Animasyonlu Gif Yapımı - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Animasyonlu Gif Yapımı

1. Animasyonlu .gif, hareket etmeyen sabit .gif resimlerinin arka arkaya belirli bir zaman aralığında dizilerek oluşturulan hareket aden .gif uzantısına sahip dosyalara denir. Bu dosyalar değişik programlarla yapılabilir ancak biz en kısa yoldan ve ücretsiz programlar kullanarak bunu nasıl yapabiliriz birazdan göreceğiz. Reklamlarda da sık olarak görülüyor birbirinin devamı olan ve hareketsiz resimler birbiri ardına çok hızlı bir sürede gösterildiği zaman hareket ediyormuş gibi görünür, işin aslıda buna dayanmaktadır. İster forumlarda avatar (üye resmi) isterseniz başka ortamlarda kullanabilirsiniz.

Öncelikle .gif uzantısına sahip ve birbirinin devamı şeklinde olan resimlere ihtiyacımız var. Kendimizde yapabiliriz ya da hazır birbirinin devamı olan resimler kullanabiliriz ya da benim yaptığım gibi youtube sitesinden bir filmin en çok tutan sahnelerini alabilir daha sonra da KMPlayer ile filmin ekran görüntülerini yakalayıp bunları .gif uzantısında kaydeder ve daha sonra asıl animasyonlu .gif yapmamızı sağlayan ucuz, basit, kullanışlı ve arayüzü çok sade

TIKLAYIN

unfreez programına sürükle & bırak yöntemi ile dosyaları sıralı bir şekilde bırakır ve gerekli ayarları yaparak animasyonlu .gif resmine ulaşabiliriz.

Loop animation: Animasyon bitince tekrarlanıp tekrarlanmayacağını belirtir.
    Frame Delay : Karelerin ne kadar hızla geçeceğini belirtir. Yükseldikçe geçiş hızı azalır.
  2. 2008-09-04 #2
    tskler güsel bi PAYLAŞIM
    GİF RESİMLERİYLE YAPMAYA ÇALIŞTIM AMA OLMADI ?
    RESİMLERİ SÜRÜKLEYİP NEREYE BASACAGİM ?

Güncelleme : 2008-09-04
  3. 2008-09-07 #3
    tesekkurler boyle bırsey arıyordum

4. 2010-04-24 #4
    yawf oladı=/

5. 2011-09-01 #5
    her bilgisayar(pc) kaldırırmı?

Okunma: 8540 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -