Büyü Çeşitleri ve Korunma Yöntemleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Büyü Çeşitleri ve Korunma Yöntemleri

 1. Evine bağlı olmayan kocayı karısına bağlamak-Karısına ve çocuklarına karşı sert davranan erkeği yumuşatmak-bir kadını bir erkeğe-yahut bir erkeği bir kadına sevdirmek ve ısındırmak gurbete giden bir kimsenin geri dönmesini sağlamak-kaybolan eşyayı bulmak-düşmanı yenmek-kısmet çözmek-bir kimseyi başka birinden soğutmak-veya ayırmak-gibi hususlarda hemen daim başvurulan vasıtalardan biri belki en önemlisi Medyumlardır veya Hocalardır. Bunların bir kısmı negatif işler yaparak para kazanan insanlardır Burada şuna dikkat çekmek istiyorum… Bu işlerle meşgul olanlar ki bende bu işle iştigal edenlerden birisiyim (Allahü Teala bizlere nasip etmesin kötü işleri yapmayı) Bizim görevimiz kötü bir duruma düşmüş olanın kurtulması hususunda vesile olmaktır.FAKAT GÜRÜYORUZ Kİ GÜNÜMÜZ TÜRKİYESİNDE Bazı Medyumlar TV KANALLARINDA YAZILI BASINDA herkesten saygı görür vaziyete getirilmişler maalasef.Birileri Papaz büyüsü-Kara büyü yani kötü işler yapacak insanlarımızı mutsuz edecekler bizde onların yaptıklarını bozacağız bizim görevimiz bu…bu böylede devam edecek inşallah.


  BÜYÜ ÇEŞİTLERİ

  1- Sempatik büyü

  2-Taklit büyüsü

  3-Temas büyüsü

  4- Ak büyü

  5- Kara büyü

  6- Aktif büyü

  7- Pasif büyü

  Hoşlanılmayan ya da korkulan bir msenin "zararsız" hale getirilmesi bir kimsenin ölümünün istenilmesi için "taklit büyüsü" yapılır.Bu iş için o şahsın bir resmi yakılır.Taklit büyüsün de en çok kullanılan malzeme zararı ya da ölümü istenilen kimsenin resmi ya da ağaçtan çamurdan balmumundan vb.'den yapılmış olan figürüdür.

  Taklit büyüsü ne tarih öncesi mağara resimlerinde de rastlamaktayız. Temas büyüsüne hakim olan parça bütününe ait'tir ilkesidir.Temas büyüsünün en çok bilinen ve yaygın olan örneği bir insanla o insandan ayrılmış olan bir parçanın:saçının ya da tırnağının arasında büyü ile sempati uygulamasıdır.Temas büyüsün de saç tırnak kirpik vb.fizyolojik unsurların yanı sıra insanın giyim-kuşamı ve günlük hayatı için kullandığı şeylerin de etkiyi ve gücü iletici niteliğe sahip olduğuna inanılır…"Şimdide bir aşağıya göz atalım inşallah….."

  AK BÜYÜ NEDİR VE ÇEŞİTLERİ NELERDİR

  Ak Büyü: Ak büyü yapanın da bundan etkilenmenin de " hayrına" bir sonuç elde etmektir. Toplumun ve insanların iyiliklerini hedef alır……

  1- Karısına- çocuklarına- kayıtsız- gözü dışarıda olan erkekleri evlerine bağlamak için yapılanlar.
  2- Karısına-çocuklarına sert davranan babaları yumuşatmak için yapılanlar.
  3- Sevgisi kazanılmak istenen kimsede bu duyguyu uyandırmak için yapılanlar.Sevdiğinden karşılık görmeyen erkek veya kadının başvurduğu büyüdür bu….
  4- Gurbette olan kimsenin çabuk gelmesini sağlamak için yapılanlar.
  5- Yitirilmiş eşyayı özellikle mücevver gibi değerli şeyleri bulmak için yapılandır.
  6- Her dilek için geçerli olanlar.
  7- Kötü büyülerin etkilerini bozmak için yapılanlar.

  Ak büyü işlemlerini din adamları ve havas ilmi ile iştigal edenler ancak yapabilirler bu büyü işlemini herkes yapamaz

  KARA BÜYÜ NEDİR VE ÇEŞİTLERİ NELERDİR…

  Kara büyü " KÖTÜLÜK" İçin yapılan büyüdür….Kara büyü insanın hayatına sağlığına mal ve mülküne evine-barkına-hayvanlarına yönelmiş olan "BÜYÜDÜR"

  Sevişenleri-evli eşleri birbirinden soğutmak ve ayırmak konuşma kabiliyetini cinsi kudreti-uykuyu vs"bağlamak"hısım ve düşman kabül edilen kişiyi hasta etmek.Kara büyü asıl sihir ki bazı kimseler perilerin ve hususiyetle şeytanların yani kafir cinlerin müdahalesiyle bu büyü işlemini yaparlar.Halk arasında bu tarz büyüleri yapanlar hoş karşılanmaz.

  KARA BÜYÜNÜN ÇEŞİTLER

  1- Dil bağlamak için yapılandır.İşleme amaç olan kimsenin konuşamaz hale geleceğine inanılır.
  2- Uyku bağlamak için yapılanlar.Büyü bozulmadıkça niyet edilen kimsenin gözüne uyku girmez.
  3- Erkekliği bağlamak için yapılanlar.Bu büyü bozulmadıkça niyet edilen kimsenin gözüne uyku girmez.
  4- Düşmanın hakkından gelmek için yapılanlar."Düşman denilen kişi gerçekte bir ceza hak etmiş ise büyüyü "olumlu" saymak yerinde olur.
  5- Hırsızın yakalanması için yapılanlar.
  6- Kaçmışı yani uzaklara gideni geri getirmek için yapılanlar.Bu büyüye yol bağlamada denir.

  İslamiyet'e Babilliler'den geçen bu kara büyünün zararı Kur-an'da bile zikredilmektedir."Ey Muhammed .. De ki: Haset ettiği zaman hasedin şerrinden düğümlerle nefes eden büyücülerin şerrinden bastırdığı zaman karanlığın şerrinden tan yerini ağartan Rabbe sığınırım.Kara büyüyü yapan dinin yasakladığı şeyleri yapmaktan çekinmez.Bu yüzden "KARA BÜYÜ"yü yapmak bir başka deyişle "günahkarlıktır" .

  BÜYÜNÜN ETKİSİNDEN KURTULMAK İÇİN

  Büyüden kurtulmak için diğer hastalıklarda olduğu gibi sebeplere yapışmak lazımdır. Bunlardan bazıları şunlardır.Sabah-Akşam okunması gereken bazı sureler vardır onlar okunduğu zaman yapılan büyü sizi etgilemez MESALA: Sabah ve Akşam 7 Ayetel Kürsi 3 Felak 3 Nas sureleri okunması durumun da Allah'ın izniyle büyü sizi tutmaz tabii bunu devamlı yapmak lazım.En doğrusunu Allah bilir.Etrafınıza dikkat etmek insanların sizi kıskanmaması için çabalamak(Elinizden geldiğince) şüphelendiğiniz kişilerin verdiği yiyecekleri yememek.vs. devamlı Allah zikri ile meşgul olmak Allah zikri ile meşgul olan bir kalbe cin ve şeytan ulaşamaz.Orada tutunamaz " AŞAĞIYA YAZDIĞIM USULLERDEN DURUMUNUZA UYGUN OLANLARI YADA YAPABİLECEKLERİNİZE EMİN OLDUĞUNUZ BİR ŞEKİLDE UYGULAYABİLİRSİNİZ.

  -) Bir miktar suya Ayet-el Kürsi - İhlas-ı Şerif - Nas ve Felak surelerini okumalıdır.Büyü yapılan kimse bundan 3 yudum içmeli kalan su ile gusletmelidir.
  -) Sedir ağacının yeşil yaprağından 7 adedi iki taş arasında ezilip su ile karıştırılır.Üzerine Ayet-el Kürsi - İhlas-ı Şerif - Nas ve Felak sureleri okunur.Bu sudan 3 yudum içilir geri kalanla da üstüne su ilave edilerek gusledilir.
  -) Üç kere salavatı şerife okumalı sonra 7 Fatiha - 7 Ayet-el Kürsi - 7 Kafirun suresi - 7 İhlas-ı şerif - 7 Felak - 7 Nas sureleri okuyup kendi üzerine veya ve hastanın üzerine üflemelidir( Bunu evinizde de yapabilirsiniz)Bu yazmış olduklarımı tekrar okuyup hastanın odasına yatağına evin her yerine üflemelidir İnşaallahü Teala büyüden kurtulur.
  -) 7 Fatiha suresi - 7 Ayet-el Kürsi - 7 Kafirun suresi - 7 İhlas suresi - 7 Felak
  - Nas sureleri okunup hasta olana üflenirse bütün afetler dertler için ve sihir-nazar için iyi gelir.Tuz üzerine okunup suda eritilerek içmek şeklinde de olur.
  -) Bir kimse sabah Akşam "Bakara suresinin başından 4 ayet ve Ayet-el Kürsi ile Ayet-el Kürsiden sonraki iki ayeti ve Bakara suresinin sonundaki 3 ayeti okursa evine şeytan giremez.Mecnunun delinin üzerine okunursa iyi olur. "SİLSİLE-İ ALİYYE"
  -) 25 Kere Estağfirullah denir.Sonuncusunda ve etübü ileyh'e kadar okunur.Sonra 11 Kere İhlas - 7 Kere Fatiha-ı şerife - 33 Kere "ALLAHÜMME SALLİ VE SELLİM ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED" Okuyup sevabı Peygamber Efendimizin ve Eshab-ı kiramın ve Evliyanın ruhlarına ve sonra Silsile-i aliyye denilen büyük alimlerin isimlerini söyleyip bu büyüklerin ruhlarına hediye edilir.Bunların hürmetine şifa vermesi için Allahü Tealaya dua edilir.Her sabah-akşam böyle dua edilir.

  -) "AYAT-I HIRZ-I OKUMALIDIR…" Ayat-ı Hıfz Şu Sure ve Ayetlerdir "……

  1- Fatiha suresi-Bakara 1-2-3-4-5 ve 163-164 ve 255-256-257- ve 285-286 - Al-i İmran - 18-19 ayetten sadece "İNNEDDİNE İNDELLAH-İL İSLAM" kısmı Al-i İmran 26-27 Al-i İmran 154 - En'am 17 - A'raf 54-55-56 - Tevbe 51 Tevbe 128-129 - Yunus 107 - Hud 56 - İbrahim 12 - İsra 43 - İsra 110-111 - Mü'minun 116-117-118 - Ankebut 60 - Rum 17-18 - Fatir 2 - Yasin 83 - Saffat 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11 - Saffat 180-181-182 - Feth 27-28-29 - Rahman 33-34-35-36 - Hadid 1-2-3-4-5 - Haşr 21-22-23-24 - Cin 1-2-3-4-5-6 - Buruç 20-21-22 İhlas - Felak - Nas suresi.

  Abdest alınıp 7 İstiğfar ve 11 salavat okunup hastanın sıhhatine niyet ederek güneş doğduktan ve ikindi namazından sonra günde iki defa hasta üzerine okunmalı(Her ayet okunduktan sonra hastaya üfürülmelidir) şifa buluncaya kadar (Kırk gün kadar) devam etmeli Her okuma bittikten sonra sevabı Peygamber efendimizin ve Behaeddin Buhari-Ahmed Rifai ve İmam-ı Rabbani hazretlerinin ruhuna hediye edilmelidir.Bir nüsha da yazılıp hastaya yanında taşıttırılırsa hastayı sihirden-büyüden-nazar deymesinden korumuş olur.Muradı hasıl olurTesir etmesi için.

  Peygamber Aleyhisselamın üç türlü ilaç kullandığı bildirilmiştir.Kur'an-ı Kerim veya dua okurdu.Fen ile bulunan ilaçları kullanırdı.Her ikisini karışık da kullanırdı (Mevahib) Kur-an -ı Kerimin ve dua-nın tesir etmesi için bazı şartların ğözetilmesi lazımdır.Okuyanın veya yazanın ve hastanın buna inanması-hastanın Zararlı olan gıdalardan şüpheli ilaçlardan pehiz etmesi-sıcaktan ve soğuktan sakınması lazımdır.Okuyan kimsenin İ'tikadinin bozuk olmaması haram işlemekten kul hakkından sakınması haram ve habis şey yiyip içmemesi gerekir.

  Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: Allah'ı unutarak gafletle edinilen dua kabul olunmaz (Tirmizi) Dua bazı ilaçlar gibidir Allahü Teala dilerse tesir eder yani tesirini Allahü tealanın verdiğine inanmalıdır.Bir diğer hadis-i şerfte de şöyle buyurulmakta Dert ve bela gelince Hz Yunus'un duasını okusun Allahü Teala o okuyanı muhakkak kurtarır.

  DUA ŞUDUR : " LA İLAHE İLLA ENTE SÜBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZ-ZALİMİN " ( Hakim) (" LA HAVLE VE LA KUVVETE İLLA BİLLAH " DA OKUMAK 99 DERDE DEVADIR.BUNLARIN EN HAFİFİ SIKINTIDIR.) - HAKİM- " ALLAH İSTİĞFARA DEVAM EDENİ HER SIKINTIDAN HER DERTDEN KURTARIR UMMADIĞI YERDEN RIZIKLANDIRIR.


 2. 2010-10-12 #2
  Büyü ve Büyücülük

  Büyü ve Büyücülük, insan ve doğa olaylarını, gizemli dış güçleri harekete geçirmeye çalışarak etkilemek ve yönlendirmek için yapılan eylemlerdir. Bu eylemler çoğunluk törensel bir hava taşır. Büyüye çok eski zamanlardan beri başvurulmaktadır. İnsanlar doğa olaylarından gelecek tehlikelere karşı koyabilmek, ürünlerinin iyi olması, emeklerinin boşa gitmemesi, hastalarının iyileşmesi ve akıllarının ermediği olası kötülüklerden korunmak için büyü yaparlar. Bu türden büyülere yaratıcı büyü denir. Doğrudan başkalarına zarar vermeyi amaçlayan yıkıcı büyü ise kara büyüdür. Korkulan kişinin ortadan kaldırılmasına, başarısının engellenmesine yöneliktir.

  Büyü yapılırken önceden belirlenmiş birtakım kuralların uygulanmasına özen gösterilir. M.S. 1.- 4. yüzyıllardan kalma Mısır ve Yunan papirüslerinde, büyü için yapılacak tören hazırlıklarının, büyünün etkisini artırmak için uyulması gereken koşulların ayrıntılı betimlemeleri vardır. Eski Roma'da ise kara büyüye ve bu büyünün etkisini ortadan kaldıracak karşı büyüye önem verilmiştir.

  Büyü yaparken kimi gizemli sözcükler ya da cümleler söylenir. Bunlar kuşaktan kuşağa aktarılır; doğru ve eksiksiz söylenmelerine önem verilir. Bazı toplumlarda büyünün etkili olması, bu büyülü sözcüklerin tekrarlanmasına bağlanır. Büyünün başarısızlığı ise, Melanezya ve Polinezya topluluklarında olduğu gibi, büyülü sözcüklerin yanlış söylenmiş olmasına yüklenir.

  "Ali Baba ve Kırk Haramiler" öyküsünde Ali Baba'nın kardeşi kapının açılmasını sağlayan büyülü "Açıl Susam Açıl" cümlesini unuttuğu için haramilerin mağarasından çıkamaz. Herhalde en iyi bilinen büyülü sözcük aslında Latince'den gelen ve ateşli hastalıkları iyileştirdiği sanılan abrakadabra'dır. Abrakadabra sihirbazların da kullandığı bir sözcüktür.

  "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler", "Alaeddin ve Sihirli Lambası", "Grimm Kardeşler'in Masalları" gibi pek çok eski öykü insanlar üzerinde iyi ya da kötü etkileri olan büyücü ve cadıların çevresinde gelişir. Bu büyücü ve cadılar kimi zaman iyilik, kimi zaman da kötülük ederler.
  Özel bitki kökleri ve okunup üflenmiş bakla, kıl, kemik, tahta parçaları gibi nesnelerin, büyü törenlerinin başarılı sonuç vermesi bakımından önemli olduğu düşünülürdü. Büyüde kullanılan bu gibi nesnelerin koruyucu olduğuna inanılır; bunlar boyna asılır, üstte taşınır ya da evin belli bir yerine konurdu.

  "Büyü" sözcüğü aynı zamanda sihirbaz ve hokkabazların izleyicileri eğlendirmek amacıyla yaptıkları hileler için de kullanılır. 3. 2012-05-24 #3
  .eğitici

 4. 2012-07-12 #4
  Alıntı:
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  .eğitici
  ya bu nası yapılıyo bn anlamadım :( daha acık yazın

  Okunma: 52152 - Yorum: 3 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -