Radyonun icadı
Radyonun temelleri Guglielmo Marconi'nin Bologna yakınlarındaki evinin tavanarasında yaptığı deneylerle atıldı. Havadan mesaj göndermek için radyo dalgalarından yararlanma düşüncesine kapılan Marconi uzak yerler arasında telsiz iletişimi olanaklı kılarak ve "ticari eğlence" yaşamını dönüşüme uğratarak dünyayı değiştirecek bir icat gerçekleştirdi. Marconi'nin kullandığı verici Heinrich Hertz tarafından geliştirilmiş bir elektrik kıvılcımı jeneratörüydü. Jeneratörün yaydığı radyo dalgaları Fransız Edouard Branly'nin icat etmiş olduğu bir "alıcı" tarafından yakalanıyor alıcı daha sonra radyo dalgalarını bir elektrik akımına dönüştürüyordu. Marconi 1894'te oda içinde gönderilen radyo sinyalleriyle çalan bir elektrikli zil yapıp sonraki sekiz yıl içinde Atlas okyanusu üstünden 4.800 km'yi aşan radyo mesajları göndermeyi başardı.


Televizyonun icadı
21. yüzyılın vazgeçilmez aletlerinden biri olan televizyonun tarihi 75 yıl önce İskoç mucit John Logie Baird'in keşfiyle başladı. Baird 21. yüzyılda insanları saatlerce karşısında oturtabilen tlevizyonun babasıydı. Keşif merakı çocuk yaşlarda başlayan Baird 12 yaşında evine bir elektik sistemi döşemiş ardından yoldayken arkadaşlarıyla konuşmasını mümkün kılacak ilk telefon santralini geliştirdi.İskoçyaya'da Kraliyet Teknik Koleji'nde elektrik dersleri alan Baird Glasgow üniversitesinde elektrik mühendisliği okudu. Birinci Dünya Savaşı sırasında eğitimine ara veren mucit silahlı kuvvetlerde çalışmak istedi ama kabul edilmedi.Başvurusu reddedilen Baird Clyde Valley Elektrik Enerjisi Şirketi'nde çalışmaya başladı ancak sağlık problemleri işi bırakmasına sebep oldu.


Clyde Valley'den sonra aralarında Trinidad'da bir reçel fabrikasında işçiliğin de bulunduğu çeşitli işlerde çalışan Baird nihayet 1922'de memleketi Sussex'e geri dönen ve burada tamirciliğe başladı.Nakkaş mucitSussex'deki mütevazi hayatı Baird'i 50 yıldır düşlediği televizyon icadı üzerinde yoğunlaşma fırsatı verdi.Parası olmadığı için ilk televizyonunu bir lavabo ve bir çay tenekesiyle yapan Baird bir sonraki denemesinde projeksiyon lambasını bisküvi kutusuyla kaplayıp basit bir düzenek geliştirdi ve düzeneğe kullanılmış lenslerle devrelerden tarama diskler ekledi. Baird'in icat ettiği bu düzenek tahta çubuklar arasına nakış iğneleri ve balmumuyla tutturulan bir cihaz olarak TV'nin dedesi kabul edildi.


Çalışmalarını bundan sonra da sürdüren mucit 1925'de hayal ettiği gibi "Stokey Bill" adını verdiği ilk ilkel televizyonda görüntü transmisyonunu da gerçekleştirmeyi başardı.Logie Baird icadının parlak bulundu ama pek ciddiye alınmadı. İlk yayın BBC'denBaird'in ilk ilkel TV'yi icat ettiği dönemde BBC gibi yayıncılar radyoya odaklanmıştı. BBC'nin TV yayıncılığına geçişi 1929'da sınırlı bir kitleye ulaşan ilk deneme yayınıyla başladı.Günde iki yayın kuşağında hizmet vermeye başlayan BBC televizyonu ilk kuşakta haber ikinci kuşakta ise müzik yayını veriyordu.Baird televizyondan sonra infrared ışınlar üzerinde de çalışmalar yaptı.


Otomobilin icadı
Otomobil Tarihi Otomobilin tarihi gelişimi 1920-1940 arası otomobil tarihi Tarihi gelişimiyle Korna Far Lastik İlk aile otomobilleri Otomobilde seri üretime geçiş ve Henry Ford... Otomobil tasarımında tarihte en etkili isim BATTİSTA PİNİNFARİNA 1920-1940 arası otomobil tarihi... Tarihte ilk motorla çalışan otomobil 1862 yılında Etienne Lenoir tarafından icat edildi.