Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleri

 1. BURÇLAR GEZEGENLER ve DİĞER İŞARETLER

  133 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriKoçModern işaret buna çok benzemektedir.

  134 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriGüneş (Helios)Bu Helenistik döneme ait bir işaret. Eski zamanlarda kullanımı sihirli papirüs üzerinde kanıtlanmıştır.

  135 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriBoğa Bu, modern işaretten oldukça farklıdır. Oğlak burcunun modern işaretine daha çok benzemektedir.

  136 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriAy (Selene)Bu Helenistik döneme ait bir işarettir. Eski zamanlarda kullanımı sihirli papirüs üzerinde kanıtlanmıştır. Bazen modern şekli tam tersidir.

  137 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriİkizlerİkizlerin çizgileri yatay, ama modern işarette çizgiler dikeydir, Romen sayısı II gibi.

  138 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriMerkür (Hermes)Venüs gibi modern olana benzemektedir, ama çarpı yerine kanca bulunmaktadır.

  139 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriYengeç Modern işaret ile aynı.

  140 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriVenüs (Aphrodite)Modern Venüs'e benzer, ama çarpı yerine kanca bulunmaktadır.

  141 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriAslanModern işarete benzer, ama yönü değişik. Mars (Ares)

  Modern işarete benzemektedir. Ancak bunda dairenin içerisinden bir ok geçmektedir. 142 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriBaşakModern işaretten çok farklı, çarpı üzerindeki "M" harfi oldukça belirgin. 143 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriJüpiter (Zeus) Zeta, "Zeus" içindir. Dios, Jüpiter için daha sonradan söylenmiş bir Yunan kelimesidir, bazen eski Zeus için de kullanılmaktadır.

  144 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriTeraziModern işaret ile aynı.

  145 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriSatürn (Kronos)Modern işaret, sol ayağı çekerek ve bir çapraz bir çizgi konarak bundan esinlenmiş olabilir.

  146 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriAkrep Modern işaretten çok farklı. Modern işaret üzerindeki "M" harfi bunda biraz daha zayıf. Bu ayrıca Oğlak burcunun modern işaretine daha çok benzemektedir.

  147 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriAy'ın Kuzey Düğümü Kuzey ve Güney Düğümleri burada modern işarettekinin tam tersi şeklinde gösterilmiş.

  148 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriYay Modern işarete çok benzemektedir, ama dikey olarak gösterilmiştir. 149 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriAy'ın Güney DüğümüModern Güney Düğümünün tam tersi.

  150 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriOğlak Bu modern işaretten oldukça farklı. Bu kuyrukluyıldız Ceres için modern astrolojide kullanılan işarete daha çok benzemektedir.

  151 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriYükselen Burç Muhtemelen çeşitli Yunan harflerinin bir kombinasyonu. 152 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriKova Modern işaret ile aynı.

  153 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriBaşucu Muhtemelen çeşitli Yunan harflerinin bir kombinasyonu.

  154 - Eski Ortaçağ Astroloji İşaretleriBalık Modern işarete benzemekte. Ama burada balıkları tutan sınır yok, onun yerine muhtemelen gözleri temsil etmesi için noktalar kullanılmış.


  Güncelleme : 2008-03-23
  Okunma: 3291 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -