Ölüm Yarışı (İngilizce özgün adıyla Death Race), 2008 yapımı aksiyon filmi.1975 yapımı Death Race 2000'in yeniden çevrimi olan filmin başrolünde İngiliz aktör Jason Statham yer alırken, yönetmenliğini Paul W. S. Anderson yaptı.


Konusu

2012 yılında geçen filmde, çöken ABD ekonomisi ve tavana vuran işsizlik sonucunda suç oranları patlar.Sonuç olarak hapishane sistemi çökme noktasına gelir ve özel şirketler hapishaneleri ticari amaçlar için kullanmaya başlar. Bu cezaevlerinden biri olan Terminal Island'da internet üzerinden yayınlanan kafes dövüşleri düzenlenmeye başlanır. Ölümüne yapılan yarışların seyirci sayısı da gittikçe artmaktadır. Ancak kafes dövüşlerinin artık seyirciyi tatmin etmemesi üzerine Ölüm Yarışı denen kuralları olmayan otomobil yarışları ortaya çıktı.


Terminal Island'da yapılan yarışlardan birinde Frankenstein lakablı yarışçı (Death Race 2000'de David Carradine tarafından canlandırılan) yarışın sonunda kazanacağı halde co-Pilotunun olmaması üzerine Joe'nun gönderdiği füzeyle ölür.Hapishane yönetimi ilgi çeken bu yarışçının ölümünden sonra yarışlara olan talebin düşüceğinden korkarak yeni birini arar.Eski bir otomobil yarışmacısı olan Jensen Ames'in (Jason Statham) yeni Frankenstein için en iyi aday olabileceğini gören hapishane yönetimi, mahkumlardan birine Jensen'in karısını öldürterek suçu onun üstüne yıkarlar.Böylece Terminal Islanda düşen Jensen, cezaevinin müdiresi tarafından yarışlarda yeni Frankenstein olması için ikna edilir.1096 - Ölüm Yarışı " Death Race " Filminden Sahneler - Muhteşem Görüntüler

1097 - Ölüm Yarışı " Death Race " Filminden Sahneler - Muhteşem Görüntüler

1098 - Ölüm Yarışı " Death Race " Filminden Sahneler - Muhteşem Görüntüler