Front Page 2003 - Delinetciler Portal

Front Page 2003

 1. 261 - Front Page 2003

  Front Page 2003 daha iyi web siteleri oluşturabilmeniz için gerekli özellikleri, esnekliği ve işlevselliği sunmaktadır. Dinamik ve sofistike web siteleri oluşturmak için gerekli profesyonel tasarım, içerik oluşturma, veri ve yayınlama araçlarını içermektedir. FrontPage 2003 web uygulama geliştirme işlemini üç önemli alanda geliştirmektedir:


  Tasarım: Daha iyi görünen web siteleri oluşturmak için gelişmiş tasarım araçlarından yararlanabilirsiniz. Yeni sayfa düzeni ve tasarım araçları istediğiniz siteyi daha kolay tasarlamanıza imkan tanıyacaktır.

  Kodlama: Tasarım araçlarını kullanarak daha iyi kod oluşturabilir veya kod becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Yerleşik komut dosyası yazma araçlarını kullanarak etkileşimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Profesyonel kodlama araçlarıyla, kodları daha hızlı, etkili ve doğru bir şekilde yazabilirsiniz.
  Genişletme: Dünyanın ilk What You See Is What You Get (WYSIWYG) Extensible Stylesheet Language Transformations (XSLT) düzenleyicisini kullanarak Genişletilebilir İşaretleme Dili (XML) veri odaklı web sitelerini oluşturabilir ve böylece insanlara ve bilgilere yepyeni şekillerde bağlanabilirsiniz.* Gelişmiş yayımcılık özellikleri ve seçenekleri sayesinde web sayfalarınızı daha çabuk çevrimiçi duruma getirebilirsiniz.


  Daha İyi Görünen Siteler Tasarlayın
  FrontPage 2003 daha hızlı çalışmanızı ve profesyonel web siteleri oluşturmanızı sağlayan araçları ve sayfa düzeni ve grafik özelliklerini içermektedir.
  Başka uygulamalardan gelen grafiklerle çalışarak resimlerin görüntülenme ve kaydedilme yöntemini daha iyi kontrol edebilirsiniz.
  Dinamik web şablonlarını kullanarak bir web sitesinin tüm bölümlerini düzenleyebilirsiniz. Ana şablonu güncelleştirdiğinizde, değişiklikler bu şablona bağlı tüm sayfalarda otomatik olarak yapılır.

  Tarayıcı ve çözünürlük uzlaşmasını kullanarak belirli tarayıcı ve ekran çözünürlüklerini hedefleyebilirsiniz. Sitenizin farklı tarayıcı ve çözünürlük birleşimlerinde nasıl görüneceğini de görebilirsiniz.

  Tablo oluşturabilir ve kullanılan tabloları sayfa düzenlemesi için düzenleyebilir, sayfa düzeninde piksel hassasiyetinde denetim sağlar.
  İşleme araçlarını kullanarak aynı alanda bulunan birden çok resmi ve içeriği daha kolay işleyebilir ve açılan menüler gibi görsel etkiler oluşturabilirsiniz.

  Daha Hızlı ve Kolay Kod Oluşturun
  Front 2003 içindeki tasarım araçları, etkili ve temiz Hypertext Markup Language (HTML) oluşturmakta ve kod üzerinde daha fazla denetim olanağı sunmaktadır. İsterseniz profesyonel kodlama araçlarından yararlanarak kodlama bilgilerinizi değerlendirebilirsiniz. Komut dosyası yazma araçlarıyla hedef kitleniz için etkileşimli bir deneyim oluşturabilirsiniz. Kodlama araçlarıyla çalışmak kolay olduğu için bu araçları HTML öğrenmeye başlarken de kullanabilirsiniz.

  Kodlama Araçları
  Düzenlemeler Görünümünde yapılan ve Kod Görünümünde güncelleştirilen düzenlemeleri görmek için görüntüyü bölebilirsiniz.
  Hızlı Etiket Seçicisini ve Hızlı Etiket Düzenleyicisini kullanarak etiketleri kolayca seçebilir, düzenleyebilir ve işleyebilirsiniz.
  Microsoft IntelliSense® teknolojisiyle kod yazımını basitleştirin ve hata olasılığını azaltın. Bu teknoloji HTML, basamaklı stil sayfaları, XSLT, Microsoft JScript® ve Microsoft ASP.NET için kullanılabilir.

  Microsoft Word veya başka Web içerik oluşturma programları tarafından üretilen dışsal kodu kaldırın.

  Komut Dosyası Yazma Araçları
  JScript yazma davranışını kullanarak tek bir kod satırı yazmadan sitenizin etkileşim düzeyini yükseltin.
  IntelliSense desteğinden ve JScript ve Microsoft Visual Basic® Scripting Editor (VBScript) komut dosyası yazma araçlarından yararlanın.

  Web Sitenizin Gücünü Artırın ve Kapsamını Genişletin
  Microsoft Windows SharePoint Services'ı FrontPage 2003'e bağlayarak XML dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki kaynaklardan canlı veri düzenleyebilir ve sunabilir, böylece WYSIWYG düzenleyicinizde zengin etkileşimli veri odaklı web siteleri oluşturabilirsiniz.* Kullanıcılar kendi tarayıcılarını kullanarak Web'e yayın yapabilir ve geniş bir yelpazeden yayın seçeneği seçebilir.

  Windows® SparePoint™ Services Tarafından Sunulan Veri İçeren Web Siteleri

  Kullanıcıların sadece kendi tarayıcılarını kullanarak Web sitenize yayın yapabilmesini sağlayın. Birkaç tıklama ile web kayıt listeleri, sorun izleme listeleri, haber ve inceleme siteleri oluşturulabilir.

  Veri görünümleri ekleyin ve XML çeşitlemeleri, Windows SharePoint Services verileri, Web servisleri ve OLE Veritabanı (OLEDB) veri kaynakları dahil olmak üzere veri kaynaklarını yapılandırın..

  Doğrudan FrontPage WYSIWYG Tasarım görünümünde XML verilerini ve yazma ve XSLT biçimlendirmesini işleyerek XML veri odaklı web siteleri oluşturun.

  Dinamik koşullu biçimlendirmeyle veri değerlerini veya veri görünümündeki konumu temel alarak öğeleri ve yeniden biçimlendirmeleri gösterin veya gizleyin.

  Web Parts Bölgeleri oluşturup Web Parçalarını SharePoint Portal Server "v2.0" Beta 2, Windows SharePoint Services ve FrontPage 2003 gibi diğer ürünlere ekleyerek ve bağlayarak Web Parts Sayfaları oluşturun.

  Yayınlama Teknolojileri
  Dosyaları yerel ve uzaktaki konumlar arasında kolayca taşıyabilir ve her iki yönde yayınlayabilirsiniz.
  Uzak siteleri, bağlantı türlerini ve Secure Sockets Layer (SSL) ile çalışmayı basitleştiren Web dışa aktarma iletişim kutusuna kolayca bağlayabilirsiniz.
  Yeni Uzak Web Sitesi sekmesinden, File Transfer Protocol (FTP) ve Web Distributed and Versioning (WebDAV) sunucularına yayın yapabilirsiniz.

 2. 2007-10-16 #2
  teşekkür edecem ama linki göremiyorum

 3. 2007-10-16 #3
  Alıntı:
  ramyalcin Nickli Üyeden Alıntı
  teşekkür edecem ama linki göremiyorum
  bu sadece tanıtım yazısı arkadaşım

 4. 2007-10-23 #4
  kardeş birde link ini verebilirmisin
  kaç saattir arıyorum

  olurmu vericenmi link i

  Güncelleme : 2007-10-23
 5. 2007-10-29 #5
  Arkadaşlar bu bir tanıtım yazısıdır ve sitemizde lisanslı ürünlerin paylaşımı yasaktır.

  Okunma: 3502 - Yorum: 4 - Amp