Dünyanın En Pahalı Çantaları - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Dünyanın En Pahalı Çantaları

 1. Forbes dergisi, dünyanın en pahalı çantalarının listesini yaptı. İlk sırayı, adını Fransız şarkıcı Jane Birkin'den alan 148 bin dolarlık 'Hermes Birkin' modeli aldı...


  497 - Dünyanın En Pahalı Çantaları


  Lüks tüketim bağımlıları, birikimlerini çantalara yatırmayı tercih ediyor. Kırmızı halıda yürüyen Hollywood yıldızlarının ellerinden düşmeyen ve fiyatları 10 bin dolardan başlayan çantalara talep gün geçtikçe artıyor. Louis Vuitton, Fendi, Marc Jacobs gibi markaları bünyesinde bulunduran Moet-Hennessy Louis Vuitton şirketi, geçtiğimiz yıla göre satışlarında yüzde 12'lik bir artış olduğunu açıkladı. Lüks markaların internet durağı olarak bilinen )  499 - Dünyanın En Pahalı Çantaları


  2- Lana Marks Cleopatra- 100 bin dolar

  Marks'ın Cleopatra modelinden her yıl sadece bir adet üretiliyor ve satışa çıkarılıyor. Bu yılın çantası, gri timsah derisiyle tasarlanmış. Tokası ise 18 karat beyaz altın üzerine 1.500 adet siyah ve beyaz elmastan oluşuyor.

  501 - Dünyanın En Pahalı Çantaları


  4- Louis Vuitton Patchwork- 42 bin dolar
  15 farklı Louis Vuitton deseninin yamalanmasıyla yapılan bu çantanın dikkat çekici olduğu su götürmese de, moda eleştirmenlerinden estetik olarak çok puan almadığı biliniyor. Buna rağmen Amerika'da satışa çıkarılan dört çanta sahiplerini buldu bile. Avrupa ve Asya'daki Louis Vuitton'larda ise sadece 20 adet daha var.


  503 - Dünyanın En Pahalı Çantaları


  6- Fendi Selleria- 38 bin dolar
  Dünyanın en az bulunan ve en lüks derilerinden; samur ve çinçila ile yapılan çanta, sipariş üzerine üretiliyor. Bunun dışında estetik olarak pek bir özelliği bulunmayan çantanın büyük ebadı kullanım kolaylığı sağlıyor.

  505 - Dünyanın En Pahalı Çantaları


  8- Nancy Gonzales Porousus- 30 bin dolar
  Ender bulunan bir tür timsah derisiyle yapılan çantanın rengi, derisi, büyüklüğü ve tutacak yeri isteğe göre değiştirilerek üretilebiliyor.


  507 - Dünyanın En Pahalı Çantaları  10- LEIBER Dandelion- 15 bin dolar
  Leıber'in en avantajlı yanı, sezonun en moda rengi sarı olması. İki dış cebi ve 18 karat altın tokaları ise çanta meraklılarını cezbeden diğer unsurlar. Sadece dört adet üretilen çanta, halen satışta. (www.judithleiber.com)

  www.purseblog.com sitesinin editörlerinden Meaghan Mahoney, bir şeyin bulunması ve elde edilmesi zorlaştıkça, değerinin de arttığını söylüyor. Çantaların fiyatlarının bu kadar pahalı olmasının asıl nedeni ise, üzerlerine işlenen elmas gibi mücevherler. Siyah-beyaz elmaslarla bezeli tokası olan Gadino gibi, Lana Marks'ın Cleopatra çantası da tam 1.500 adet elmas kullanılarak yapılıyor. Marks'ın sınırlı sayıda ürettiği çantalardan biri mutlaka Oscar ödüllerinde, bir aktris tarafından kullanılıyor. (Cleopatra'yı 2004 yılında takan Charlize Theron'un da, bu yıl elinde taşıyan Helen Mirren'ın da evine altın heykelcikle dönmesi sanırız bir rastlantı!) Bir diğer önemli nokta ise ender bulunan ve değerli hayvanların derisi; timsah, devekuşu ve yılan gibi... Nancy Gonzales'in patronu Santiago Gonzales'in çantalarında kullanılacak derileri toplamak için Avustralya'dan Hong Kong'a kadar seyahat ettiği biliniyor.
 2. 2008-02-19 #2
  uçmakmı bence uzaya fırlamış

 3. 2008-02-19 #3
  çantaya kim 148bin verirki hemde dolar $$$$$$$$ ?????

  Okunma: 12616 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -