Windows XP Kullanıcıları Dikkat.!! - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Windows XP Kullanıcıları Dikkat.!!

 1. 11 - Windows XP Kullanıcıları Dikkat.!!

  Şirket, stokların tükenmesinin ardından perakende olarak Windows XP satmayacak ancak üretici firmalarla yapılan anlaşma doğrultusunda 2010 yılına kadar henüz Windows Vista işletim sistemi ile çalışmayan bazı dizüstü bilgisayarlar XP işletim sistemi yüklü olarak kullanıcıya gelecek.

  Microsoft Türkiye Windows Ürün Müdürü Alper Mestçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mevcut lisanslı Windows XP kullanıcılarının teknik destek hizmeti almaya devam edeceğini bildirdi. Mestçi, şunları kaydetti:

  ''Yakın zamanda Windows XP için çıkardığımız Service Pack 3 sürümü, bu desteğin süreceğinin göstergesi olmakla birlikte, yine Windows XP için Nisan 2014 tarihine kadar güvenlik ve diğer önemli güncellemeleri sunmaya devam edeceğiz. Windows XP için kesintisiz destek sağlamamızın en büyük nedeni, kullanıcıların uzun seneler boyunca Windows tabanlı bilgisayarlarını koruduklarını bilmemizdir. Bu desteğimiz, bütün kullanıcılarımıza mümkün olan en üst seviyede destek vereceğimizin taahhüdü olarak değerlendirilebilir.''


  Windows XP'ye teknik destek ya da güncelleme hizmetlerinin sunulması, mevcut XP kullanıcılarını 2014 yılına kadar potansiyel siber saldırılardan koruyacak.

  Öte yandan teknik desteği durdurulan önceki sürümlerden Windows 98 ve Windows ME halen bazı bilgisayarda kurulu bulunuyordur. Bu işletim sisteminin kullanıcıları, yazılımlarının güvenlik yamaları çıkarılmadığı için çeşitli tehlikelerle karşı karşıya bulunuyordur. Microsoft, söz konusu kullanıcıların zarar görmemeleri için Microsoft'un en son işletim sistemi Windows Vista'ya geçilmesini öneriyordur.

 2. 2008-10-23 #2
  arkadaşlar zaten hala xp de kalmanın da pek bir esprisi yok. yani tabiki imkanlar doğrultusunda kalmaya mecbur olanlar olabilir ama bence ufak ufak donanımınızı yükseltip vistaya geçin. yani çıtanızı da yükseltin. size vistanın xpden fark yaratan bir kaç özelliğini veriyim mesela...

  Windows Vista son Kullanıcılar için pek çok faydalı ve beğenilen özellik sunmaktadır.Örneğin;

  Aero: Yepyeni ve mükemmel son kullanıcı ara yüzü: Aero; Aero medyada ya da İnternet ortamında yazan pek çok bağımsız yazar ve son kullanıcı tarafından beğeni ile karşılanmıştır.
  Windows Movie Maker: Windows Vista ile sunulan Windows Movie Maker'ın son sürümü HD standartlarını desteklemektedir. 1080p'ye kadar tüm çözünürlüklerde HD filmlerin oluşturulmasını, düzenlenmesini sağlar. Pek çok Video kamerayı ve görüntü aygıtını otomatik olarak tanır ve destekler.
  Windows DVD Maker: Windows Vista ile sunulan Windows DVD Maker ile otomatik ve hızlı bir şekilde DVD oluşturmak mümkündür.
  Ebeveyn Denetimleri: Ebeveyn Denetimleri ile anne babalar, çocuklarının güvenli ve kontrollü şekilde bilgisayar ve İnternet kullanmalarını sağlayabilir, gözleri arkada kalmadan çocuklarının İnternet dünyasını keşfetmesini sağlayabilirler.
  Yedekleme Merkezi: Yedekleme Çözümü; Windows Vista ile gelen akıllı yedekleme çözümü tüm bilgisayarın yedeğinin tek tuş ile alınmasını, gerektiğinde hızlıca yedekten dönülmesini sağlar. Kullanıcıyı gereksiz detaylarla yormaz.
  Search: Entegre ve güçlü arama aracı bilgisayar deneyimini tamamen yeni bir noktaya taşımaktadır. Bilgisayarın içinde bulunan tüm dosyaları, dosyaların isimlerini, dosyaların içinde kayıtlı bilgileri, Outlook içinde yer alan e-postaları, e-postaların içinde yer alan metinleri ve ekinde yer alan dosyaları da içerecek şekilde indeksleme yapan arama alt yapısı aranan bilgi ve belgeleri saniyeler içerisinde bularak son kullanıcının hayatını kolaylaştırır.
  UAC, Kullanıcı Erişim Denetimi: Bu özellik son kullanıcın İnternet Deneyimini çok daha güvenli hale getirmektedir. İnternet ortamında bulunabilecek kötü niyetli web sitelerinin bilgisayarın içinde bulunan tehdit oluşturacak bir takım komut ve uygulamaları çalıştırmasının önüne geçilmesi sağlamaktadır.
  Yeni Start Menüsü: Yeni güçlü Start menüsü oldukça kolay bir kullanım sunar. Entegre arama aracı ile kullanımı oldukça hızlandırır.
  Sidebar: Ekranın sağında (başka bir yerde durmak üzerede ayarlanabilir) yer alan, üzerinde pek çok uygulamanın ihtiyaca göre çalıştırılabileceği bir alan sağlar. Bir kısmı ülkemizden olmak üzere binlerce sidebar uygulaması (gadget) geliştirilmiştir. Hurriyet.com ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik bilgisi gadget'ı buna güzel bir örnektir.
  DirectX 10: Windows Vista İşletim Sistemi ile grafik motorumuzun yeni sürümü gelmektedir. DirectX 10 üst düzey bir grafik kalitesi sunmaktadır. Aynı oyunun Windows XP ile Windows Vista deneyiminde görsel olarak önemli iyileşmeler olduğu pek çok kullanıcı tarafından ifade edilmiştir.


  microsoft' un sitesinden almıştım sanırım bu bilgiyi de...

  Okunma: 2174 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -