Yeni bir Mp3 Player makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bilgiler, öneriler ve uyarılar :


  • Mp3 Çalar 'lar ne kadar ucuz olursa olsunlar tamah edilmemelidir, en ucuz diye aldığınız mp3 çalarlar hayal kırıklığı olasılığı yüksek ve iyi ses kalitesi verme ihtimali düşük aletlerdir.

  • Mp3 çalar alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ; Harici bir mmc bellek yuvasının bulunup bulunmadığıdır. Gerektiğinde yüksek boyutlu bir bellek ileride zorunlu olabilir.- 3 gb,5 gb, 10 gb , 40 gb ... gibi yüksek kapasiteye sahip mp3 playerlar eğer bilgisayarınız varsa büyük ihtimal gereksizlik yaratacaktır ve 1 gb'ın üstündeki mp3 playerlar hard disk'e sahip olduğu için düşme esnasında bad sector oluşturma potansiyelide hayli yüksektir.


  • Piyasada garantisiz çok ucuza satılan mp3 çalarlar mevcuttur. Ancak bozulması durumunda mp3 çalar aletinin tamirinin çok zor olması ve teknik servisleri dışında yapan serbest servislerin olmaması sebebiyle garantisiz Mp3 player almak tamamen kişinin tercihine kalmaktadır.


  • Mp3 çaları şarjlı almaktan çok pille çalışanlardan almaya daha özen gösterin. Çünkü şarj edilen kısım oldukça hassas olduğu için burda meydana gelen bir aksaklık mp3 player'ın teknik servis yolunu tutmasını sağlayacağı gibi eğer garantisiz ise elinizde kalmasınada neden olabilir. Ancak bütün bu kıstaslar mp3 playerın çok kötü kullanımı sonucu gerçekleşir. Tabiidir ki iyi bir kullanımla zaten kaliteli alınan mp3 playerlarda büyük ihtimal bu rahatsızlık ortaya çıkmaz.


  • Herşeyden önce Mp3 Player de bir makine olduğundan arıza yapabilir. Önemli olan doğru Mp3 Player uygun fiyata almaktır.

  • Diğer bir önemli husus olan satış sonrası hizmet, yani Mp3 Player makinesi servislerine kolay ulaşım, Mp3 Player servis ağı yaygınlığı, Mp3 Player servisleri tamir hizmetinin hızlı ve güvenilir olması, kullanılan teknoloji, Mp3 Player makinesi garanti süresinin uzunluğu ve bu garanti süresince verimli (hızlı profesyonel servis, malzeme ve ucuz yedek parça maliyeti garantisi ) servis verilmesidir.

  • Yoksa sadece ucuz diye Mp3 Player satın almak, ısraftan ve günü kurtarmaktan başka bir amaca hizmet etmeyecektir.Şuursuz bir alış verişin zararları ve ülkece ucuz mal alacak kadar zengin olmadığımız hepinizin bilgisi dahilindedir. En azından sağlam bir makine bozuk bir makinadan daha değerlidir.Diğer taraftan üretici firmanın Tv. ve çeşitli medyada yayınlanan Mp3 Player reklamları da gözünüzü boyamasın. Dayanıksız ve ucuz veya aldatıcı reklam ürünü Mp3 Player alıp ardından Tüketici mahkemesi ve Tüketici Hakem heyetleri ile uğraşarak kaybedeceğiniz zaman ve para kaybı, Mp3 Player makinasını alırken vereceğiniz önem ve zamandan daha fazladır.