Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular? - Delinetciler Portal

Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

 1. ÖMERCİK
  Siyah- beyaz Yeşilçam filmlerinde kimi zaman sokaklarda yankesicilik yaptı, kimi zaman Filiz Akın ablasına elinde darbukasıyla eşlik eden bir çingene oldu. Bazen de Ediz Hun'a "size baba diyebilir miyim amca" deyip mavi gözlerinden boncuk gibi yaşlar akıttı.  ÖMERCİK Çocuk YıldızlarÖMERCİK Çocuk Yıldızlar


  ÇOCUK YILDIZ YARIŞMASINDA İKİNCİ OLMUŞTU
  Filmlerdeki değişmez rol arkadaşı ve gerçek hayattaki kuzeni Zeynep Değirmencioğlu'nun (Ayşecik) babası senarist Hamdi Değirmencioğlu onu Ses dergisinin çocuk yıldız yarışmasına sokmasaydı belki de hayatı çok farklı bir şekilde ilerleyecekti. Yarışmada birinci değil ikinci oldu ama yine de Yeşilçam kapıları onun için ardına kadar açıldı.


  Zeynep Değirmencioğlu'nun Ayşecik

  YENİDEN DENEDİ AMA OLMADI
  1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60'lı ve 70'li yıllarda 40'a yakın filmde oynadı. Ama pek çok çocuk yıldızın kaderinden farklı olmadı onunki de. Büyüdükçe popülerliğini kaybetti. 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü. Kısacası onun için "film bitti". Sonra bir süre büfecilik, taksicilik yaptı. Zeynep Değirmencioğlu'nun emlak ofisinde çalıştı. Şimdi 50'li yaşlarına merdiven dayayan Ömercik, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırdı. Artık, eski parlak günlerinin çok uzağında bir yaşam sürdürüyor.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  SEZERCİK
  Sezercik Aslan Parçası, Sezercik Yavrum Benim, Sezercik Küçük Mücahit gibi filmlerin kocaman gözlü, dağınık perçemli sevimli oyuncusu Sezer İnanoğlu babası yapımcı Berker İnanoğlu sayesinde sinemaya adım attı. Genellikle Kemaletin Tuğcu'nun kahramanlarını anımsatan anne- baba sevgisinden uzak çocukları canlandırarak seyirciyi 'bal telinden' vurdu.


  İsim: kult0016d.jpg
Görüntüleme: 68054
Büyüklük: 14,5 KB (Kilobyte)

  KÜÇÜK MÜCAHİT'İN DÖNÜM NOKTASI
  Ama dönemin sinemaseverlerinin gönlünde 1974 Kıbrıs çıkarmasını konu alan Sezercik Küçük Mücahit filmindeki rolüyle taht kuran Sezercik'in hayatı yetişkinliği döneminde çok farklı bir yola girdi. Bir kaç filmin yapımcılığını üstlendiyse de sinemada eski parlak günlerine bir türlü dönemedi.Eşinin intiharı ise onun hayatında farklı bir dönüm noktası oldu.


  KÜÇÜK MÜCAHİT'İN DÖNÜM NOKTASI

  MASUM ÇOCUK KÖTÜ ADAMA DÖNÜŞTÜ
  Sezer İnanoğlu ya da pek çok kişinin hafızalarındaki adıyla Sezercik daha sonra polisiye olaylarla gündeme geldi. Önce evinde uyuşturucu bulundu. Ardından polisle çatışmaya girdi. Evinde ve ofisinde aüeşli silahlar bulundu.Eski Türk filmlerinin o masum yüzlü çocuğu Hollywood aksiyonlarındaki kötü adama dönüştü.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  YUMURCAK
  Yeşilçam'ın efsane yapımcılarından Türker İnanoğlu ile Türk sinemasının en zarif yıldızı Filiz AKın'ın oğlu İlker İnanoğlu'nun sinemadan uzak durması elbette beklenemezdi. O beyazperdede YUmurcak adıyla ünlendi. Tıpkı kuzeni Sezer İnanoğlu gibi masum yüzüyle 70'li yıllarda Türk sinemasının aranan çocuk yıldızlarında biri oldu.


  Çocuk Yıldızlar

  SİNEMANIN DEĞİL MAGAZİNİN GÜNDEMİNDE
  Bir dönem ABD'ye gitti, orada evlendi.Türkiye'ye döndükten sonra ise filmleriyle ya da sinemayla ilgili çalışmalarıyla değil Güzide Duran'la ilişkisi ve Yeşim Salkım'la evliliği gibi magazinel konularla gündemen geldi.


  Bir dönem ABD'ye gitti, orada evlendi.Türkiye'ye döndükten sonra ise filmleriyle ya da sinemayla ilgili çalışmalarıyla değil Güzide Duran'la ilişkisi ve Yeşim Salkım'la evliliği gibi magazinel konularla gündemen geldi.

  YEŞİLÇAM'IN POLLYANNA'SI
  Ömercik'in değişmez rol arkadaşı ve kuzeni. Babası senarist Hamdi Değirmencioğlu sayesinde henüz 2 yaşındayken Papatya adlı filmle sinemaya adım attı ve 20 yaşına gelinceye kadar da çok sayıda filmde rol aldı.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  EMLAKÇI OLDU
  Dönemin ünlü futbolcularında Serkan Acar ile evlenince sinemaya da veda etti. O pek çok çocuk yıldızdan daha şanslıydı. İyi bir evlilik yaptı sonra da bir emlak bürosu açtı. 'Yıldız' olduğu günler ise artık çok gerilerde kaldı.


  İsim: kult0016j.jpg
Görüntüleme: 54586
Büyüklük: 10,3 KB (Kilobyte)

  90'LARIN ÇOCUK YILDIZI

  90'ların çocuk yıldızlarından biri. Ömer Kavur'un Amansız Yol filmiyle sinemaya adım attı. Osman Seden'in yönettiği Çalıkuşu dizisinde Aydan Şener ve Kenan Kalav ile birlikte kamera karşısına geçti. 1980'lerin sonunda Bulgaristan'da Türklere yönelik baskıları konu alan Yeniden Doğmak'taki rolü şöhretini pekiştirdi.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  İYİ YÖNETMENLERLE ÇALIŞTI AMA...
  Atıf Yılmaz'ın Berdel filmindeki yorumuyla da dikkat çekti. Türk sinemasının kalbürüstü yönetmenleriyme çalışması da onun kariyerinde beklediği etkiyi yapmadı. Bir ara şarkıcılığı denedi ama albümü ilgi görmedi. Son olarak Mustafa Altıoklar'ın yönettiği Beyza'nın Kadınları'nda bir canlandırdı. .


  Macaulay Culkin

  13 YAŞINDA VE FİLM BAŞINA 8 MİLYON DOLAR
  1980li yılların en ünlü çocuk yıldızı Macaulay Culkin, Evde Tek Başına serisi ile şöhret oldu. Henüz 13 yayındayken film başına 8 milyon dolar alıyordu. Yani döneminin en ünlü oyuncularıyla yarışıyordu bu konuda.


  Macaulay Culkin

  ARTIK ADINI HATIRLAYAN YOK

  1980 doğumlu Culkin, 17 yaşına geldiğinde kendisiyle yaşıt olan Rachel Miner ile evlendi. Ama bu evlilik sadece iki yıl sürdü. Hollywood'da şimdi Culkin'in adı pek duyulmuyor.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  MİLYONLARI AĞLATTI

  Ricky Schroeder henüz 9 Yaşındayken usta yönetmen Franco Zeffirelli'nin imzasını taşıyan The Champ (Şampiyon) filmimde John Voight'ın oğlu rolünü oynadı ve milyonlarca kişiyi gözyaşlarına boğdu. Daha sonra bir çok filmde ve TV dizisinde rol aldı ama o tek fimlik şöhretinin yanına bile yaklaşamadı. Şimdilerde 24 dizisinin yeni sezon bölümlerinde oynamaya hazırlanıyor.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  ŞİMDİ BÖYLE OLDU
  Ricky Schroeder bugünh 37 yaşında bir orta yaşlı.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  ONU AŞK KURTARDI
  Edward Furlong henüz 14 yaşındayken Terminatör 2'de Genç Connor rolüyle ünlendi. Herkes onun bu parlak çıkışı yine aynı şekilde sürdüreceğini düşünürken o uyuşturucu tutkusu yüzünden neredeyse her şeyini kaybedecek hale geldi. Neyse ki bu alışkanlığından kısa sürede kurtuldu. Şimdi Rachael Bella ile evi ve bir çocuğu var.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  HENÜZ 30 YAŞINDA
  Edward Furlong henüz 30 yaşında ve kariyerini toparlamak için hala şansı var.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  E.T. ONU ŞÖHRETE ULAŞTIRDI
  1975 doğumlu Drew Barrymore beyazperdenin harika çocuğu Steven Spielberg'in E.T. adlı filminde oynadığında henüz 7 yaşındaydı. Sinemacı bir aileden gelen Barymore, bu filmle kimsenin beklemediği kadar büyük bir başarı elde etti.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  13 YAŞINDA UYUŞTURUCU BAĞIMLISI OLDU
  Ama bu ona pek de yaramadı 10 yaşında sigarala başladı, 13 yaşında da kokaine. Uzun tedavilerin gördü. Şimdilerde biraz daha toparlanmış gibi görünse de yine de E.T filmindeki başarısını tekrarlayacak bir mesleki başarı elde edemedi.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  MAGAZİN GÜNDEMİNİN İLK SIRASINDA
  Sinemacı bir annenin kızı olan Lindsay Lohan henüz 3 yaşındayken mankenlik yaparak kariyerine başladı. Daha 10 yaşına gelmeden 60'dan fazla reklam filminde oynadı. 1961 tarihli The Parent Trap'ın yeniden çevrimi onun kariyeri için bir dönüm noktası oldu.


  Çocuk Yıldızlar Neydi Ne Oldular?

  UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
  Kızıl saçları, çilli yüzü ve kocaman mavi gözleriyle daha kısa bir süre önce çocuk filmlerinin vazgeçilmez yıldızı olan Lohan bugün 21 yaşında ve yarattığı skandallar ile gündemde. Çok iddialı olduğu I Know Who Killed Me adlı film de eleştirmenler tarafından yerden yere vuruldu. Yani o artık sinema dergilerinin değil magazin basınının gözdesi.

  Kaynak: Hürriyet


  Güncelleme : 2017-07-08
 2. 2011-02-20 #2
  güzel bir paylaşım

 3. 2011-06-11 #3
  qüZeL payLa$ıM adMiN eLLeRiNe sağLık

 4. 2011-12-18 #4
  çok güzel bir paylaşım emeğe her zaman her yerde; Saygı!! eline sağlık..

 5. 2012-04-11 #5
  cok guzel ellerinize saglik.Omerciyin hayatina cok uzuldum agladim bile. Nerden nereye. Sol gozunu de kaybetmis ona da cok uzuldum. Kucukken cok guzeldi cok sekerdi kiyamadim ona. Keske elimde olsa da onu o gunlerine dondure bilsem keske....

 6. 2013-02-18 #6
  kardeşim herşey iyi.. eyvallah

 7. 2013-02-25 #7
  farkındaysanız yabancılar hemen parayı bulunca ota boka sarıyor :)

 8. 2013-03-21 #8
  Ben omercik ve sezercik için çok üzüldüm keşke daha farklı olsaydı hayatları aslında senelerce filim cektiler asıl filim kendi hayatları umarım bundan sonra iyi olur ve ne olursa olsun ben her ikisinde çok seviyorum her zamanda sevicem

  Okunma: 196623 - Yorum: 7 - Amp