Nazi Soykırımı Gerçeği - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Nazi Soykırımı Gerçeği

 1. ADOLF HİTLER


  Filistin'de 20.yy başlarında, bir Yahudi Devleti kurmak isteyen Siyonist önderlerin karşısında önemli bir engel vardı. Bu engel, Yahudilerin Filistin topraklarına göç etmeye ikna edilememesiydi. Vaat edilmiş Topraklar'da, tüm dünyayı hakimiyeti altına alacak bir Yahudi İmparatorluğu kurmak için diğer ülkelerde dağınık vaziyette bulunan Yahudilerin tek bir devletin çatısı altında toplamak gerekiyordu. Aksi taktirde kurulması planlanan İsrail Devleti'nin sembolik olmak dışında hiçbir anlamı kalmayacaktı. Siyonistler tarafından yapılan sayısız çağrılara rağmen, özellikle Almanya, Fransa, Amerika gibi ülkelerde yaşayan Yahudiler, bu ülkelerin zenginliklerini sömürerek elde ettikleri yüksek yaşam düzeyini bırakıp İsrail topraklarına göç etmek istemiyorlardı. Onca teşvike rağmen, Yahudi nüfusu Filistin topraklarında artmıyordu, aksine Yahudiler evlerin dönüyordu. Bunu engellemek için bir şeyler yapmak gerekiyordu. Yapılan iş şuydu: Hitleri başa getirmek. Böylece Yahudilerin Filistin topraklarına gelmeleri sağlanacaktı. 1939: Sistemli katliamın başlangıcı [değiştir]II. Dünya Savaşının başlaması ile birlikte, 1 Eylül 1939'da asıl Yahudi-soykırımı başlamıştır. Bütün Yahudilerin soyunu tüketme kararının 1941 yılının Ekim ayında mı yoksa yaz zamanında mı verildiği konusunda tarihçiler aynı fikirde değillerdir. Adolf Hitler aslında bu kararını 1925 yılında yazdığı "Mein Kampf" (Kavgam) adlı kitabında çoktan açıklamıştır.  Yahudilerin üzerlerinde taşımaya zorunlu tutuldukları "Yahudi-Yıldızı"1939 yılında Almanya'da bulunan bütün Yahudilerin toplanıp Polonya'da gettolara yerleştirilmeleri kararı verilmiştir. 1940 yılında Polonyadaki gettoların sayıları hızla artmaya başlar. Bu gettolarda açlıktan, soğuktan ve salgınlardan çok insan ölür. Gettolarda ölüm artık o kadar doğal bir şeydir ki kaldırımlarda açlıktan ölmek üzere yıkılan insanlarla ve yığılı duran cesetlerle kimse ilgilenmez.


  9 Ekim 1941den itibaren bütün Yahudilerin iyi görünür şekilde bir Yahudi-yıldızı sembölü taşımaları zorunlu kılınır. Hala Almanya'da yaşayan son Yahudilerin evlerine "Burda bir Yahudi oturuyor" diye bir yazı ya da bir David-yıldızı resimi bırakılır. O zamana kadar rahat bırakılmış 65 yaş üzeri Yahudiler de kamplara götürülürler. 19 Ekim 1941'den sonra medyaya bu konu hakkında haber yayınlamak yasaklanır. Almanya'daki son Yahudilere et, buğday, süt, bal gibi gıdalar verilmesi yasaklanır. Artık hasta Yahudilere ilaç vermek yasaklanır. Yahudilerin bir mahkemeye başvurma hakları da ellerinden alındıktan sonra, artık Almanya'da kalan en son Yahudiler avlanmayı bekleyen kurbanlardan farksızdır.  Ölüm kampları :
  İlk ölüm kampı 1933te Münih yakınındaki Dachau kentinde inşa edilmişti. Bu kamp ilk başta sırf siyasi tutukluları ortadan kaldırma amacıyla inşa edilmişti; yani Nazi-Hükümetini rahatsız eden Komünistler, Sosyaldemokratlar, Pasifistler, Solcular ve diğer Entelektüeller.

  Daha savaşın en başlarında Polonya'da uygulanan toplu halde kurşuna dizmeli katliam şekli, Nazilerin görüşüne göre çok az etkiliydi ve bu yüzden büyük kapsamlı bir "Temizleme" için, yeni yöntemler aranmaya başlandı. 1941 yılının sonbaharından itibaren "Gazlama-Kamyonları" kullanmaya başlamışlardı. Bu kamyona başka bir kampa götürüleceklerini sanan Yahudiler doldurulduktan sonra, Kamyonun egzoz dumanını kamyonun arka kısmına bağlıyorlardı ve bu yolla kamyondaki Yahudilerin egzoz gazından boğulması sağlanıyordu.

  1939-41 yıllarında, Ruhsal ve bedensel engelliler, sabit "Gaz-odalarına" Kamyon egzozu bağlanarak öldürülüyorlardı. Katliamın bu döneminde, engelli kurbanların üzerinde Nazi-doktorlar bir sürü yeni öldürme metodları denemişti. Bu deneylerde kazanılan tecrübeler katliamın devamında Nazilerin çok işine yarayacaktı.

  Kamyon egzozu ile öldürme metodu da Nazilerin beklentilerini tatmin etmeyince, nihayet Fabrika usulu bir öldürme endüstrisi kurulmaya başlandı. Bu biçim "Öldürme-Fabrikaları" bu yerlerde inşa edildi:


  "Nihai-Cözüm"ü uygulamak icin bütün avrupaya Ölüm-kamplari insa edilmistir.Auschwitz-Birkenau (1941)
  KZ Chelmno (ya da Kulmhof) (1941)
  KZ Treblinka Varşau (1942)
  KZ Majdanek Lublin (1942)
  KZ Belzec Lublin yakınında (1942)
  KZ Sobibor Polonya
  KZ Maly Trostinez Minsk

  Artık hayvan Vagonları Yahudiler ile doldurulup bu Fabrikaların içine kadar Tren ile götürülüyorlardı. Duş odası görünümüne sahip olan Gaz-Odalarına Yahudiler fazla itiraz etmeden toplu halde giriyorlardı. Böylece rahatlıkla, en etkili öldürme gazı olan Züklon B bu odalara pompalanıp, öldürülebiliyorlardı. Bu gaz 20 dakika süren çok eziyetli bir ölüme yol açıyordu. Sonra bu cesetler, sırf bu amaç için üretilmiş olan fırınlarda yakılıyordu. Ölenlerin şahsi eşyaları, altın dişleri, elbiseleri, ayakkabıları, saçları ve hatta vücut yağları endüstriel alanda kullanılıyordu.

  Ayrıca kurbanların üzerinde, Alman doktorları ve bilim adamları sınırsız deney imkanı bulmuşlardı. Örneğin insanlar, fazla yüksek veya fazla düşük basınçlı odalara kapatılıp, hava basıncının insan üzerinde etkileri, buzlu suya sokulup ne zaman öldükleri araştırılıyor,insanların vücuduna petrol şırınga edilip yaşayıp yaşamadıkları kontrol ediliyor, bakterilerle enfekte edilip etkileri izleniyordu ve yeni ameliyat yöntemleri deneniyordu. Bu deneylerde en meşhur isim Alman doktor Josef Mengele olmuştur.

  Hatta daha sonralarda Polonya'da bu kamplarda yakılan Yahudiler'in küllerinden bir fal türemiştir. Bu fal inancında yanmış küllerden kişinin koluna evleneceği insanın isminin yazıldığına inanılmaktadır. Bu fal hala sürmektedir.


  Katliamın bilançosu : En büyük ölüm-kampı olan Auschwitz-Birkenau'da tahminen 1.100.000-1.500.000 insan öldürülmüştür. Bunlardan yaklaşık bir milyonu Yahudiydi. Modern bilimin en güvenilir kaynaklara dayanarak verdiği kurban sayılarına göre toplam en az 5,29 milyon ve en fazla 6 milyondan fazla Yahudi, ölüm kamplarında ve toplu kurşuna dizilmelerde öldürülmüştür. Ölüm kamplarına getirilenlerin sayıları öldürülmelerinden önce hiçbir yerde toplanılmadığı için günümüze kadar daha ayrıntılı bir sayı ortaya koymak malesef mümkün değildir. "Soykırımın boyutları" adlı kitabın verdiği sayılara göre, kurban sayılarının bölgesel dağılımı şöyledir (Nazi yönetimi altında olan dönemlerinde):

  Arnavutluk 600
  Bulgaristan 11.000
  Danimarka 161
  Almanya 165.000
  Fransa ve Belçika 32.000
  Yunanistan 60.000
  İtalya 7.600
  Yugoslavya 55.000 - 60.000
  Lüksemburg 1.200
  Hollanda 102.000
  Norveç 735
  Avusturya 65.000
  Polonya 2.700.000
  Romanya 211.000
  Sovyetler Birliği 2.100.000 - 2.200.000
  Çekoslovakya 143.000
  Macaristan 502.000
  Türkiye 1658

  Not:1658 Yahudi/T.C vatandaşı Naziler tarafından öldürüldü.
  Soykırım İnkarcılığı
  Yahudilerin gaz odalarında öldürüldükten sonra yakıldıkları fırınlardan ikisi (içinde hala kemikler bulunuyor). Fırına sokulmadan evvel altın dişler çekiliyordu. Bu dişleri çekerken, bazen henüz ölmemiş oldukları anlaşılıyordu, ama yine de fırına sokuluyorlardı.Dünyanın birçok ülkesinde Yahudi Soykırımı'nı tartışmaya açmak suçtur. ABD'deki nefret yasaları gereği Yahudi soykırımını tartışmak toplumdaki nefreti artıracağından bu konuyu tartışmak yasaklanmıştır.

  Avrupa'da ise bir İngiliz yazar Yahudi soykırımının çok büyük çaplı olmadığını, ölen birçok Yahudinin tifo gibi hastalıklardan öldüğünü söyleyip, Almanya'nın hiçbir kampında gaz odasının bulunmadığını iddia ettiği için 3 yıl hapse mahkum edilmiştir.

  İran cumhurbaşkanı Ahmedi Necad ise Yahudi Soykırımı'nın, Yahudileri Filistin'e yerleştirmek için uydurulmuş bir yalan olduğunu iddia etmiştir. Bu iddiaları geniş yankı bulmuş ve Müslüman ülkeler de dahil olmak üzere, bir çok kesimin ilgisini üzerine çekmiştir.


  Kaynakça :
  Almanca Wikipedia'nın maddesinin 4. ağustos 2006 tarihli sürümü
   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2007-12-27
 2. 2011-07-31 #2
  Ben yıllardır soykırıımı takip eden okuyan flimlerini izleyen ve yıllardır bu konuda araştırma yapan önce insan eş anne kızkardeş vesaire insan olan bir bay anım insanlık adına inaılmaz üzgünüm neden? neden? offfff Bu Dünya kimin oooof kimsenin böyle bir vahşete imza atması mümkün deyil inanılmaz her okuduğumda ağlıyorum o insaların yaşadıklar Acılar yüreğimi dağlıyor aç kaldığım zaman ne varki onlar benden daha açtılar diyorum.üşüdüğüm zaman ne varki onlar kadarmı üşüdüm diyorum hastalandığım zaman onlar ölmedi bende ölmem diyorum Ne yazıkki öldürüldüler? Allahım işallah birdaha insanlık böyle bir vahşet yaşamasın yaşadığım sürece bunları hiç unutmayacağım 6 milyon insana dua edicem allah hepsine rahmet eylesin hepsi rahat mutlu allah katında nur içinde yatsınlar .Bilsinlerki onlar için ağlayan ve dua eden bir insan bir anne bir kız kardeş bir kadın var.

 3. 2012-02-06 #3
  şşşişlmlmklmşmölşlş

 4. 2012-03-11 #4
  cok yazık :(

 5. 2012-06-17 #5
  keşke hitleri engellemeselermiş dünya yahudi pisliklerden kurtulurmuş almanlar onları öldürdü onlarda kendilerini barındıran müslümanları öldürüyo geberseymiş hepsi iyi olcakmış

  birgün tüm dünya bana lanet edicek hepsini öldürmediğim için

  Adolf Hitler

  Okunma: 14085 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 0/5 - 0