Allahın Varlığını Matematikle İspatladı - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Allahın Varlığını Matematikle İspatladı

 1. Polonyalı bilim adamı, matematik ile Allah'ın varlığını ispatladı. Heller, bu ispatı ile dünyanın en pahalı ödülünü BM'de bir törenle aldı.

  64 - Allahın Varlığını Matematikle İspatladı

  Polonyalı Katolik rahip ve aynı zamanda usta bir matematikçi olan Prof. Dr. Michael Heller, dünyanın en yüksek miktarlı akademik ödülünü Allah'ın varlığını Matematikle ispatladığından dolay kazandı.

  John Templeton Kuruluşunun kurucusu John Templeton, "Heller'in derin araştırmaları dini kavramlara ve bilim alanına yeni ufuklar açmıştır" dedi. Kurum, Heller'i kosmoloji ve filozofi ile matematik ve metafizik alanlarında üstlenmiş olduğu görev çizgisinden dolayı bu prestijli ödüle layık gördü.

  Birleşmiş Milletler (BM)'nin New York'taki binasında yapılan ödül töreninde, ömrünün 40 yılını din ve bilimin uzlaşmasına adayan 72 yaşındaki Heller'e bu ödülün "manevi gerçeklerle alakalı araştırma ve keşfetme çalışmalarındaki ilerlemelerden" dolayı bu ödülün verildiği belirtildi.

  Şu ana kadar bilim ve teoloji alanında 30 kitabı ve 400 akademik yazısı olan Heller, Cracow'da Pontifical Academy of Theology'de profesör olarak görev yapıyordur.

  Başlangıcı olan şeyin yaratıcısı vardır.

  Prof. Dr. Heller, "kâinatın bir başlangıcı olduğuna göre, bir yaratıcısı olmalıdır ve bu yaratma eylemi uzay ve zaman dışında gerçekleşmiştir. Kâinatın yaradılış nedenini soracak olursak, matematik kurallarının nedenlerini sorgulamak zorundayız. Bunu yaptığımızda da tekrardan Allah'ın kâinatı yaratma düşüncesine varıyoruz. Asıl sor ortaya söyle çıkıyor; hiçbir şey olmamaktansa neden bir şeyler var? Bu soruyu sorduğumuzda tüm diğer nedenler gibi bir nedeni sorgulamış olmuyoruz. Tüm muhtemel nedenlerin kökünü sorgulamış oluyoruz. Bilim; insan zihninin, Allah'ın zihnini okuyabilmek için, bizim ve yaratılan şu dünyanın etrafında olup bitenleri sorgulama yolunda kolektif bir çabadır" dedi.

  Heller, kazandığı 1.6 milyon dolarlık ödülü, bilimsel ve teolojik çalışmalar yapan Cracow'daki Copernicus Merkezinin gelişimi için bağışlayacağını söyledi. 2. 2008-04-06 #2
  Bilim; insan zihninin, Allah'ın zihnini okuyabilmek için, bizim ve yaratılan şu dünyanın etrafında olup bitenleri sorgulama yolunda kolektif bir çabadır" dedi.

  Nasıl ki şu alemi gören bir göz varsa ,o gözü de gören bir zat vardır ...

 3. 2012-08-24 #3
  Hücrelere sormak lazım cesaretiniz varsa! Ey hücreler benim göz veya kalp gibi azalara ve organlara ihtiyacım olduğunu nereden bildiniz.göz veya kalp gibi hayatı organları yapmasını nereden öğrendiniz .bunları neden yapma gereksinimi duydunuz.size bunu yapmayı kim emretti....

  Okunma: 3801 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -