BACH - Çiçek Terapisi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

BACH - Çiçek Terapisi

 1. BACH - Çiçek Terapisi

  Bach Çiçek Terapisi, hastalıklarımızın çoğunun fiziksel değil, zihinsel ve duygusal kaynaklı olduğu tezine dayanır. Korku, umutsuzluk, kaygı, irrasyonellik ve yorgunluk gibi duygusal problemlerimiz, birçok hastalığa davet niteliğini taşır. Yabani bitkiler, çiçekler ve ağaçlar bu duygusal problemlerin tedavisine destek olur. Bitkilerin pozitif gücü bedenimize nüfuz ederek, bize pozitif bakış açısı kazandırır. Böylece psikolojik ve zihinsel güç kazanırız ve bedenimize hastalıkları davet etmeyiz. Kendimizi olumlu, sağlıklı ve canlı hissederiz.


  Çiçek sularından hazırlanan karışımın dahili veya harici kullanılması önerilir.

  Bach Çiçek Terapisi, aşağıdakiler de dahil pek çok durumda yardımcı olabilir:

  · Stres

  · Depresyon

  · Aşırı üzüntü, şok

  · Yorgunluk

  · Regl öncesi gerginlik

  · Saman nezlesi vb.

  Çiçek Terapisinin prensipleri nelerdir?

  Dr. Edward Bach 1930lu yıllarda bu metodu homeopatiden esinlenerek yaratmıştır. İnsan bedeninin iyileşme mekanizmasını harekete geçirmek için bitkilerin minimal dozda su ile seyreltilerek kullanılması metoduna dayanır. Yani kişinin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı için doğru bitki minimum dozda kullanılırsa bedenin iyileşme süreci başlar.
  Çiçeklerin yapısı incelendiğinde insanların duygusal özellikleri ile çok örtüşen noktalar bulunur. O halde bu çiçek özleride minimal dozda kullanılırsa kişiye pozitif duygular bedenin iyileşme mekanizması ile sağlanabilir.

  45 dakika süren Çiçek terapisi tek başına ya da daha etkili olduğu için diğer doğal terapilerle de uygulanılabilir.  Güncelleme : 2017-05-20
  Okunma: 1215 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -