    AN GELİR YAPTIKLARIN GEÇER GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN FİLM SERİDİ GİBİ
    ŞU AN NE YAPTIĞINI BİLMEM, DUYMAM, GÖRMEM
    SORARIM KENDİME
    BEN ONA BİR ŞEYLER YAZARKEN
    ACABA GELİR MİYİM AKLINA
    O DA BENİM GİBİ ÇARELER ARAR MI
    HER TELEFON ÇALISINDA İÇİ ACIR MI
    BENZETİR Mİ BAŞKALARINI BANA
    BENİM ONU BENZETTİĞİM GİBİ
    ARTIK GERİ DÖNÜŞ YOK BİLİRİM
    EKSİKLİĞİNİ HİSSETSEMDE
    ÖZLEMEYİ SAYENDE ÇOK İYİ BİLSEMDE
    UNUTMAK YERİNE İSTEMEDEN, ÇARESİZCE KABULLENSEMDE
    BİLİRİM ARTIK ÇOK GEÇ
    NE SEN DÖNEBİLİRSİN GERİ NE DE BEN GEL DİYEBİLİRİM SANA.........

.........seni seviyorum tek diyebildiğim bu......

6. 2008-07-27 #6
    447 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

YALNIZLIK İSKELESİ

Yalnızlık zor be gülüm bu iskelede
    Alışmışım her gün denizin yosun kokusunu seninle koklamaya…
    Ekmek kırıntılarını atmasını martılara
    Güneşin doğuşunu alışmışım gülüm seninle!
    Ne zormuş sensiz oturmak bu iskelede!
    Bu sefer ellerim ellerinle değil de
    Bir sigara bir şişede şarapla dolması koydu be gülüm!
    Mazi aklıma geliyor, her yer sen dolu bu iskelede
    Çok sevmiştim seni…
    Ayın denize mehtaplaşması kadar gerçek
    Ve büyüleyiciydi benim SEVGİM!
    Gece iskeleye iniyorum
    Yıldızlara küfür ediyorum!
    Çünkü sen demiştin bana
    Yıldızlar kadar gerçekçi benim sevgim diye!
    Hadi oradan sende…
    Kalbimi yakıyor be gülüm bu iskele!
    Yaralı kalbime tuz basıyor her gece
    Yeter artık!
    Ve sona yaklaştık…
    Ben dayanamıyorum her gün bu iskelede ölmeye
    Artık benim gitme vaktim geldi
    Kendine iyi bak!
    Bu arada elindeki mektubu iki yere gönderdim
    İkisi de aynı mektup ama Tek farkı var sadece
    Biri sende biriyse iskelede… Cansız bedenimde!

7. 2008-07-27 #7
    398 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    Tenha bir sokak gibiyim
    Islıklar bende çalınır
    Serseri adımlar bende
    bende yaşanır
    Yalnızlıklar...
    Küfürler hep bende edilir
    Benim son durak
    Şarkı söylerim ben kendime
    Duyan kendine alır
    Ben ağlarım
    Duymaz kimse sesimi
    Kimse şarkı söylemez bana
    Kimse bilmez ne çok istediğimi
    Ama sen Tenha Sokağın güzeli
    Sen şarkını bana söyledin
    Duydum sesini,ağlamaklı yüreğinde
    Sen tenha sokağın güzeli
    Sen şarkını bana söyledin
    Bu şarkı hiç bitmez yüreğimde

8. 2008-07-27 #8
    20 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    Bir başıma bu kentin sokaklarında yürüyorum. Üşüyorum. Ne kadar uzaksan bana o kadar soğuyor hava. Sen yoksa, sıcaklık hep mevsim normallerinin altında. Bu yüzden meteoroloji raporları umurumda bile değil. Kar mı yağıyor yoksa yağmur mu bana ne? Ben senin hasretinle sırılsıklamım zaten,daha ne kadar ıslanabilirim ki?

Burada mısın değil misin belli değil. Bazen gidişlerin kahramanı oluyorsun, bazen sonsuz kalışların. Doyumsuz gecelerdesin kimi zaman, bazen de yalnız karanlıklardasın. Bitmek bilmez bir şarkısın ama ben mi notaları yanlış basıyorum da sen bu şarkıyı söyleyemiyorsun? Neden susuyorsun?

Aşkın sessizliği ne kadar korkunç olur bilir misin? Bir tek kelimeye hasret geçen gecelerin hesabını soracağın kimse de yoktur üstelik. Kendi kendiyle konuşana deli derler ya, beni çoktan akıl hastanesine kapatmaları gerekirdi. Hem de iflah olmaz hastalar bölümüne…

Yokluğuna alışmaktan korkuyorum,ne kadar kötü… Yokluğunu yürüyorum sokaklarda. Yokluğunu içiyorum kadeh kadeh. Hiç gelmeme ihtimalin bir idam mahkumuna dönüştürüyor beni. Hiçbir şey yapmadan beklerler ya hücrelerinde, ölümün soğuk nefesini hissederek… Anlamlı olan bir şey yoktur onlar için.Belki de bir an önce ölmektir akıllarından geçen ,bu bekleme işkencesi bitsin diye…Bu yokluk hissi öldürecek beni…

Gelebilme ihtimalinse yüreğimdeki kuşları havalandırıyor,kanat seslerini duy. Gelmek iste bana. Bir görsem yüzünü,ah bir dokunsam sana…

Göreceksin,sevdanın çiçek çiçek açtığını umudun bir yangın gibi alev alev ikimizi birden sardığını. Anladım ki mümkün değil seni sensiz yaşamak. Ben o gönlü genişlerden değilim. Madem içimdesin, yüreğimde taşıyorum seni,o zaman yanımda da olmalısın. Sensiz yaşanmayacak bu aşk ötesi yok..

Şimdi yalnız geceleri seviyorum. Seni yıldızlarda buluyorum. Daha bir dayanılır oluyor sensizlik sancısı. Mümkünü yok çıkmayacaksın aklımdan, bu yüzden gece, el ayak çekilmişken, hiçbir ses yokken sen ve gece.. Zaman geçer,her şey unutulur, bir örtüyle kaplanır acılar ama…

428 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    BİR TEK SENİ UNUTAMAM..
    428 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

9. 2008-07-30 #9
    53 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

10. 2008-07-30 #10
    23 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

11. 2008-07-31 #11

Bir sonbahar akşa ' mının suskun karanlıgında hasret dolu yüregimle yıldızları seyrediyorum , bir yandan yar gelir diye yol gözlüyorum.Yüregim bir o kadar suskun bir o kadar da yorgun..Yazdıgım dizeler aglamaklı , aldıgım nefesin kanadı kırık..

İçimi üşüten hasret rüzgarlarında gözlerim nemli ve bir o kadar da tırmandıgım hasret yokuşu engebeli..Karanlıga bogulmuş yollar yaralı , sensizligin nagmeleri yüregimde sıralı
    Gelemedin bir türlü yar yoksa yollar mı uzadı..?

İçimde hasretin kanayan izleri , dilimde suskunlugumun sessiz dizeleri , pusuda yoklugunun kanayan gülleri , gel artık özlemin yüregim soldu , tükendi..
    20 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    Yoklugun cehennem azabı gibi ,
    Hayalin gözlerimde bir vurgun gibi
    Gelmeyeceksen bir haber ilet
    Uzansın sana sevdamın eli

Alıntı:
    Alintidir...

12. 2008-07-31 #12
    15 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

16 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

17 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

18 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

19 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Bu kez anladım
    Kuru dallardan yapma
    Bi köprüden geçiyorum

Ben ordaydım
    Erbabı yalnızları
    Yutan kentler biliyorum

Bu kez anladım
    Hüzünlerden bozma
    Mutluluklar yaşıyorum

Ben ordaydım
    Acemi aşıkları
    Boğan sular biliyorum

Ne müttefik belli
    Ne sığınakların yeri

Kaybettim bugün kendimi, hükümsüzdür
    Sonu yok bunun, boşluklardan boşluk beğendim
    Vazgeçtim bugün herşeyden halsiz şu kalbim
    Kan revan içinde hep kanamaz denen yerlerim

Hem suçsuz hem güçsüz hem halsiz...

Bu kez anladım
    Kartonlardan yapma
    Siperlere pusuyorum

Ben ordaydım
    Huzurlu zamanları
    Yıkan sonlar biliyorum
    alıntıdır

13. 2008-07-31 #13
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Dün yine yapayalniz dolastim yollarda35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Yagmurlarda islanan bombos sokaklarda35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Gözlerimde yas kalbimde sizi unutmadim seni35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Unutamadim unutamadim ne olur anla beni35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Unutmak kolay demistin alisirsin demistin35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Öyleyse sen unut beni yeter ki benden isteme35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Gözlerimde yas kalbimde sizi unutmadim seni35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Unutamadim unutamadim ne olur anla beni35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Yillar ikimizden de çok seyler gotürmüs35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Sen yeni yuva kurarken beni paramparça bölmüs35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Unutmak kolay demistin alisirsin demistin
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!Öyleyse sen unut beni yeter ki benden isteme35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!35 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Alıntı:
    Alintidir...

14. 2008-08-04 #14
    1468 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

15. 2008-08-06 #15
    1428 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Güncelleme : 2008-08-06
  16. 2008-08-06 #16
    1407 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

17. 2008-08-28 #17
    140 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

18. 2008-09-04 #18
    1227 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

19. 2008-09-07 #19
    1104 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

20. 2008-09-08 #20
    bir diRhem umuDa bir güL..

1049 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Gökyüzüne resim çizmek peşinde değilim
    Gayretim bir dirhem umuda naif gülüşü nakşedebilmek…"

Bilmediğim bir şehrin sabahından yazıyorum bu satırları. Bana yabancı bir öykünün doğuşuna tanıklık ediyorum. Üşüyorum nem kapmış duvar misali. Sesini arıyorum kulağımın derinliklerinde. Sessizliğime çağırıyorum tüm martıları. Aldırma / aldanma sadece martıları çağırdığıma. Asıl ben seni diliyorum kuru avuçlarıma. Susuzluğumun kanayan yüzüne sen koş. Aldırma giydiğin ayakkabılara. Koş sadece. Nefesin de tıkansın biraz. İstediğim kadar değil, hissettiğin kadar yaklaş bana. Bilirsin senden önce üryan'lığımı örtecek bir cümle bulamamıştı dudaklarım. Kapat dudaklarıma sözlerini. Gayri dudaklarımdan çıkacak tek söz; adının baş harfi olsun..

Bize ne bir sevda vaat edildi ne de bir mucize hediye edildi. Biz karanlıktayız. Üzerimiz açık. Ellerimiz hazan kokar. Ama birbirimizin tebessümlerinde isteriz Cenneti. Gövdemizin toprakta kapladığı gölge kadar cümle oluruz sevda lugatinde. Şimdi sevme zamanı. Tüm martılar açtır şimdi. Yüzümde belirginleşen tebessüm çizgileriyle doyuralım tüm martıları. Bulutsuzluktan şikayet eden toprağa uzatalım gözlerimizde birikmiş ıslaklığı. Kısır cümleleri işgal etsin içimizdeki gönül zenginliği. Susuzluktan çatlamış yangınlara koşuşturalım dudaklarımızı. Diş geçiremediğimiz zamana not düşülsün imkansızlığımız. Birbirimizden bihaber yaşarken istiflediğimiz hüzünlere inat biz tebessümün güzelliğinde bir umut ekelim gül kokusunda.

…………….Ey sevgili,

Satırlarımın dağınıklığını hoşgör. Bilmediğim bir sabahın avcunda kanattım ellerimdeki mürekkebinin dilsizliğini. Sana yazmaya aç'tım. Tebessümün satırlarda inkişafına vuruldum. Yazan ben, yazdıran sen..

Özlediğim, dilediğim bir sevdanın anlamı,
    Yaşadığım, nefes aldığım bir hayatın başkahramanı,
    Umutlandığım yarınların tek güzel yanı

Unutma ki;

Bir dirhem " can'a " bir " umut " miktarı " gül " kafi.

Beni " ben " yapan …

Seni seviyorum..

21. 2008-09-08 #21
    Gitme Gitme ölürüm…

1039 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    Gitme,
    Gitme ölürüm…
    Güneşim batar, gecelerim uzar;
    Seni arar ellerim,
    Seni bekler bedenim,
    Gitme,
    Gitme ölürüm…

Gözlerim dalar uzaklara,
    Ne elim kalkar,
    Ne kolum,
    Seni bekler çaresiz bedenim,
    Yokluğuna sarılır,
    Sensizliğe küfrederim,
    Kızma seni bu kadar sevdiğe,
    Sevda nedir bilmezmiş meğer yüreğim,
    Beklemenin acısını hiç çekmemişim meğer…

Sana benzer her gölge,
    Her sesi sana yorarım,
    Buğulanan gözlerimi bile silemem,
    Yokluğunu unutturmasın diye…
    Gitme,
    Gitme meleğim,
    Sensizliği çoktan unuttu yüreğim,
    Yalnızlık alışılır sorun sensiz günlerim.

Gitme,
    Gitme meleğim,
    Bir nefesi sensiz almaya,
    Bir güne sensiz gözümü açmaya,
    Dayanamam,
    Sen gitme meleğim,

Ben sensiz yaşayamam…

22. 2008-09-08 #22

1034 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!
    "o" mutlu olsun yeter...

"Gidenler hep bekle beni derler ve kalanlar hep bekleyeceğine yemin ederler"

Her giden ardında bir bekleyen bırakır. Bazen ister bekle beni der, bazen de bekleme hayatına devam et der. Bu bekleme demenin ardında bir beklenme isteği vardır hep...

Ve her kalan yüreğindeki acısıyla bekleyeceğim der. Dönmeyeceğini bile bile, gelmeyeceğini bile bile, sevmeyeceğini bile bile. Ve bekler...

Yanı başımızdayken fark etmediğimiz bir çok ayrıntı takılır hafızalara. Oysa ne güzelmiş yaşanılanlar dersiniz. Meğer ne çok sevmişim dersiniz. Ve belki de hiç sevilmediğinizi fark edersiniz. En acısı da budur ya zaten. Sevilmeden sevdiğinizi fark ettiğinizde beyninizi yer binlerce soru. Başlarsınız cevabı besbelli olan sorulara kendinizce cevap aramaya.

Ve sorgulama zamanı gelir kendinizce.. Oysa unutursunuz bir şeyi. "Aşk Sorgulanmadan Yaşanmalıdır."

Baktığınız her yer "onda" biter. Gördüğünüz her şey de "onu" ararsınız. Aynadaki görüntünüzde bir yansıma, sokaktaki köşe başında bir kucaklaşmadır "o". Yağan yağmurdur, denizdeki yakamozdur "o", gecelerin ayı, gündüzlerin güneşidir "o"...

Ve son cümleler dökülür artık dilinizden. "O" Mutlu Olsun Yeter. Diyebileceğiniz bir şey kalmamıştır çünkü. Tıpkı yüreğinizi sizden aldığı gibi giderken cümlelerinizi de ***ürmüştür yanında.

Sessizlik kalır geriye biten bir sevgiden. Ve Ayrılık Urganı kalır boynunuzda "yağlı bir ilmek gibi". Sanki biri ha çekti ha çekecek. Durdu sanırsınız dünyayı ha battı ha batacak. Ama ne dünya durur nede o ilmek çekilir. Hayat devam ediyordur ve bu çarkın içinde sizi de bilmediğiniz başka diyarlara sürüklüyordur.

Bitecek sanırsınız acınızı bitmez. Sadece bir yerlere saklanır yüreğinizde.Bir şarkıda, bir şiirin içli mısralarında ve belki de bir sözde kanamaya hazır bir yaradır o artık.

"Sessizliğin İçinde Bir Çığlık, Karanlığın İçinde Bir Işık, Yürekte Kapanmaz Bir Yaradır Artık O..."

23. 2008-09-11 #23
    Dayanamıyorum Seni Üzmeye...

922 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Sen ağlayınca her şey bitiyor bende
    Hayatım sönüyor sanki ölüyorum
    Dayanamıyorum bir türlü üzülmene
    Seni üzmeye
    Ama neden eskiyi unutamıyorum ki sanki
    Hepsi çok güzelmiş gibi
    Oysa şu anı yaşasak hep ne kadar güzel
    Hep mutlu hep huzurlu
    Nefret ediyorum eskiyi hatırlamaktan
    Beni tutan tek elin sen olduğunu hissediyorum
    Bazende bırakan
    Ama yine de seviyorum seni
    Sen beni bırakınca yaşayamayacağımı hissediyorum sanki
    Ama buna bir türlü isim veremiyorum
    Sevgi mi sahiplenme duygusu mu yoksa bi kahramanlık oyunu mu………

24. 2008-09-11 #24
    Bilirmisin yanlızlık ne demek?

921 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Bilir misin yıldızlardan medet ummayı?

Uzattın mı elini bir yıldız boyunca, belki tutarım diye farkında olmadan?
    Uykusuz kalmayı bilir misin sabaha kadar? Hiç küstünmü hayata? Aslında kendindir küstüğün küçüğüm...
    Kapatıp gözünü hayaller kurduğun oldu mu geleceğe dair?
    Bazen küçük bir masumiyet belirir tebessümünde, bazen gözünde hırçın bakışlar...
    Kızdın mı kaderine günlerce? Kendini tanımadığın oldumu hiç? Bazen cesaret edemeyen konuşmaya ve bazen de hiç susmayan sen;
    Sevdin mi Birini? Her yağmur yağışında saatlerce bekledin mi sevdiğini pencerenin önünde?
    Bir yudum sevgi dilediğin oldu mu sert bakışlardan, yaslanacak bir omuz aradın mı?
    Birden güldüğün oldumu sebepsiz?
    Her şiirde kendinden bir şeyler bulmadın mı? Rüyalarda yaşadığın oldumu hayatını, istemediğin oldumu uyanmayı?
    Baktığın ama göremediğin oldu mu etrafı? Ufak bir sorunu büyütüp ölmeyi istemedin mi hiç?
    Sebebini bilmediğin bir ağırlık çökmedi mi üstüne?
    Büyüdüğünü fark edip zamana düşman oldunmu?

Hecelerin az geldiği, kelimelerin yetmediği oldumu duygularını anlatmaya?
    Ağladığın oldumu sebepsizce sabaha kadar?Belki sen ağlamayı bilmiyorsundur, sevmeyi bilmediğin gibi!!
    İKİ DAMLA YAŞ DEĞİLDİR AĞLAMAK!
    Önce hüzünlenmek, sonra düşünmek, hayal etmek, anıları yaşamak büyük bir özlem o küçük oyuncak bebeğe sarılmak,
    İşte budur;
    AĞLAMAK VE YALNIZLIĞI YENİDEN YAŞAMAK!!

25. 2008-09-11 #25
    HüzünLüydüm...
    FarkediLmeyecek gibi değiLdi asık yüzüm..
    ''Ne oLdu, neyin var'' gibi soruLara cevap buLma teLaşındaydım. utanıyordum..
    ''Seviyorum, özLüyorum, ayrıyım..'' diyemiyordum!
    arkadaŞımın soruSuyLa irkiLdim. ''senCe seVmek ne deMek?''

seVmek? ne oLa ki seVmek..?
    ''huZurLu mutLu ve oLduğun gibi oLabiLmekTir seVdiğiM dediğin insaNın yanıNda..'' diyiverdim!
    oLabiLir ama daha bitmeDi dedi arKadaŞım. ''seNce özLemek ne demeK...?''

916 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

yaNında değiLde yüreĞinde hiSSedememek seVdiğim dediğin iNsanı..
    bedenLerin değiL ruhLarın ayrı oLması...'' dediM.
    pek memNun kaLmadı gibi verdiğiM cevaPTan.

''özLemek dediğiN eLini tuTamamak göZüne bakaMamaKTır!'' dedi
    maDEm öYLe bana ne diye soRuyorsun deMek geLdi içimden! susTum...
    ben yüreğimde hiSSEdemezsem yüreĞİni işTe o zaman öZLerim oNu!
    iNatLa devam etti soRuLarına..

917 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

peKi ya aYRıLıK nediR..?''

uZun bir süre
    göZLerimin doLduğunu hiSSetim! o da hisseTmiş oLacaK Ki;
    ''taMam'' dedi.. ''sormuYoruM...''
    bense daLgın, bir o kadarda sessiz şuNu söYLeyebiLDiM...;

''AYRILIK;

Ölümden Beterdir...

26. 2008-09-12 #26

Ben renklerin en siyahını hak ettim mi
    O kadar beyaz severken seni..

Daha az seviyordum seni, giderek daha az
    Unutur gibi seviyordum azala azala

Aramızdaki uzaklığın karanlığında
    Geceler kısalıp gündüzler uzuyordu

Öyle olunca daha az seviyordum seni
    Kendini iyileştiren bir yara gibiydi
    Daha az ve zamanla...

Sen geceyi tutuyordun ben nöbeti
    Uzak dağ kışlalarında
    Görmüyorduk birbirimizi

Ben Cansu diye ararken seni
    Siyah Göl sanki canıma kast suyumu kesti
    Usul usul sis iniyordu kopmuş yollara

Işığı hafif.. uykusu ağır gecelerde
    Üzerini örtüyordum senin..

Bir çığ gibi büyüyordun rüyalarımda sevgilim
    Yıldızları daha büyüktü bazı gecelerin
    Nöbet kadar yalnızken öğrenecektin bunu da

Yeniden ödetiyordum sanki kendime
    Onca aşkın öğretemediğini yıllarca
    Kolay değildi...

Kaç acı birden imtihan etmişti beni
    Her şey karanlıktan daha çok siyahtı

Bir tek gece vardı insanın hayatında
    Ömür boyu sürecek gibiydi nöbeti

İyi ol...
    Sağ ol...
    Uzak ol...

Ama bir daha görme beni diyordu bir ses...

Kulaklarımı tıkamaya çalıştım
    bir daha işitmiyim diye

Ağzımı var gücümle kapattım belki de ben söylüyorum diye
    Çok korktum sevgilim belki de bir daha hiç uyanamam diye...

Ben renklerin en siyahını hak ettim mi
    O kadar beyaz severken seni...

132 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

27. 2008-11-09 #27
    584 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Unut/ma beni...

Ruhum komada... Ruh ölür mü? Ruhlar/da ölür, yorulur senden öğrendim...

Dinle/me, kalp atışlarımı... Onlar çoktan durdu... Nabzım karışmıyor artık, sesine!

Senin sokaklarında adımı heceledim hep... Adımı aradım yüzünün tutunaksız merdivenlerinde... Dilinden düşerken yerlere, kirpiklerine astım Ef'i, Sun savruldu bilmediğim bir kente, ayaklarının güzüne!... Ef-Sun düş'tü, kanadı...

Sana her uzanışımda, üstüme bastın... Dib(-in)e vurdum en dibe!...

Ruh katili! Acıyı ördün saçlarıma, gecelerimde ki yıldızları indirdin yeryüzüne, gülüşlerimi hapsettin duvarlarına! Beyaza leke düşer dedim, mürekkebin kirletti düşlerimi! Ay ışığı'ndan yıldızları (ç)alamıyorum, göğe ellerim uzandığında, ekleyemiyorum gözlerime, tekrar gülerlerdi belki! Yerine koy onları! Yakışmadılar yeryüzüne, tıpkı senin aşk(-ım)a yakışmadığın gibi!

Nefes diye soluklandığım hava, ciğerlerimi boğuyor... Parçalanmış ömrüme yama yapıyorum bıraktığın hüznü... Ama arada bir de düşünüyorum, delik deşik aldanmışlıklarım dururken sen değilsin bu mutsuzluğun nedeni... Hep koyu siyah yalnızlıktı taşıdığım, şimdi içine kırmızı damladı.

585 - HÜKÜMDAR Yanlızlığa Yolculuk..!!

Sol yanımda ki kesik, ihanetinin arsız dikeni! Sus, bana aşk de/me! Yoksu(l-n)luğunda peydahladığın, (p)hiçim ben! Ayazlar da üşüttüğün, gülüşlerinle emzirmediğin, sana aç bıraktığın! Suretimin aslı yok! Adım yok! Babam yok! Yoklukların içinde (p)hiçim! Faili belli olan (h)piç! Mezar taşıma adını yaz! Doğuşuma sevinmedin sevgili(m), ölümüme ağlasın melekler(in)!

Cesedimde parmak izlerin var! Yaşanmışlıklar(-ımız) tebessüm ediyorlar her köşede... Olay yeri inceleme ekipleri gelecek birazdan! Yalanları kuşan/ma... Tanrı inecek, anlatacak cinayetini!

Ne çabuk bulandım kırmızıya, siyahın masumiyetindeyken... Rahmim de kürtaj kırıntıları... Oluk oluk akıyor geceye kan!

Oysa prensestim ben ölmeden önce, camdan/dı yüreğimin ayakkabısı...

Masallar değişti, büyüdük...

Dedim ya; camdan/dı yüreğimin ayakkabısı zaten... Kırıldı(m)!

Gerçekleri kandıramaz kelimeler(in)...

Gidemezsin dedin...

Gittim...

Öldürürüm dedin...

Zaten ölüy(d)üm...

Terkettin...

Kaldın, kalandı terkeden! Yürek kapımı kapattım... Ayakkabımı eşiğine bıraktım...

Bana el/veda(lar)...

Özgürsün artık, yazılmayacak olsan da satırlarımda;

Günün aydın olsun Efsun'suz tümce...

Yaşat/ma beni...
    [/QUOTE]

Okunma: 8065 - Yorum: 26 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 4/5 - 1