Gerçek Adı: Nehir Erdoğan
Doğum Yeri: İzmir
Doğum Tarihi: 16.06.1980
Boy : 1.74 m

Onu Ünlü Yapan Ne? 'Koçum Benim' dizisinde öğrenci Pelin rolü ile tanınmaya başladı, asıl çıkışını 'Estağfurullah Yokuşu'ndaki Gümüş rolüyle yaptı

Ailesi:
Annesi: Öğretmen

Ödüllerinden Bazıları:
2003: Film.gen.tr Sinema Ödülleri - Yılın Gelecek Vadeden Yıldızı, "Hababam Sınıfı Merhaba" ve "Okul"

Eğitim:
- Marmara Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü
- Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü (Lisansüstü Eğitimi)


Meraklısına...
  • Liseden sonra konservatuara gitmek istiyordu, ailesinin isteğiyle işletme bölümüne girmişti Lise yıllarında Konak Belediye Tiyatrosu'nda oyunculuk yapmıştı Hayatının dört rengini şöyle sıralıyor: Sinema, yemek, bowling, ev Ayrıca dansı ve 'yaz'ı çok seviyor İlk cep telefonunu babasından gizli almış, babası bunu öğrenince bir hafta konuşmamışlar 2001 yılında TRT'de Ali Kocatepe ile birlikte Tele Pazar'ı sunuyorlardı. Daha sonra yine TRT'de 'Koçum Benim' dizisinde Pelin rolüyle karşımıza çıkmıştı. 2003 yılında Türkiye'de Nehir Erdoğan adı, yeni bir yıldız adayı olarak duyulmaya başlandı. Kanal D'de yayımlanan 'Estağfurullah Yokuşu' dizisindeki Gümüş rolü ile ünlenmişti. 2003 yılında Nehir Erdoğan ilk önce "Okul" filminde Güldem, sonra "Hababam Sınıfı Merhaba" filminde Arzu / Kız İsmail rolleriyle sinema dünyasına adım atmıştı Nehir Erdoğan NTV'de "Lifestyle / Sinema" programını sunuyordu. Nisan 2004'te programı bıraktı. Show Tv'de "Popstar" yarışmasında sunuculardan biriydi. Nehir'in ilk filmi olan ve Taylan biraderlerin yönettiği 'Okul' filmini, Nehir galada izlerken çok heyecanlanmış ve şöyle demişti: "Nedenini bilmiyorum ama genç olduğumdan olsa gerek insanların kocaman perdede beni izlemelerinden çok utandım, yüzümün kızardığını hissettim."
  • Bir ropörtajda "Okul filminde okulun en yakışıklı genci ile çıkıyorsun. Peki okul sıralarındayken bu tür kaçamaklar yaşadın mı?" sorusuna şöyle bir yanıt vermişti: "Bırakın okulun en yakışıklısını, en az yakışıklısıyla bile öyle kaçamaklarım olmadı. Zaten ben de okulun en güzel kızı değildim. Çocuk gibiydim. Hala öyleyim aslında. Bakmayın abarttıklarına."

Tüm Filmleri:
  • Hababam Sınıfı Merhaba (2003)
  • Okul (2003)