Stres Kovan Makina - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Stres Kovan Makina

1. İzmir'de gerçekleştirilen 5. Eğitim ve Bilim Olimpiyatı'na katılan öğrenciler, günlük yaşamdaki stresi önleyebilmek için stressavar makinası icat etti. OKS sınavına hazırlandıklarını belirten öğrenciler, beş duyuya hitap eden stres-savarla stres attıklarını söyledi

2156 - Stres Kovan Makina

Sekizinci sınıf öğrencileri Sabiha Özgür ile Şenay Öztürk'ün gerçekleştirdiği projede, stressavar makinasının başına geçen kişi, aynı anda beş duyusunun harekete geçirilmesiyle rahatlatılmaya çalışılıyor. Öğrenciler, beş duyuya hitap ederek rahatlatan cihazı, kendileri gibi OKS sınavına hazırlanan öğrenciler için tasarlamış. Sıkıntılarından kurtulmak isteyen kişiler makinanın önüne oturuyor, ayakkabılarını çıkararak önlerine gelen toprağa ayaklarını uzatıyor. Kulaklıklardan klasik müzik verilirken, havaya lavanta kokusu yayan cihaz, kullanıcıya rahatlatıcı özelliğe sahip nane limon çayı ikram ediyor. Oturan kişi karşısındaki akvaryumu izleyerek rahatlıyor. 5. Eğitim ve Bilim Olimpiyatı'na katılan projeler arasında sınır karakollarında görev yapan Mehmetçiği mayınlardan korumak için geliştirilen "Akıllı Mayın Projesi" ve yaz aylarında sıkça çıkan orman yangınlarını 45 saniyede itfaiyeye bildiren "acil ihbar projesi" gibi ilgi çekici çalışmalar yer alıyor.

2. 2008-06-02 #2
    Bu makinadan bana çok lazım...:))

3. 2008-06-02 #3
    Faydalı ve işe yarar projeler varmış gerçekten özelliklede akıllı mayın projesi gayet iyi düşünülmüş.Stres kovan makine işe yarıyomu bilmemde ben lavanta kokusunu sevmem bana iyce stres yapar bu makine

4. 2008-06-02 #4
    evt akıllı mayın projesi hakkaten iyi buluşmakinaya gelince ben de çay severim ama nane limon çayından nefret ediyorumdur .ne olucak şimdi hakkaten bu icad tam anlamıyla genele seslenmiyordur gibi:D aslında bunu bir de japonlara sormak lazımdır

5. 2008-06-02 #5
    Efet İsyanlıya katılıyorum lavanta kokusundan nefret ederim sanada katılıyorum nötri nane limon çayındandan nefret ederim Akıllı mayın projesinden alayım cana içinde acil ihbar projesinden rica edeyimm

6. 2008-06-02 #6
    katılmadığınız tek kişi cana gibi görünüyordur mişa kanımca boşverin en iyisi piranalar yöntemi sessiz ve temiz iş

7. 2008-06-02 #7
    Çokmu belli oluyor yaff piranalar şikayet ediyor biz bunun neresini kemirelim diyee

8. 2008-06-02 #8
    olmazmı??? bu arada piranalar için et yada kemik farketmiyordur merak etmeyin saniyelik temiz iş anında mideye ışınlarlar stop

Okunma: 2732 - Yorum: 7 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -