İşte Bilim Adına Yapılan En Çılgın Deneyler - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İşte Bilim Adına Yapılan En Çılgın Deneyler

 1. 1- File LSD verdiler

  1962'de Tusko isimli bir file, tipik bir insan dozundan 3 bin kat daha fazla olan 297 miligram LSD enjekte edildi. Kendi çevresinde dönen fil bir saat sonra öldü. Deneydeki amaç, LSD'nin geçici bir deliliğe neden olup olmayacağını öğrenmekti.

  İşte Bilim Adına Yapılan En Çılgın Deneyler

  2- "Uçaktakiler... Düşüyorsunuz"

  1960'larda 10 askeri taşıyan bir uçakta "Motorumuz bozuldu, iniş takımlarımız da çalışmıyor. Okyanusa acil iniş yapacağız" anonsu yapıldı. Son anlarını yaşadıklarını düşünen askerlere "ordunun ölümlerinde kusuru olmadığını" ilan eden bir sigorta formunu doldurmaları istendi. Askerler formu doldurdu. Amaç stres yönetimiydi.

  3- Frankeştayn'ın Köpekleri

  1954'te Sovyet cerrah Vladimir Demikhov bir köpek yavrusunun başını, ön ayaklarıyla birlikte bir Alman Kurt köpeğine naklederek çift başlı köpek elde etti. Her iki baş da ayrı ayrı süt içebiliyor hatta birbirlerinin kulaklarını ısırabiliyordu. Köpekler bir aydan az yaşadı.


  4 -Sarıhumma Bulaşıcı mı?

  Bu hastalığın bulaşıcı olmadığını ispata çalışan stajyer doktor Stubbins Firth, bu hastalığa yakalanan bir kişinin kusmuğunu gözlerine ve kendi yarasına sürdü, sonunda da içti. Doktor sağlığını kaybetmedi, çünkü sarıhumma bulaşıcı değildi.

  5- Profesör Gıdık

  1933'te psikoloji profesörü Clarence Leuba, gıdıklamaya verilen tepki olan gülmenin öğrenilen bir reaksiyon olup olmadığını kanıtlamak için, yeni doğmuş oğlunu gıdıklarken kimsenin gülmemesini istedi. 7 ay süren deneyde çocuk gıdıklandığında gülüyordu. Gülme, gıdıklamaya karşı tepkiydi.

  6- Tırnak Yeme Testi

  Lawrance Sheean, tırnak yiyen bir grup erkek çocuğunun uyuduğu odada her gece defalarca "Tırnaklarım çok acı" deşip durdu. Çocukların yüzde 40'ı alışkanlığına son verdi.

  7- Ölüleri Canlandırmak

  Robert Cornish, 1930'larda ölü hayvanları canlandırmaya kalkıştı. Yeni ölen bazı köpeklerin damarlarına adrenalin ve anti-pıhtılaştırıcılar enjekte etti. Bazı denekler bir süreliğine ağır beyin hasarı ve körlükle hayata döndü.

  8- Gözleri Faltaşı Gibi Açık

  1960'larda Ian Oswald, insanların her koşul altında uyuyup uyuyamayacaklarını tespit etmek için gönüllülerin gözkapaklarını açık kalacak şekilde yapıştırdı, gözlerine 50 santimetre öteden yanıp sönen ışıklar tuttu. Elektroşoka ve yüksek sesli müziğe de maruz üç denek de 12 dakika içinde uyudu.


  Güncelleme : 2017-08-10
 2. 2013-04-17 #2
  vallla ne diyim çok ilginç şeyler ama ölüleri canlandırmak sadece Allah'a masustur nasıl yapabilmiş anlamadım

 3. 2013-04-17 #3
  çok değişik

 4. 2013-04-17 #4
  7- Ölüleri canlandırmak

  Robert Cornish, 1930'larda ölü hayvanları canlandırmaya kalkıştı. Yeni ölen bazı köpeklerin damarlarına adrenalin ve anti-pıhtılaştırıcılar enjekte etti. Bazı denekler bir süreliğine ağır beyin hasarı ve körlükle hayata döndü.

Konu Etiketleri

bebekler üzerinde yapılan deneyler, bilim adamlarının yaptığı deneyler, dünyada bilinmeyen deneyler, insan üzerinde yapılan deneyler, insanlar üzerinde yapılan psikolojik deneyler

  Okunma: 10558 - Yorum: 3 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -