Robotlar İnsanları İşsiz Bırakacak - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Robotlar İnsanları İşsiz Bırakacak

1. Nüfusu giderek yaşlanan Japonya'da robotların 2025'te 3,5 milyon kişinin işini yapabileceği bildirildi.

2539 - Robotlar İnsanları İşsiz Bırakacak

Japonya'da 2030 itibariyle iş gücünde yüzde 16 oranında düşüş olacağı yönündeki resmi veriler, bu iş gücü açığının nasıl kapatılacağı konusunda endişe yaratıyor.

Machine Industry Memorial Foundation adlı düşünce kuruluşunun raporunda, bu açığı robotların doldurabileceği bildirildi. Ancak bu, her bir robotun bir insanın yerini alması anlamına gelmiyor.

İNSANLARA VAKİT KAZANDIRACAK

[/irçok işi yapacak robotların, insanlara daha önemli şeyler üzerinde yoğunlaşması için vakit kazandıracağı belirtiliyor.

21 MİLYAR DOLAR TASARRUF

Raporda, Japonya'nın, robotların yaşlıların bakımında yardımcı olması sayesinde 2025'te yaşlıların sigorta ödemelerinden 21 milyar dolar tasarruf sağlayabileceği kaydedildi.

Robotların, çocukların ve yaşlıların bakımına yardımcı olmaları ve bazı ev işlerini yapmaları sayesinde, bakım işini yapanların günde bir saat vakitten tasarruf edebilecekleri bildiriliyor.

Güncelleme : 2018-11-03
  2. 2008-04-09 #2
    ewet yha bunlar ınsanlardan daha cok ıse yaramaya basladılar gercekten helal super ıcatlar walla..

3. 2008-04-09 #3
    tövbe desinler ya KAFAMIZA TAŞ YAĞACAKama güzel hoş şirin evet arkadaşlar ben bu robot sanayi işini sevmedim bilmiyorum kimler farkında ama bir çok kişi bu icatlar yüzünden işsiz kalacak gecenlerdede söylemiştim İCAT EDİLECEK HERŞEY ESKİDENDE VARDI AMA ŞİMDİ İSE GELİŞTİRİP GELİŞTİRİP ÖNÜMÜZE KOYUYORLAR BİR TÜRLÜ BAŞARAMADIK DÜNYANIN SONUNU GETİRMEYİ

4. 2008-04-09 #4
    evet o tv de izledigimiz bilim kurgu filmler bir bir gerçek oluyor ilerde robotlar insanları yönetirse biz göremesekde olucak gibi

Okunma: 1282 - Yorum: 3 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -