Bir donanım aygıtı gerektiği gibi çalışmıyorsa veya yüklemekte olduğunuz bir program veya oyun, bilgisayarınızda yüklü olandan daha yeni sürücüler gerektirdiğini belirtirse, güncelleştirilmiş sürücüler için Windows Update'e bakmalısınız. Teknik destek sorumluları bir diskten veya aygıt yöneticisinin web sitesinden sürücüler yüklemenizi istediyse, aygıtınız için sürücüleri el ile de güncelleştirebilirsiniz.


Sürücüleri Windows Update kullanarak güncelleştirmek için

1. 'i tıklatıp açın. Başlat düğmesi , Tüm Programlar ve ardından Windows Update'i tıklatarak Windows Update'i açın.* Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

2. Sol bölmede Güncelleştirmeleri denetle'yi tıklatın.

3. Güncelleştirilmiş sürücüler olup olmadığına bakmak için Kullanılabilir güncelleştirmeleri görüntüle'yi tıklatın. Windows Update, varsa, bilgisayarınızda yüklü olan aygıtlar için kullanılabilen güncelleştirilmiş sürücüleri listeler.

4. Güncelleştirme varsa, yüklemek istediğiniz sürücüyü tıklatın ve ardından Yükle'yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.


Sürücüleri elle yüklemek için

Bu adımları uygulayabilmeniz için yönetici olarak oturum açmanız gerekir.

1. Başlat düğmesi , Denetim Masası, Sistem ve Bakım ve ardından Aygıt Yöneticisi'ni tıklatarak Aygıt Yöneticisi'ni açın.

Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

2. Aygıt Yöneticisi'nde, güncelleştirmek istediğiniz aygıtı bulun ve ardından aygıt adını çift tıklatın.

3. Sürücü sekmesini tıklatın ve ardından Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.