Bilgisayardan Fax Gönderip Alma... - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bilgisayardan Fax Gönderip Alma...

1. bilgisayardan fax çekmek zor iş biliyoruz.. :)
    bunun için size değişik fax çekme programalrını öneriyoruz.
    öncelikle işin avantajlarını ,dezavantajlarını ve dezavantajlardan kurtulma yollarını inceleyelim...

-gereksiz yere gönderilen reklam amaçlı faxlara toner ve kağıt sarfiyatından kurtulursunuz...
    -gelen faxlar genelde incomming klasöründe veya belgelerimin içindeki fax klasöründe depolanır.
    bunu değiştirmek tabiiki programdan mümkün. ama şööle bir durum var.Gelen faxlar her zaman
    Resim formatı olarak depolanır ve üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz ama office xp nin bir özelliği olarak
    kullanılan OCR dönüştürücü herhangi bir resimdeki karakterleri wordde işlenebilir hale getiriyor.
    -faxlarınızı hiç zahmet harcamadan arşivleyebilir bu sayede kağıt karmaşasından kurtularak rahat bir çalışma
    ortamınıza sahip olursunuz.
    -arşivlediğiniz faxları yedekleyerek bilgi kaybından kurtulursunuz.
    -kendinize ait bir kişi listesi oluşturabilirsiniz.
    -oluşturduğunuz kişileri bir grup altında toplayarak toplu faxlar gönderebilirsiniz.
    -her faxın başına istediğiniz özelliklerde bir reklam sayfası oluşturabilirsiniz.
    (bu sayfada kendinizi veya şirketinizi tanıtacak argümanlar ve nitelikler yer alabilir)
    -üstteki kural birinci kuralla ters düşüyo ama reklamda herşey mübahtır..

Peki ne gerekli...
    yanlızca analog bir telefon hattı ve faxmodemi olan bir bilgisayar
    bunların ikisi olduğu müddetçe sırtınız yere gelmez.Şöyleki yıllardır fax çeken Profesyonel bir evrak takip
    uzmanı gibi her türlü fax üzerinde kendi ağırlığınızı koyabilirsiniz. İsterseniz bilgisayarınıza
    emir verip indirimli saatler arasında göndermesini bile sağlarsınız...

AMA Nasıl...
    eğer Windows XP işletim sisteminiz varsa fax Modemin Driverindem başka hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymayacaksınız...
    öncelikle bilgisayarınıza yeni bir fax cihazı eklemek için Başlat/Ayarlar/Yazıcı Ve Faxlar menü seçeneğine gelin
    sol taraftaki fax kur seçeneğine tıklayarak işe başlayın. Eğer windowsu standart özelliklere göre yüklediyseniz
    Bilgisayarınızı fax makinesi olarak kullanmanız için gerekli yazılımları XP cdsinden yükleyecektir. bu arada
    sizden XP cdsini isteyecektir. Fax makinesi kurulduktan Sonra size ayarları yapmak kalıyor.
    bu ayarlar da tamamen amatör bir kullanıcının işten kolayca sıyrılabileceği türden ayarlar.
    mesela...Faxın kaç sefer çalındıktan sonra açılacağı,gönderilen faxlarda tarih ve saatin gönderilip gönderilmeyeceğini
    İndirimli Tarifeden yararlanıp yararlanılmayacağı Vb.
    İndirimli tarifede veya normal tarifede ücretler ne kadar diye sormayın bende bilmiyorum...

peki XP işletim sistemim yoksa..
    o zamanda size Bitware Fax programını tavsiye ediyorum.Programı innDir.com - Trkiyenin en byk, en gncel ve en gvenilir program sitesi sayfasından indirebilirsiniz.
    programı kurduktan sonra size en son bir diyalog kutusunda bir sayı girmnizi isteyecek buraya kesinlikle "1"
    girmeniz gerekmektedir... aksi takdirde programı çalıştıramazsınız...

kullanım nasıl...
    herhangi bir dosyanın içindeyken normal birşekilde
    File(dosya)/Print(yazdır) menü seçeneğine gelin burada bilgisayarınızda hazır durumda olan yazıcı ve faxlar görüntelenecektir.
    Eğer Programla fax gönderecekseniz burdan programın ismini seçin. şayet Xp nin kendi özelliğinden yararlandıysanız
    fax seçeneğini seçerek tamam tuşuna basın.
    daha sonra açılan pencereye numarayı girerek faxınızı gönderebilirsiniz...
    FAX MAKİNENİZ HAYIRLI OLSUN

(alıntı çalıntı değil tamamen bana ait...)
    alıntı

2. 2009-07-18 #2
    peki faxı ağda kullanabilirmiyiz normal yollarla baktım ama faxı paylaşamadım yazıcı gibi ?? bunun bi yolu warmı?

3. 2012-07-31 #3
    Bu makalenin yazıldığı tarihten bu yana innDir.com bu programı herhalde kaldırmış olmalı ki, aradığımda 0 cevap çıkıyor.

Okunma: 22514 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -