İstanbul UFO Müzesi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İstanbul UFO Müzesi

 1. İSTANBUL UFO MÜZESİ

  DÜNYANIN 4. ULUSLARARASI U F O MÜZESİ
  Name:	muze5.jpg 
Views:	1165 
Size:	8,1 KB (Kilobyte) 
ID:	31410

  Şu anda Dünyada; Amerika, Japonya ve İngiltere'de olmak üzere sadece üç yerde bulunan "Uluslararası U F O Müzesi" nin dördüncüsü, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren, önemli ve tarihi bir kent olan İstanbul'da açıldı.
  Orta ve Doğu-Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu'nun da ilk Uluslararası U F O Müzesi olma özelliğini taşıyan ve Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi tarafından, Funika Holding ve Yön. Kurulu Başkanı Sn. Nuri Sözkesen'in sponsorluğuyla kurulan "Uluslararası U F O Müzesi", tüm Dünyada bu konuyla ilgili araştırma yapan yüzlerce kurum ve kuruluşun data ve arşiviyle de desteklenen bir Projedir.
  Bu tarihi projenin amacı sadece Türk insanını bu konuda bilgilendirmek değil, aynı zamanda her yıl ülkemizi ziyaret eden milyonlarca turistin de bu önemli konuda bilgilenmesini sağlamak ve ülkemizin tanıtımını yapmaktır. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan bilgiler ve görsel datalar, UFO Gerçeği ve Dünyadışı Zeki Yaşam'ın kanıtlarını 7'den 70'e tüm dünya insanına sunarak hizmet vermektir.

  "Uluslararası U F O Müzesi" Projesi İçinde Yer Alanlar:

  • Müze ve Sergi Bölümü
  • Kütüphane
  • Video-VCD-DVD İzleme ve Toplantı Odası  Müze ve Sergi Bölümü:
  Burada tüm "UFO ve Dünya Dışı Zeki Yaşam Gerçeği" ile ilgili olaylar ve bilgiler; Dünya UFO tarihçesi, arkeolojik kalıntılar ve yazıtlarla ilgili bilgi ve canlandırmalar, NASA'nın gizlediği olaylar ve fotoğraflar, Mars Dosyası ve gizlenenler, 51. Bölge ve gizli üsler, önemli üniversite ve kurumların araştırma raporları, analiz sonuçları, Crop Circles (Ekin arazilerindeki şekiller), Animal Mutilation (hayvan kaçırma ve mutasyon olayları), Abduction (insan kaçırılma ve deney) olayları, Roswell, Aztec,Varginha gibi uçandaire düşme olayları, gizli resmi belgeler, üst düzey askeri ve sivil yetkililerin, eski devlet başkanlarının, senatörlerin itirafları ve belgeleri, varlık tipleri, uçandaire tipleri, Türkiye ve Dünya ülkeleri UFO raporları ve önemli UFO olayları, yerli yabancı gazete-dergi arşivleri ve daha birçok konu ayrı ayrı bölümlerde fotoğraf, resim ve belgelerle, Türkçe ve İngilizce metinlerle açıklamalı olarak sergilenmekte ve ziyaretçilerin bilgisine sunulmaktadır.

  Ayrıca, yine Müze içinde yedi ayrı bölümde; UFO Gerçeği'ni gözler önüne seren arkeolojik kalıntıların modelleri, Roswell'de düşen uçandaire olayının temsili ve uzaylılara yapılan otopsi, kaçırılan bir dünyalıya uzaylılar tarafından yapılan bir deneyin temsili, gözlem raporlarına dayalı çeşitli uzaylı varlık tipleri ve yine gözlem raporlarına ve fotograflara dayalı çeşitli uçan daire modelleri maket ve heykellerle açıklamalı olarak özel bölmelerde sergilenmektedir.

  Kütüphane:
  UFO'lar, Dünyadışı Zeki Yaşam ve Evren ile ilgili bilgi edinmek ve araştırma yapmak isteyenler, okuma masalarının da yer aldığı, bu konularla ilgili yerli ve yabancı 1.000'nin üzerinde kitaptan oluşan Kütüphanemizden yararlanma imkanına sahiplerdir.

  Video-VCD-DVD İzleme ve Toplantı Odası:
  Konumuzla ilgili 550 saatin üzerindeki Türkçe ve İngilizce Video ve görüntü arşivimizde yer alan belgeseller ile "UFO Gerçeği" programlarımızın ve Uluslararası Kongrelerimizin kasetleri, video izleme odasında ziyaretçilerin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca belirli periyodlarla, konumuzla ilgili olarak Haktan Akdoğan ve yerli-yabancı misafir konuşmacılar tarafından verilecek çeşitli konferans ve seminerler düzenlenecektir.

  Bu Projenin Amacı:
  İnsanoğlunun evrimini ve gelişimini yakından ilgilendiren "Evrende Zeki Yaşam ve UFO Gerçeği" konusunun tanıtılmasına, yayılmasına, halkımızın ve yerli yabancı tüm ziyaretçilerin bu konuda bilgilenmesine ve bilinçlenmesine katkıda bulunmaktır.
  U F O Müzesi' ni ziyaret edenler, konumuzla ilgili tarih öncesinden günümüze kadar olan tüm bilgileri, fotoğraf ve belgeleri, görsel materyalleri izleme, arşivden yararlanma ve bilgilenme imkanına sahip olacaklardır. Ayrıca Müzemizde yer alan Haber Panolarıyla konumuzla ilgili dünyadaki önemli en son gelişmeler ve haberler duyurulmakta, ziyaretçilerin bu önemli konuda bilgilenmeleri sağlanmaktadır.
  Bu büyük Projeyle; Orta ve Doğu-Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu'da bir ilki gerçekleştirerek, Uzay Çağı biliminin ve bilgisinin tüm Türkiye'ye ve İnsanlığa hızla yayılmasında büyük bir adım atılmış, Gezegenimizin ve insanoğlunun evrimini yakından ilgilendiren ve büyük önem taşıyan bu evrensel konuyla ilgili tüm gerçeklere herkesin ulaşabilmesi sağlanmıştır. İnanıyoruz ki, İnsan Hayatının, Gezegenimizin ve Evrenin doğasına ilişkin bu önemli konu, çok geniş ve zengin bilgi, belge, fotoğraf ve görüntü arşivimizle hazırladığımız bu önemli projeyle, kitlelerin yoğun ilgisiyle karşılaşarak her insanın ruhunun derinliklerinden gelen ve bir türlü yanıtını bulamadığı sorulara bilimsel ve akılcı cevaplar oluşturmalarını sağlamaktadır..


  MÜZE ZİYARETÇİLERİ
  Müzemizi 12 Mart 2005 tarihi itibariyle toplam 87.452kişi ziyaret etmiştir. Aynı zamanda Uluslararası UFO Müzemize aşağıdaki 37 ülkedende bir çok ziyaretçi gelmiştir.

  Web Adresi
 2. 2007-10-25 #2
  hımm aslında bu müzeyi gidip görmek lazımdır yapılan çalışmaların neler olduğunu inceleme açısından.ayrıca haktan akdoğan başkanlığında gezici ufo müzeleride mevcuttur sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi kapsamında gerçekleştiriliyordur bu projeler aslnda bilgiler güzelde yüzeysel olabilir ...
 3. 2010-12-17 #3
  ya nötrina o ne biçim yorum ya abuk supuk şeyler yazmışsın hiç bişe anlamadım mesele şu ç ne demektir yav çok anlamlı değil hele hiç anlamı yok az adammısın nötrina az susun
  Okunma: 5804 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -