Uyarı düzeyleri, casus yazılım ve olası istenmeyen yazılımlara nasıl yanıt vereceğinizi seçmenizi sağlar. Windows Defender'ın casus yazılımı kaldırmanızı önermesine karşın, algılanan tüm yazılımlar kötü niyetli veya istenmeyen yazılımlar değildir. Bu tablodaki bilgiler, Windows Defender bilgisayarınızda olası istenmeyen yazılım algılarsa ne yapacağınıza karar vermenizi sağlayabilir.Uyarı düzeyi
Anlamı
Ne yapmalı

Ciddi
Gizliliğinizi ve bilgisayarınızın güvenliğini olumsuz yönde etkileyen ve bilgisayarınıza zarar verebilecek olan, virüs veya solucan benzeri, yaygın veya aşırı kötü niyetli programlar.
Bu yazılımı hemen kaldırın.

Yüksek
Örneğin, genelde sizin bilginiz veya izniniz olmadan bilgi toplayarak veya ayarları değiştirerek, kişisel bilgilerinizi toplayan ve gizliliğinizi olumsuz yönde etkileyen ya da bilgisayarınıza zarar veren programlar.
Bu yazılımı hemen kaldırın.

Orta
Örneğin, kişisel bilgiler toplayarak veya ayarları değiştirerek, bilgisayarınızda gizliliğinizi etkileyen veya bilgisayar deneyiminizi olumsuz yönde etkileyebilecek değişiklikler yapan programlar.
Yazılımın neden algılandığına bakmak için uyarı ayrıntılarını inceleyin. Yazılımın çalışma biçimini beğenmezseniz veya yayımcıyı tanımıyor veya ona güvenmiyorsanız, yazılımı engellemeyi veya kaldırmayı deneyin.

Düşük
Siz veya bilgisayarınız hakkında bilgiler toplamasına veya bilgisayarınızın çalışma biçimini değiştirmesine karşın, yazılımı yüklerken görüntülenen lisans koşullarına uygun davranan olası istenmeyen yazılımlar.
Bilginiz olmadan yüklenmediği sürece, bu yazılımı çalıştırmak bilgisayarınıza zarar vermez. İzin verip vermeme konusunda kararsızsanız, uyarı ayrıntılarını gözden geçirin veya yazılımın yayımcısını tanıyıp tanımadığınızı ve güvenip güvenmediğinizi denetleyin.

Henüz sınıflandırılmamış
Bilginiz olmadan yüklenmediği sürece genellikle zararsız olan programlar.
Yazılımı tanıyor ve ona güveniyorsanız, çalışmasına izin verin. Yazılımı veya yayımcıyı tanımıyorsanız, ne yapmanız gerektiğine karar vermek için uyarı ayrıntılarını gözden geçirin. SpyNet topluluğuna üyeyseniz, diğer kullanıcıların yazılıma güvenip güvenmediklerini görmek için topluluk derecelendirmelerini denetleyin.