Parapsikolojinin İlgi Alanları Nelerdir ? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Parapsikolojinin İlgi Alanları Nelerdir ?

 1. Parapsikolojinin İlgi Alanları Nelerdir ?

  Psikokinezi telekinezi: Hepimizin bildiği herhangi bir organ kullanmadan eşyaları hareket ettirme.

  Telepati;Düşünceleri okuma, düşünce aşılama

  Durugörü;Gelecek,şimdi veya geçmişte bir olayı oradaymış gibi görmek. Üçüncü göz diyebiliriz.

  Önsezi; Hislerimiz

  Rüyada ESP:Rüya sırasında görülen semboller,gelecek,geçmiş vb.

  Hipnoz ve hipnoz altında ESP: Yüksek düzeyde telkin aracılığı ile ASC'nin yani ve bilinçli uyku halinin oluşması.

  Geçmişin bilinmesi: Bu da diğer yetileri kullanarak geçmiş hakkında bilgi elde edilmesi.

  Hayvanlarda ESP:Hayvanlardaki duyular dışı algılama. Köpeklerin olacakları hissetmesi,kedilerin auraları görmesi, bazı hayvanların düşünceleri okuması gibi...

  Bitkilerde Parapsikoloji:Bitkilerin telepati yapabildiği gibi şeyler....

  Duruişiti:Durugörüde semboller,gelecek,geçmiş,şimdi ve bazı varlıkları görürüz. Bunda ise bunları duyarız...

  Psikometri:Bir cisme dokunarak o cismin geçmişine gitmek, o cismi kullanan hakkında bilgiler almak vb

  Levitasyon:Bir nesneyi veya canlıyı havaya uçurmak, havada asılı tutmak. (Kendinizin uçmasıda levitasyona girer.)

  Işınlanma, teleportasyon, apor: Bir yerden bir yere fiziki bedeni ışınlama. Mantığının birkaç üst boyutlara çıkmak olduğunu duymuştum

  Paranormal şifacılık ve cerrahi: Normal ötesi bir şekilde şifa vermek,ameliyat etmek vb. Reiki vb. enerjilerde bu başlığa girebilir.

  Paranormal teşhis ve otoskopi,alteraskopi,telemnezi: Bazı insanların o kişiye baktığı anda hastalıklarını görmesi paranormal teşhise girer,otoskopi-astral bedeni görmek veya birinin bedenine bakarak, bedenin dışında farklı bir görüntü görebilmek, alteraskopide ise sujenin (bu psişik güce sahip kişinin) diğer bir kimsenin bedeninde olup biten şeyleri görmesi ve anlamasını ifade eder. Süje bu esnada o kişinin vücutundaki bozuklukları,hasarları tesbit ederek bunları açıklar.

  Gezici durugörü: Olduğunuz yerden başka yerleri görmek. Atıyorum evinizdesiniz okulunuzdaki sınıfı görmek. Yada yan odayı görmek.

  Astral seyahat: Ruhun bedenden çıkıp, dolaşıp tekrar bedene girmesi.

  Beden enerji merkez ve alanları=şakralar ve auralar: Şakralar bedenimizde bulunan taç,alın,boğaz,kalp,dalak,solar plexus, kök şakralar ana olmak üzere (yada çakra) Vücudumuzda bulunan bazı enerji merkezleri, aura ise fizik bedenimizin üzerinde bulunan enerji alanlarıdır. Çakralar ile aura bağlantılıdır.

  Enerji bedenleri: fizik bedenimiz dışında, astral, mantal, budik, atmik, monad, ilahi bedenlerdir. Bunlar süptil bedenlerdir.

  Kirlian fotoğrafçılığı: Bazı yöntemlerle auranın veya astral bedenin fotoğrafını çekme.

  Biyokozmik enerji ve psikotronik bilim: psikotronik insan bedenin mekanik aletlerle incelenmesidir. İnsan psişesinin gösterdiği normal dışı (paranormal) olaylarda ortaya çıkan psişik, biyolojik ve fiziksel bilgilerin aracılığı ile canlı ve cansızlar dünyasını yöneten yasaların bilimin ışığında ortaya çıkartılması.

  Geller etkisi: anladığım kadarıyla Uri Geller'in yaptıklarını ayrı bir araştırma olarak almışlar.

  Şuurlu beden kontrolleri: Vücuttaki herhangi bir bölgedeki ısıyı artırma,azaltma, kalp atışlarını kontrol etme vb gibi bedendeki normal de kontrol edilemeyen işlevleri kontrol etme yeteneği.

  Değişik şuur halleri(ASC): Bilincin uyku sırasında veya uyanıklık sırasındaki normal ortamdaki farklılığını tanımlayan deyim.

  Tekinsizev:
  kendiliğinden pk (psikokinezi=telekinezi)

  Düşünce fotoğrafçılığı: Fotoğraf filmleri üzerinde, paranormal yetilerin kullanılmasıyla, görüntüler oluşturmak veya zihinsel imaj tekniği. Ama bugüne kadar sadece Ted Serios tarafından başarılabildi.

  Gözsüz görüş: göz kullanılmadan görme yetisi. Özellikle son yapınlan deneylerde göz dışında diğer organlar aracılığıylada görülebildiği tespit edildi.

  Radyestezi ve radyonik bilim: Radyeztezi hiçbir mekanik alet kullanılmadan bir su kaynağı bulabilme yetisi. Bunda tek bir sopa veya sarkaç yetmektedir. Radyonik ise yaşayan organizmalardaki rasyasyonun aygıtlarla araştırılması.

  Telkinbilim: Telkin bir cümle veya sözcüğün çokca tekrarlanmasıdır. Telkinin çok tekrarlanması bilinçaltına etkiler ve hipnoz etkisi gösterir. Bunu inceleyen kısım.

  Psişik arkeoloji: psikometri, durugörü ve önsezi gibi psişik yetileri kullanarak yapılan arkeolji çalışmaları.
  (ALINTIDIR)


  Güncelleme : 2013-11-19
 2. 2008-02-17 #2
  yaa bazen bi şeye aşırı odaklanırsam yerden kesilip havalanıyo ama benim istegim dışında ve aşırı agır olmamak kaydıyla en agır kendi istegimle cep telefonu oluyo ben bunu nasıl kontrol ederim yardım lütfen :yuru:acil cvp verirseniz ii olur mailda atabilirsiniz

  Güncelleme : 2008-02-17
 3. 2008-02-17 #3
  Alıntı:
  4majessty Nickli Üyeden Alıntı
  yaa bazen bi şeye aşırı odaklanırsam yerden kesilip havalanıyo ama benim istegim dışında ve aşırı agır olmamak kaydıyla en agır kendi istegimle cep telefonu oluyo ben bunu nasıl kontrol ederim yardım lütfen :yuru:acil cvp verirseniz ii olur mailda atabilirsiniz
  demekki sizin telekinetik gücünüz baya yüksekmiş. bahsetmiş olduğunuz bu durum herkeste olmaz yani bazı kişlerde oluyordur tabii ama o kişi ya bunun farkına varmıyor ya da bir anda bunu farkedebiliyordur.ama hakkaten bunu kontrol etmekde çok önemlidir aslında bunun nasıl bir çözümü vardır ben de bilmiyorumdur ama bu nesneleri dokunmadan zihinnsel yoğunlaşmayla hareket ettirmek hakkında bir çok kaynak kurcalayıp okumuşumdur bilmiyorum yardımı olurmu ama orada ki araştırmalara göre sorun sanırım sizin zihninizde yanii aşırı odaklanıp odaklanamamak sizin elinizde bunu siz istemelisiniz enerjinizi boşuna harcamayın isteğim dışında oluyordur dediniz aslında öyle değil size öyle geliyordur yani çözüm sizsiniz neyse sanırım tam açıklayıcı olmadı ben bu konuda yazılmış çalışmaların kısa bir yorumunu verdim buraya o makaleleri buraya veririm sizin için umarım yardımı olur....

  Okunma: 2107 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -