Yazıları, logo/amblem ya da başka bir imajı istediğiniz forma sokmak için Edit/Transform/warp çok kullanışlı bir araç...
3017 - Yazıya Form Efekti vermek
Örnekte yazılarla deneyeceğiz... Yazınızı yazın. Yazınız font olarak kalırsa, custom seçeneği aktif olmayacaktır. Yani hazır seçeneklerden birini kullanabilirsiniz. Bunun avantaji, yazınızı daha sonra değiştirebilmenizdir.

Özel olarak daha farklı biçim vermek istiyorsanız, yazınızın font özelliğini kaybetmesi gerekir. Bunu yapmak için, ister yazı maskını kullanın, isterseniz yazdıktan sonra yazınızı seçip, yeni bir layer açın ve içini doldurun.

Edit / Transform / Warp'ı seçin
8442 - Yazıya Form Efekti vermek

Yazınızın formunu değiştirebilmeniz için denetim noktaları oluşacaktır.
8443 - Yazıya Form Efekti vermek

Hazır biçimlerden yararlanmak için, var olar seçeneklerdene birini seçebilirsiniz. Hangisi hangi biçimi veriyor, deneyerek öğrenebilirsiniz.
8444 - Yazıya Form Efekti vermek

Örneğimizde Arch'ı kullandık. Ama genel olarak yukarı doğru kavisli olmasını istemenize rağmen, üzerinde biraz daha değişiklik yapmak gerekiyorsa, custom seçeneğine tekrar dönün.
8445 - Yazıya Form Efekti vermek

Noktalardan çıkan uçları istediğiniz yönde çekerek, düşündüğünüz formu oluşturun.
8446 - Yazıya Form Efekti vermek

Opsiyonları kullanmak için, birinci şekle tıklarsanız, değer gireceğiniz alanlar açılacaktır. Yaptığınızı iptal için ani uygulamadan çıkmak için 2. ikonu, yaptığınız değişikliklerin uygulanması için ise 3. ikonu tıklayın. Son ikon Fotoğraf arşivinize ulaşmanızı sağlar.

8447 - Yazıya Form Efekti vermek

Çalışmanız bittikten sonra, yazıların opacity ayarlarını yapabilirsiniz.
3018 - Yazıya Form Efekti vermek