Vista Tüm Bilgisayarı Yedekleme ve Geri Yükleme - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Vista Tüm Bilgisayarı Yedekleme ve Geri Yükleme

1. Tüm Bilgisayarı Yedekleme ve Geri Yükleme

Tüm Bilgisayarı Yedeklemek suretiyle, Bilgisayarınızın bütün şekliyle adeta bir kopyasına sahip olacaksınız. Böylece Sisteme bir zarar geldiğinde hiç bir kayıp vermeden, tekrar sağlam sisteminize kavuşmuş olacaksınız. Bunun için;

Denetim Masası -- Sisten ve Bakım --- Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi > Dosyaları veya Tüm Bilgisayarı Yedekle > Bilgisayarı Yedekle yolunu izleyin. Açılan pencerede nereye Yedekleme yapılacağını belirleyin. Ardından hangi Sabit Disk in yedekleneceği seçildikten sonra Vista bu işlem için kaç adet DVD gerekeceğini belirleyecek. Bundan sonra Yedekleme işlemini gerçekleştireceksiniz.

İsim:  Adsız.jpg
Görüntüleme: 2707
Büyüklük:  50,7 KB (Kilobyte)
    İsim:  Adsız 1.jpg
Görüntüleme: 2602
Büyüklük:  53,0 KB (Kilobyte)

Sistemi Geri Yüklemek için;

Vista CD sini veya DVD sini Bilgisayarınıza takıp, Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar bu sistemle açılınca, sizden Dil Seçenekleri nden bir Dil seçmenizi isteyecek.

Dil i seçtikten sonra Bilgisayarınızı Onarın şıkkını seçin. Onarmak istediğiniz İşletim Sistemini seçin. Son olarak Sistem Kurtarma menüsündeki Windows Tam Pc Geri Yükleme ye tıklayın.

2. 2011-02-23 #2
    Alıntı:
    ARWEN Nickli Üyeden Alıntı
    <<< Tüm Bilgisayarı Yedekleme ve Geri Yükleme >>>

Tüm Bilgisayarı Yedeklemek suretiyle, Bilgisayarınızın bütün şekliyle adeta bir kopyasına sahip olacaksınız. Böylece Sisteme bir zarar geldiğinde hiç bir kayıp vermeden, tekrar sağlam sisteminize kavuşmuş olacaksınız. Bunun için;
    Denetim Masası > Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi > Dosyaları veya Tüm Bilgisayarı Yedekle > Bilgisayarı Yedekle yolunu izleyin. Açılan pencerede nereye Yedekleme yapılacağını belirleyin. Ardından hangi Sabit Disk in yedekleneceği seçildikten sonra Vista bu işlem için kaç adet DVD gerekeceğini belirleyecek. Bundan sonra Yedekleme işlemini gerçekleştireceksiniz.
    Sistemi Geri Yüklemek için;
    Vista CD sini veya DVD sini Bilgisayarınıza takıp, Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar bu sistemle açılınca, sizden Dil Seçenekleri nden bir Dil seçmenizi isteyecek.
    Dil i seçtikten sonra Bilgisayarınızı Onarın şıkkını seçin. Onarmak istediğiniz İşletim Sistemini seçin. Son olarak Sistem Kurtarma menüsündeki Windows Tam Pc Geri Yükleme ye tıklayın.
    bir sorum olacaktı. bende dosyaları veya tüm bilgisayarı yedekle açlımadı hiç. sadece dosyaları yedekle ve dosyaları ger yükle seçenekleri var. onu nasıl bulurum?

3. 2011-02-23 #3
    Denetim Masası ---Sistem ve Bakım ---Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi

Görüntüleme: 2529

Görüntüleme: 2788

4. 2011-04-23 #4
    Yedekleyince PC nin içinden dosyalar taşınır mı kopyalanır mı?

5. 2011-07-07 #5
    Alıntı:
    ARWEN Nickli Üyeden Alıntı
    Denetim Masası ---Sistem ve Bakım ---Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi

Görüntüleme: 2529

Görüntüleme: 2788
    Sanırım vista versiyon farklılığı var, yukarıda dendiği gibi bende de sadece dosyaları yedekle görünüyor, bilgisayarı yedekle seçeneği yok. :(

Okunma: 10309 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -