Türkiye'de teknolojik alanda, 2007 ile birlikte gerçekleşen gelişmeler, yenilikler... Türk Telekom ve Telsim yeni sahiplerini buldu. Avea'daki sahiplik sorunu çözüldü. Cüneyt Türktan, Avea'nın başına geçti.


Turkcell'de, Çukurova grubu, hisselerinin bir bölümünü Rus Alfa grubuna devrederek, finansal durumunu rahatlattı. Şirkette genel müdür değişikliği oldu. Muzaffer Akpınar gitti, yerine 6 ay sonra Microsoft'un ABD, Redmond'daki merkezinden Süreyya Ciliv geldi. Ancak pazarda bu gelişmelerin önemli bir etkisi yaşanmadı. Tüketici için indirimli tarife ve kaliteli iletişim beklentisi 2007'ye taşındı.Telekom sektöründe birçok düzenleme bekleniyordu, yapılamadı. Numara taşınabilirliği konusu ve 3G lisans ihalesi 2007 yılına sarktı.


Hızlı internet erişimi ADSL'de Türk Telekom 2.8 milyon aboneye ulaştı. ADSL pazarının diğer oyuncuları, tam rekabet şartları için 'mücadeleye devam' dedi. ADSL fiyatlarında 'indirim' beklentisi 2007'ye kaldı.


Bilgisayar pazarında, ADSL cazibeyi artırdı. Ancak 'kur'ların etkisiyle beklenen patlama yaşanmadı.


Yerel yeni ekonomide içerik sitesi olarak önemli atılım yapan bir firma olmadı. Buna rağmen alışveriş sitelerine olan ilginin arttığı gözlendi.