Sony'i zarara sürükleyen oyun - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Sony'i zarara sürükleyen oyun

 1. Japon elektronik devi Sony, 2008'in ilk çeyreğinde 45 milyon dolar zarar açıkladı. Playstation 3 'ün pazar payını kaybetmesi zararın ana nedeni olarak gösteriliyor.

  Dünyanın ikinci en büyük tüketici elektroniği üreticisi Sony yılın ilk çeyreğinde 45 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı. Sony'nin ilk çeyrekte zarar yazması Japon ekonomi çevrelerinde 'sürpriz' olarak nitelendirildi.
  Uzmanlara göre şirket bu zararı elektronikten değil, Playstation 3'ün Nintendo Wii karşısında pazar payı kaybetmesine bağlıyor. Playstation 3'ün pazar payı kaybetmesinin başında ise pahalı oyunlar geliyor.
  ZARARI LCD İLE KAPATACAK
  Analistler, Sony'nin ilk çeyrekte zarar yazmasına rağmen LCD satışlarıyla gelecek yıl kara geçeceğini söyledi. Sony, Mart 2009'a kadar 17 milyon LCD TV satmayı hedefliyor. Yetkililer, kategori anlamında dijital kamera ve LVD TV satışlarının büyük kar getirdiğini, satışların böyle devam etmesi halinde ise gelecek yılın ilk çeyreğinde şirketin kar yazacağını söyledi.

  Sony, 2010'da LCD TV paneli üretmek için bir başka Japon elektronik devi Sharp'ın LCD fabrikasını satın almayı düşünüyor. Sony bu farbikayı satın alırsa burada Samsıng ile ortak LCD paneli üretecek.
  Analistler, Sony'nin ilk çeyrek zararının sürpriz olduğunu, şirketin oyun konsolu ve TV satışlarında dengeyi yakalayabilmesi halinde zararın kara dönüşme ihtimalinin çok büyük olduğunu söyledi.

 2. 2008-06-17 #2
  enteresan bi bilgi

  Okunma: 1909 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -