HAYALETLERİ VİDEOYA KAYDETME

evp de visual yani görüntü almak mümkün diyorlar, örnekleri çok ama ben hiç denemedim buna hazır hissetmedim kendimi açıkçası, bir kaç denemem oldu ama sağlam sabır isteyen bir iş, bunu yapmak için iki yöntem var ki temelde aynılar.

1. Bir TV ve video kamera lazım, Tv yi açıyorsunuz özellikle arkasından anteni çekiyorsunu yani TV antensiz olacak. Kamerayı bir tripodun üstüne Tv den 10 cm kadar uzağa koyuyorsunuz ve Tv yi kaydetmeye başlıyorsunuz. Bu saatlerce sürüyor arkadaşlar daha sonra o kaydı bilgisayara aktarıp frame frame izlemek lazım ki deli işi.

2. TV yi açıyorsunuz anteni çekiyorsunuz parazit bir kanal varken videoya (yada dvd recorder) kayıt yapıyorsunuz aynı inceleme burdada söz konusu.

Kısaca ses dosyalarını bilgisayarda incelemek çok kolay zira ses çizgisinde farklı bir titreşim (genelde 2 sn. lik) gördünüzmü tamam orası üzerine focuslanıyorsunuz. EVP kayıtlarındaki sesler genelde 22.000 hertz aralığındadır yani çook ama çok hızlı ve tiz bunu yaklaşık 44.200 düzeyine indirmek lazım ancak bazende ses 10.000 hertz civarına geriliyor bu kayıtlarıda hızlandırmak lazım yalnız bende yaşadım nettede okudum yazıştığım EVP society yani derneklerindede bunu çok tartıştık bakın ses frekansı 20.000 düzeyinde yakalanan seslere sahip varlıklar/ruhlar herneyse genelde iyi niyetli oluyorlar size cevap verebiliyorlar isimlerini söylüyorlar hatta "üşüdüm" "burası çok karanlık" "ben çok iyiyim" "işte ali ben mutluyum" gibi olumlu mesajlar verirken alt hertz değerlerinde yakalanan sesler saldırgan oluyorlar ki bunada poltergeist activitiy (yani kötü ruh aktivitesi deniyor) genelde titreşim düzeyi düşük ve basit saldırgan varlıklar oluyorlar. Benim yakaladığım tüm rahatsız edici sesler özellikle git burdan diyeni son derece düşük frekanstaydı 9000 ler civarı.

Visual EVP kayıtlarında çok fazla poltergeist aktivite tespit ediliyormuş yani TV ekranınıza yansıyan genelde yaşarken iyi olan insanların ruhları/görüntüleri olmuyorlar deniyor. Dedim ya ne o kadar vaktim var nede henüz buna cesaretim. Poltergeist deneyimlerinde genelde insanlar duygusal anlamda zarar gördüklerini belirtmişler.