Bizimkiler Sözlüğü - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bizimkiler Sözlüğü

1. Bizimkilerin kendi aralarında kullandığı kelimeleri ve kısaltmaları burada açıklayalım arkadaşlar ben hatırladıklarımla başlıyorum.

Pena: Vuslatın bize kızdığı zaman kullandığı iltifat cümlesi. Anlamı (gitar çalmakta kullanılan pena değil bu) evsiz yersiz yurtsuz bitli pis insanlar

Tırnaklarımı Yiyin: Bu kelimeyi duyarsanız yine Vuslat size iltifat etmiş demektir sizi adam yerine koymuyorum anlamında güzide bir kelimemiz.

Hadelem: Hadioradan anlamında en çok Vuslat ve Kelebeğin kullandığı kelime

Te oka: Lafımın üstüne laf yok tamam okadar anlamında benim kullandığım ama hiçkimsenin dinlemediği bir kelime

Heü: Kelebeğin evet anlamında kullandığı kelime

Seluş
    : Yine kelebeğin selam anlamında kullandığı kelime

Annem
    : Canlarım anlamında arada da lütfen ne olur anlamında

Dalam ciğerim böbrem: Lmn nin sevgi anlamında kullandığı kelimeler

Bir uğradım gidiyordum: Sessiz geminin meşhur cümlesi gidiyorum benden bişey beklemeyin bakın işim var yanlış anlamayın manasında :ebr:

Kedidir kedi: Korkacak bişey yok anlamında kullandığımız kelime

İşkence aletlerini hazırla isyanlı
    : Bu kelime kullanıldımı bir üye için iyi düşünmediğimiz anlamına gelir

Tencere
    : Yönetimin dedikodu ve kaynatma mekanı

Anıt Mezarlık
    : Meftalarımızı gömdüğümüz yer

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2008-01-30 #2
    Sağol Dalam ciğerim böbrem Çok güzel Arwencim...:saril:

3. 2008-01-30 #3
    annem de benim kelimem.teoka annem

4. 2008-01-30 #4
    Alıntı:
    ARWEN Nickli Üyeden Alıntı
    Pena: Vuslatın bize kızdığı zaman kullandığı iltifat cümlesi. Anlamı (gitar çalmakta kullanılan pena değil bu) evsiz yersiz yurtsuz bitli pis insanlar

Tırnaklarımı Yiyin: Bu kelimeyi duyarsanız yine Vuslat size iltifat etmiş demektir sizi adam yerine koymuyorum anlamında güzide bir kelimemiz.

Kesinlikle cokkk dogru bir tespit turk dil kurumu bile boyle bir sozluk hazirlayamazdi hele vuslatcayi hicmi hiccc

5. 2008-01-30 #5
    Tencere: Yönetimin dedikodu ve kaynatma mekanı

:D

6. 2008-01-31 #6
    Nolyy: Lmn' ın kullandığı ne oluyor orda anlamında bir kelime.
    İlaçlı gazoz: Bizimkilere yeni katılan üyelere ikram edilir. Ayrıca nuri alço gazozu olarakta bilinir. Tavsiyem içmeyinizdir
    isy11:isy3: Canı sıkılan bizimkiler kullanır. Genelde sitenin çökmesinden korkulur. Bu kadar zıplamaya iyi dayanıyor valla
    :*:Arwen ve Ezüq konuşmalarında epey kullanılır. Anlaşıldığı gibi tekmelemek anlamındadır

7. 2008-01-31 #7
    Birde nötrinonun şeker topağı kelimesi var hoşuma gidiyor

8. 2008-01-31 #8
    Tencere: Yönetimin dedikodu ve kaynatma mekanı
    Yahu ben bu tencereye uyuz oluyorum.Sanırım kıskançlıktan:ebr: alüminyum değil galiba bu tencere.eğer öyle olsaydı sizin karıştırmalrınıza,kaynatmalarınıza dayanmaz delinirdi yahu.Arwen'ciğim ne marka tencere kullanıyosunuz?Hayır anneme sölicem evede bundan alsın
    Sizin tencereniz varsa biizmde penceremiz var gülcanla orda buluşuyoruz

9. 2008-02-01 #9
    tencere ha :D:D b,de vuslat ablamın kullandığı smile
    :kiz: sarı sen hala yatmadınmı

10. 2008-02-05 #10
    Birde yine vuslatdan canik varr yani turkcesi canim cigerim birtanem oluyor

11. 2008-02-05 #11
    gendinize mökkem bahın kuzularım:buda benim nacizane lafımdır anlamı kendinize çok iyi bakın kuzularım canlarım ciğerlerim' dir

Okunma: 2462 - Yorum: 10 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 0/5 - 0