Gizli Numaralardan Nasıl Kurtulursunuz? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Gizli Numaralardan Nasıl Kurtulursunuz?

 1. Cep telefonunuza, görünmeyen numaralardan gelen çağrılar ve aramalar sizi rahatsız ediyorsa bu haber tam sizin için. Turkcell'in başlattığı yeni uygulama ile gizli numaradan gelen çağrılar size ulaşamıyor ve karşı tarafa sesli mesaj veriliyor.Servisin çalışma düzenine göre, siz hizmeti etkin hale getirdikten sonra


  sizi gizli numaradan aramak isteyen kişi telefonunuzun gizli çağrı kabul etmediğini ve numarasını görünür hale getirip tekrar aramasının gerektiğini bilgisini alacak.

  Gizli arama kısıtlama servisinden şu şekilde yararlanabilirsiniz;

  *253# Gizli No'lardan gelen aramaların engellenmesini etkinleştir.

  #253# Gizli No'lardan gelen aramaların engellenmesini kaldır.
 2. 2008-04-21 #2
  Diger GSM operatorlerinde ise;

  Avea'da, aranacak numara olarak *253# yazıp, arama tuşuna basmak yeterli oluyor. Servisi iptaletmek için ise #253# yazarak işlemi tekrarlamak gerekiyor.

  Vodafone'da ise önceden alınmış olan 6 haneli şifre, ardından bir boşluk ve "GIZLINUMARAYAKAPALI AC" yazıp, 7048'e kısa mesaj göndermek gerekiyor. Servis iptali ise aynı işlem "GIZLINUMARAYAKAPALI KAPAT"yazarak yapılıyor.

  Servis ayrıca, üç GSM operatörünün internet sitelerinde kullanıcı girişi yapılarak ve ya satış noktalarına başvurularak da aktif hale getirilebiliyor.

  Okunma: 13123 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -