Kartvizit Nasıl Yapılır? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kartvizit Nasıl Yapılır?

1. Kartvizit hazırlamak sanıldığı kadar zor bir iş değildir ama kesinlikle photoshop bilgisine ihtiyacınız var. İlk önce kartvizitlerinize uygun şablonlar hazırlamanız gerekiyor. Eğer hazırlamak istemiyorsanız aşağıdaki şablonları kullanabilirsiniz.

1788 - Kartvizit Nasıl Yapılır?

Diğer önemli hususlar

* Kartvizitteki güvenlikli bölgeler işaretlenmeli ve tüm tasarım bu sınırlar dahilinde kalacak şekilde yapılmalı
    * Kartvizit en boy oranları standart olmalı
    * Tasarımlar en az 300dpi çözünürlükte yapılmalı.
    * Kart tiff formatında kaydedilmeli.
    * Basım sırasındaki renk farklılıkları göz önünde bulundurulmalı. Gerekiyorsa renk düzeltmeleri yapılmalı.

2. 2009-05-03 #2
    Kartvizit tasarımına yeni başlayan ve başlayacak olan arkadaşlar için ufak ama çok önemli bir detay var onu eklemek istiyorum. Tasarımlar RGB değil CMYK modunda olmalıdır.

3. 2009-05-03 #3
    Linkler Yenilenmiştir

4. 2012-04-06 #4
    Alıntı:
    ARWEN Nickli Üyeden Alıntı
    Linkler Yenilenmiştir
    Bu ölçüler cm mi mm mi ?

5. 2012-04-07 #5
    Evet verilen ölçüler ne ? mm ,cm ...zaten başka birşeyde kullanılmaz :) 4 x 3 .5 falan deniyor .Sıfır dahil cm olacak öyle değil mi ? Ben de grafikerim illüstrator de 80x 50 mm .Photoshopta taşma payıyla birlikte 8x5 .Arwen yazdığından pek birşey anlamadım .Çok küçük ölçüler gibi ...2 ,5 falan ??

6. 2013-03-31 #6
    Alıntı:
    zynpcik Nickli Üyeden Alıntı
    Evet verilen ölçüler ne ? mm ,cm ...zaten başka birşeyde kullanılmaz :) 4 x 3 .5 falan deniyor .Sıfır dahil cm olacak öyle değil mi ? Ben de grafikerim illüstrator de 80x 50 mm .Photoshopta taşma payıyla birlikte 8x5 .Arwen yazdığından pek birşey anlamadım .Çok küçük ölçüler gibi ...2 ,5 falan ??
    Ölçüler inç olarak verilmiş genellikle amerika'da kullanılan kağıt formatlarıdır.
    Türkiye'de ise cm ve mm olarak kullanılır.
    Türkiye'de ki kartvizit ölçüleri: 8cmx5cm veya 8.5cmx5.5cm gibidir.

Okunma: 12956 - Yorum: 5 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -