Japonlar 9 Gezegende Israrlı - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Japonlar 9 Gezegende Israrlı

1. Güneş sisteminde bilindiği gibi 8 gezegen var. Ama Japon bilim adamları 9. gezen için ısrarlı

Japon bilim adamları güneş sisteminde keşfedilmemiş 9. bir gezegen olduğuna inanıyor.

Kobe Üniversitesi'nden araştırmacıların bu iddiaları bilgisayar
    simülasyonlarına dayanıyor. Araştırmacılara göre, Dünya'nın 0,3-0,7 katı kütleye sahip keşfedilmemiş bir gezegenin var olma olasılığı yüksek.

Japon astronomlar, büyük çapta daha fazla araştırma yapılırsa bu gizemli
    gezegenin en fazla 10 yıl içinde keşfedileceğini belirtiyor. Kobe'nin ekibinin araştırmaları "Astronomical Journal" dergisinde nisanda yayımlanacak.

Güneş Sistemi'nde Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs ve
    Neptün olmak üzere 8 gezegenin olduğu kabul ediliyor.

Uluslararası Astronomi Birliği, 1930'da keşfedilen ve Güneş Sistemi'ne dahil
    olup olmadığı tartışılan Plüton'u 2006'da gezegen statüsünden çıkarmıştı.

Güncelleme : 2018-10-13
  2. 2008-03-06 #2
    Peki benim SeDNa' ma ne oldu NötriNo...

3. 2008-03-06 #3
    sedna' ya bir şey olmamıştır cadde orada duruyordur :D sedna onuncu gezegen olarak bulunmuştur gözlemevi tarafından. bu daha önce açıklanmıştı.burada 9. gezegenden bahsedilmiştir ve güneş sistemindeki gezegenlerden bahsediliyordur.

4. 2008-03-07 #4
    ama burda pluton yok yada bilerek yazılmamış yani 9. gezegen zaten varki neden japonlar bulduk diye ısrar ediyolar şaşarım..yoksa plutonu gezegenden saymıyolar mı hala

Bu cüce gezegen sıfatını sevmiyorum ama bennn

5. 2008-03-07 #5
    evt cadde pluton gezegen konumundan çıkarılmıştır artık. kütlesi çok küçüktür ve güneş sistemindeki en uzak konumlu gezegendii bir zamanlar aslında öyle deseler de pluton hala bir gezegen gibi duruyordur.teleskopla bile zor seçiliyordur denildiğine göre

6. 2008-03-07 #6
    ama bana göre pluton hala gezegen olarak görmekteyim sonuçta son Uluslararası Gökbilim Birliği Plüton'u gezegen olarak sınıflandırmıştı diye biliyorum demekki kaçırmışımm...

7. 2008-03-07 #7
    evt dediğim gibi gezegen konumunda duruyordur hala. ama artık çalışmalar gezegen mi değilmi yönünde yapılıyordur.ve sanırım gezegen sınıfından çıkarılmak isteniyordur.ama bu makaleye bakacak olursak artık gezegen değil haberin tarihide bellidir zati.ayrıca evt bende gezegen diyorumdur pluton için hatta uydusu da vardır .daha sonradan başka uydularıda bulunmuştur vsvs......

Okunma: 1004 - Yorum: 6 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -