Yağ Yakmanın Yolları - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Yağ Yakmanın Yolları

 1. Yağlarınızı olabildiğince çabuk ve sağlıklı bir şekilde yakmak mı istiyorsunuz? İşte yolları, Bir an önce forma girmek istiyorsanız, vereceğimiz küçük tüyoları dikkatlice okuyun. Çünkü bu öneriler sayesinde yaptığınız aktivite ne olursa olsun daha hızlı yağ yakabilir, istediğiniz gibi formda bir vücuda sahip olabilirsiniz.


  Çok yağ yaktıran kaslarınızı çalıştırın

  Ne kadar çok kasınız çalışırsa, yaktığınız kalori miktarı o kadar çok demektir, sadece oturuyor olsanız bile. Eğer amacını yağlarınızdan kurtulmaksa, en çok yağ yakmanızı sağlayacak kaslarınızı çalıştırmanız gerekiyor ki; bunlar baldır, kalça ve göğüs kaslarınızdır.

  Sık sık hareket edin


  Yapılan araştırmalar kendiliğinden gerçekleşen fiziksel aktivitelerin de kalori harcamanızı sağladığını gösteriyor. Örneğin ayak uçlarını yere vurmak ve elleri hareket ettirmek günde ekstradan 800 kalori yakmanızı sağlıyor.

  Gücünüzü arttırın


  Aerobik çalışmanızda daha fazla kalori yakmak için ya yaptığınız egzersizin şiddetini ya da hızınızı arttırın. Örneğin koşu bandında çalışıyorsanız, yokuş çıkmak 50 kalori daha fazla yakmanızı sağlayacaktır.

  Isının ve gevşeyin

  En istekli insanlar bile iş, egzersiz öncesi ve sonrası yapılan 5 - 10 dakikalık ısınma ve gevşeme hareketleri sırasında da kalori yakacağınızı biliyor musunuz? Örneğin yüzmeyle uğraşan biri, bu sırada fazladan 90 kalori yakabilir.

  Doğru yöntemi kullanın


  Yaptığınız egzersiz ne olursa olsun, iyi sonuç almak için doğru bir şekilde yapmalısınız. Örneğin, kardiyo makinesinde kullandığınız teknik zayıfsa, bu harcadığınız kalorinin de az olmasına yol açar. Yapılan en yaygın hatalardan biri de merdiven çıkarken parmaklıklara tutunmaktır. Bu şekilde bacaklarınız yeteri kadar ağırlık taşımaz ve gereken eforu sarf edemezsiniz. Merdiven çıkarken dik durup, parmaklıklardan sadece denge sağlamak için yararlanmanız gerekir.

  Duş öncesi egzersiz yapın

  Tuvaletin önünde durup, bir ayağınızı klozet kapağının üzerine koyun ve elinizle lavabodan destek alın. 15 kez oturup, kalkma egzersizi yapın. Daha sonra bacak değiştirip, hareketi tekrarlayın. Tek bacakla yapılan çömelme hareketi, iki bacakla yapılana göre daha çok kas yapar ve bu şekilde güz içinde daha çok kalori yakmış olursunuz.

  Periyodik olarak yürüyün

  Sürekli yürüyenler yağ rezervlerini kullanırlar. Eğer sürekli yürümüyorsanız, hızlı tempolu yürüyüşünüz sırasında 5 dakikalık yürüme molası verin.soruvecevap.blogcu.com Günde sekiz saat yürürseniz, ekstradan 100 kalori yakabilirsiniz.İkişer ikişer çıkın

  Asansör yerine merdiven kullanmanın kalori yakmaktaki yararı bilinen bir gerçek. Ancak basamakları birer birer yerine ikişer ikişer çıkarsanız, yüzde 55 daha fazla yağ yakmanız mümkün.

  Farklı egzersizler deneyin

  Güçlendirici egzersizler ve kardiyovasküler egzersizi birleştirdiğinizde, normalden iki kat daha fazla kalori yakabilirsiniz. 5 dakika kardiyovasküler egzersizle başlayıp, güç gerektiren egzersize geçebilirler, daha sonra birkaç dakika için tekrar kardiyovasküler egzersiz yapabilirsiniz. Bu şekilde değişiklikler yaparak devam edebilir, 5 dakika kardiyo egzersizle çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.

  Ev işinden kaçınmayın


  Ne kadar sıkıcı olsa da en azından yakacağınız kalorileri düşünüp, temizlik yapabilirsiniz. Toz almak, yerleri silmek, süpürmek, yatakları toplamakla geçireceğiniz bir saat 200 kalori yakmanızı sağlayabilir.

  Günde iki kısa egzersiz yapın


  Sabah ve akşam saatlerinde 20'şer dakikalık iki kısa egzersiz yaparsanız, metabolizmanızın egzersizden sonraki birkaç saat içinde canlı kalmasını sağlarsınız. Bu şekilde taktığınız kalori miktarı da ikiye katlanır.

  Susuz kalmayın

  Su ihtiyacını karşılamak, daha uzun süre egzersiz yapmanızı, dolayısıyla kalori yakmanızı sağlar. Egzersiz sırasında vücut ağırlığınızın yüzde1'i oranında su kaybederseniz, daha çabuk yorulup, pes edersiniz.

  Aktiflikten vazgeçmeyin

  Erkek arkadaşınızla buluştuğunuzda, size ne yapmak istediğinizi sorarsa, dans etmeye gitmek gibi aktivite seçin. Böylece saatte 180 kalori yakabilirsiniz. Ya da yüzmek, bowling oynamak gibi daha sportif faaliyetleri önerebilirsiniz.

  En çok yağ yaktıran 5 egzersizi deneyin

  Eğer bütün bu önerilerin hangisini yapacağınız konusunda kararsızsanız, en çok yağ yakmanızı sağlayacak 5 egzersizden birini seçebilirsiniz.

  Kardiyo kick boks (saatte yaklaşık 700 kalori)

  Koşma (saatte yaklaşık 650 kalori)

  İp atlama (saatte yaklaşık 590 kalori)

  Karate (saatte yaklaşık 590 kalori)

  Kayak (saatte yaklaşık 470 kalori)


 2. 2013-02-05 #2
  biraz daha açıklayıcı daha fazla bilgi olsa güzel olur(:(::::::

 3. 2013-03-14 #3
  günde 8 saat yürürsek 100 kalori yakarmisiz yazinizi okuyunca başka okumaya gerek duymadım.

 4. 2013-03-30 #4
  ben yağlarımı yeni nesil LPG uygulamasıyla yaktım. hem acısız hem de çok kolay kısa seanslarla da işimi hallettim öneririm.

 5. 2013-04-01 #5
  Bende lpg cihazıyla bölgesel kilolarımdan kurtuldum. Ama benimkide yeni nesil lpg. Eski lpgye göre daha etkiliymiş. Birde tamamen doğal bir uygulama. Vücuda hiçbir yan etkisi yok. Herkese öneririm.

 6. 2013-05-15 #6
  ben de yeni nesil lpg ile forma girdim. integral olanını kullandım çok memnun kaldım. yıllardır bir sürü uygulama denedim sonunda fit bir görünüme kavuşabiildim. bölgesel kilolarından kurtulamayan tüm bayanlara tavsiye ederim.

 7. 2013-06-03 #7
  hem spor yaptım ben, hem de integral lpg yaptırdım. aynı anda olunca çok iyi oldu. hem sıkılaştım hem kilo verdim. tavsiye ederim.

  Okunma: 84480 - Yorum: 6 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -