Bir Odayı Olduğundan Büyük Göstermek İçin

Odayı açık renkli eşyalarla dekore edin. Duvarları açık renklerle boyayın. Açık renkler kullanıldığında ışık daha fazla yansıma yapacağı için oda olduğundan büyük görünecektir.


Büyük Bir Odayı Olduğundan Daha Küçük Veya Sevimli Göstermek İçin

Sıcak renkler (kırmızı,pembe,sarı ve turuncu tonları) kullanarak duvarların merkeze daha yakın veya tavanın daha aşağıda olduğu hissini verin. Böylelikle çok büyük olan ve içinde fazla eşya olmayan salonlar bile daha sıcak ve sevimli bir his verecektir size.

Dekorasyonda Renk Seçimi ve Renk Uyumu
Koyu Renkler Ve Sıcak (Kırmızı, Pembe, Sarı Ve Turuncu Tonları) Renkler

Koyu renge veya sıcak renge boyanmış tek duvar, odanın içine çekilir. Eğer sizin odanızda da, böyle büyük ve uzaktaymış gibi görünen bir duvarınız varsa, farklı renge boyayarak (ara veya koyu renge) onu odanıza yeniden katabilirsiniz.


Açık Renkler

Açık renge boyanmış bir duvar, olduğundan daha geride imiş hissini verir. Eğer siz de odanızın bir duvarını daha geniş göstermek isterseniz, bunu deneyebilirsiniz.

Dekorasyonda Renk Seçimi ve Renk Uyumu 1


Koyu Renkli Döşeme Ve Halı

Eğer odanızın tabanını koyu renkli bir halı ile veya koyu renk yer döşemesi ile kaplarsanız, odanızın tabanı olduğunda daha küçükmüş hissini verir.

Tavanı Alçak Göstermek İçin

Tavanda duvarlardan biraz daha koyu bir renk kullanın. Fakat odanızın sıkıcı bir hal almaması için kullanacağınız rengin çok da fazla koyu olmamasına dikkat edin.

Dekorasyonda Renk Seçimi ve Renk Uyumu 2


Tavanı Yüksek Göstermek İçin

Tavanda duvarlardan daha açık bir renk kullanın.


Çok Büyük Bir Odada Tavanı Daha Alçak Göstermek İçin


Tavanı ve duvarın tavana yakın üst kısmını, duvarlardan biraz daha koyu bir renge boyayın.