KİŞİSEL BAŞARI, ( Kişisel Başarı Yolculuğunda Neresindesiniz? )

Kişisel başarının en önemli noktası kişinin kendisini en iyi şekilde tanımasından geçer. Kendinize şu soruları sorabilirsiniz? Kendimi hangi konuda daha iyi duruma taşıyabilirsiniz? Hangi durumlarda sorun yaşıyorum?

Kendimde gördüğüm negatif duygu ve düşünceler nelerdir.Kendinize seminer planı yapın. Kişisel gelişim ve başarı seminerlerinin neler olduğunu öğrenin ve bunları bir kağıda yazabilirsiniz.. Daha sonra ben şu konularda eksiğim var ve eğitim almam gerekir dediğiniz seminerlere katılmaya çalışın. Seminerleri gerçekten o alanda uzman olan kişilerden almaya özen gösterebilirsiniz. Her ay en az 3 adet kişisel gelişim kitabı okuyun ama doğru seçilmiş ve doğru yazarların kitaplarını okuyun. Çünkü bu kitaplar kendinizle ilgili en yeni araştırmaları ve bilgileri size motive sağlayarak verecektir. Kendinize hayat hedefinizi belirleyin. Bu amaca ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini yani ara hedefleri belirleyin. Bunların hepsini yazılı hale getirin ve son olarak için karar vererek harekete geçin. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)


Şu anda yaşadığınız hayatı gerçekten yaşamak istiyor musunuz? Eğer yaşamak istiyorsanız sorun yok. Ama yaşamak istemiyorsanız neler yapmanız gerektiğini kendinize sorun ve öğrenin. Yaşadığınız küçük başarılara yoğunlaşarak ulaşmak istediğiniz büyük başarıların engellenmesine izin vermeyin. Yapamayacağınız şeyler üzerinde fazla yoğunlaşmayın. İlk önce yapmanız gerekip de yapabileceklerinizi yerine getirmeye çalışın. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)


Kendinizi ve başkalarını motive etmenin yollarını öğrenin ve mutlaka hayatınızın her kademesinde ihtiyaç duydukça bunları uygulayabilirsiniz..

Her gününüzün ve hatta saatinizin kontrolü sizde olsun. Zamanın kontrolünü sakın zamana bırakmayın. Çünkü zaman ırmak misali başıboş akmaya heveslidir. Onun önüne set çekip kontrolünüz altına almalı ve ondan elektrik elde etmelisiniz. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim) Hatalarınızdan ders alın. Onları sizi başarıya ulaştıracak hatırlatmalar olarak görün. Şu anda yaptığınız işi daha iyi nasıl yapabileceğinizi kendinize sorun. Verdiğiniz cevap doğrultusunda harekete geçin. Göreceksiniz bu küçük düşünce tarzı sizin iş yaşantınızı nasıl büyük etkileyecektir. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)

Sizin elinizi kolunuzu bağlayan inançlar değil güçlendiren inançlar seçin. Çünkü kendiniz hakkında nasıl bir inanca sahipseniz siz osunuzdur aslında. İnsan ilişkileri, hitabet ve beden dili konusunda mutlaka eğitimler alın. Çünkü iletişimde en önemli nokta sizin anlatmak istediğiniz değil, karşınızdaki kişinin anladığıdır. Hayal kurmaktan korkmayın. Çünkü hayal gücü insanın en önemli silahıdır. Nasıl bilinçli ve sizi başarıya götürecek hayaller kurmanın yollarını öğrenin. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)

Fizyolojik sağlığınıza önem verin. Çünkü sağlığınız sağlam olmazsa başarılarınız da sağlam olmaz. (kişisel başarı, bireysel gelişim, kişisel gelişim)

(kişisel gelişim, gelişim, kişisel gelişim eğitimleri, gelisim, kişisel gelişim kitapları, kisisel gelisim, kişisel gelişim merkezi, kişisel gelişim kursları, kisisel gelişim, kişisel gelişim seminerleri, kişisel gelişim siteleri, kişisel gelişim testleri, kişisel gelişim kitap, kişisel gelişim uzmanı, kişisel başarı)