Japonlar Uzaylı Avına Çıkıyordur - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Japonlar Uzaylı Avına Çıkıyordur

 1. Japonya, dünya dışında uygarlık olup olmadığını araştırmaya yönelik bir proje başlatıyordur.

  277 - Japonlar Uzaylı Avına Çıkıyordur

  Japon astronomlar, dünya dışında uygarlık olup olmadığını keşfetmek için 10'un üzerindeki büyük rasathanede çalışma başlatacak.

  "Herkes hayatında en az bir kere uzayın sonsuz olup olmadığını veya uzaylıların gerçekten var olup olmadığını merak eder" diyen Nişi-Harima Astronomi Rasathanesi baş araştırmacısı Şinya Narusawa, proje hakkında bilgi verdi.

  Narusawa, Japon araştırmacıların, dış dünyadan lazer ışınlarının gelip gelmediğini saptamak amacıyla radyo sinyallerini yakalamak için anten kullandıklarını ve göksel ışınların prizmalarını analiz ettiklerini hatırlattı. Ancak bu araştırmaların şimdiye kadar pek verimli olmadığı kaydedildi.

  Yeni proje çerçevesinde ise gelecek sene birçok astronot, uygarlığın olması ihtimali bulunan bir yıldızı geceler boyunca gözleyecek. Bunun yanı sıra alışıldık ışık analizleri yapılacak ve radyo sinyalleri kaydedilecek.

  "Bazen şüpheli sinyaller geldiğinde bunların dünyadan, mesela makinelerden gelen yapay sinyaller mi olduğunu, yoksa yıldızlardan mı geldiğini söylemek güç" diyen Narusawa, tek bir yıldızı birçok kişi izlediğinde sinyallerin menşeini saptamanın daha kolay olacağını belirtti. Narusawa, hangi yıldızın izleneceğine henüz karar verilmediğini söyledi.

 2. 2008-06-21 #2
  Yine Japonlar mı nötri yaa: Ama Onlar bu çalışkanlıkla bulurlar hııı nötri nedersin..

 3. 2008-06-21 #3
  heryerden japonlar çıkıyordur ee ne de olsa çalışkan adamlardır bu japonlar değilmi hııı :D ama kanımca iyi olmuştur dünya dışı yaşam projesine el atmaları eğer sözüm ona çok sayın nasa'nın tam tersine elde edecekleri bilgileri paylaşıp saklamazlarsa çok iyi bir gelişmedir bu. ve japonlar bunu da gerçkleştirebilirler ya da icadlara başlarlar bununla ilgili kimbilir :D

 4. 2008-06-21 #4
  Onlar her şeyi yaparlar nörii Japonlar gider uzaya biz de gideriz mersine yaya.... (Bu söz böyle değildi sanırım...

 5. 2008-06-21 #5
  evt sanırım öyle değildir o söz ama kimin umurunda boşverin:D ee işte bende bu nedenle diyorumkii japonların ağına bu defa esaslı bir balık takılmıştır sonunda doğru yolu bulacaklarını biliyordum her saniye düşünüp birşeyler icad etmekten sıkılmışlardır belliki :D uzaya açılmaya karar vermişlerdir isabetli tebrik etmek lazımdır onları stop

 6. 2008-06-22 #6
  aslında japonların bu konuya el atmaları beni şaşırtmadı doğrusu.Sonuçta bundan 5-6 ay kadar önce bir japon bakanı u.f.o konusunda açıklamalar yapmıştı ama nedense fazla dikkat çekmemiştii. (neden acaba )

  Bakalım abd bu sefer de susturabilecekmiii her defasında olduğu gibi...Umarım japonlar bu önemli projeyi en kısa zamanda hayata geçirirler ama hangi yıldızın inceleneceği kısmında doğruyu bulmaları ne kadar çabuk olur onu bilemiyecem sonuçta samanyolu galaksisindeyiz ve tahmini yıldız sayısını biliyoruzz.(200 milyar ve bu sadece samanyolu için (: ) Buda japonları zorlayacak bir kısım.Ya eleme kısmını doğru yapacaklar yada yeni bir fikir üzerinde çalışmaya başlayacaklar (:
  Sonuçta bu anten olayından istediklerini alamadıklarını da açıklamışlarr...

 7. 2008-06-22 #7
  yine güzel yorum yapmışsın ve ilginç noktalara değinmişsin cadde:D ama sen merak etme kanımca teknoloji alanında aşırı hırslı ve bir numara olan japonlar aynı hırsı bu projede de gösterirlerse ki öyle görünüyordur tüm uzayı ve içeriğini mercek altına alacaklardır.ayrıca her geçen gün yeni gezegenler bulunuyordur yıldızlar ve bu gezegenlerin çevresindeki uydular vsvs japonların işi zor olucaktır tabii bu benim fikrimdir:D ABD kendi derdine yansın.tabiki açıklamaları dikkate almayacaklardır neden?? çünkü işlerine öyle geliyordur vsvs....

 8. 2008-06-22 #8
  bence de işleri zor ama çinlilerden yardım alırlarsa en azından sayı olarak bıraz daha kalabalık olurlarr .En azından yıldızları inceleme konusunda (:

 9. 2008-06-22 #9
  bu mümkün değildir işte.en azından japonların böyle bir yardım almak isteyeceklerini sanmıyorumdur :D

 10. 2008-06-22 #10
  aslında haklısınn (:

  Okunma: 1498 - Yorum: 9 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -