Halifelerin Bal Tefsiri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Halifelerin Bal Tefsiri

 1. HALİFELERİN BAL TEFSİRİ
  Bir gün, Hz.Ali Efendilerimiz gazadan geldiler.Hz. Ebubekir,Hz. Ömer ve Hz.Osman efendilerimiz,İmam-ı Alininin hanesine geldiler ve Gazanınız mübarek olsun ALLAH'ın Arslanı dediler.Hz.Ali,bir kalaylı tasla bal getirdiler ve buyurun dediler

  Hz.Ebubekir, mübarek elini uzattı, gördüki balın içinde bir kıl var.Kılı almak için elini uzattı..Hz.Ömer kılı aldırmadı,dediki:Bizler resulu Ekrem'in vezirleriyiz.Fatima tüzzehra Radiyallahu Anha belki bizleri tecrübe için koymuştur.Dördümüz üç tenvir edelim birden.

  Hz.Ebubekir Efendimiz buyurdular;
  Namaz kılanların kalbi nurludur bu tastan.Dünya endişesini gönlüne getirmeden,namaz kılmak tatlıdır bu baldan.Şeriatın hükmü incedir bu kıldan.

  Ondan sonra,Hz.Ömer Efendimiz buyurdular:
  Misafir seven hane sahiplerinin kalbi nurludur bu tastan,Misafirli sofra tatlıdır bu baldan,Misafirin kalbi incedir bu kıldan.

  Ondan sonra Hz.Osman Efendimiz buyurdular:
  Alimlerin kalbi nurludur bu tastan,Alimlerle sohbet etmek tatlıdır bu baldan Kur_an-ı Kerimin manası incedir bu kıldan.

  Ondan sonra Hz.Ali efendimiz buyurdular:
  Gazaya giden gazilerin kalbi nurludur bu tastan.Alkanlara boyanıp kafirlerle cenk etmek tatlıdır bu baldan.Kul hakkını üzerine geçirmeden,haram yemenden hanesine dönmek incedir bu kıldan.

  Hz.Ali Efendimizden sonra,Hz.Fatma validemiz,Bende bir tenvir edeyim dediler:
  Erkeğini karşılayanın kalbi nurludur bu tastan.Erine cefa etmeden,güzelce geçinmek tatlıdır bu baldan.Koçcasının hakkını yerine getirmek ve kendinden razı etmek incedir bu kıldan.

  Ondan sonra,Resülü Ekrem Efendimize haber verdiler.Efendimiz,bende tenvir edeyim dediler:ve buyurdular:
  Ümmetimin kalbi nurludur bu tastan .Kevser şarabı tatlıdır bu baldan.Şeriatın yolu incedir bu kıldan.

  Efendimizden sonra,Hak teala Celle Celaluhu, Cebrail Aleyhisselamı gönderdi.Cebrail Aleyhisselam buyurdularki:
  Kardeşim ya Muhammed!Senin mührün nurludur bu tastan .Yarın kıyamet gününde ümmetine şefaat etmek tatlıdır bu baldan.Sırat köprüsü incedir bu kıldan.

  Ondan sonra,Resulullah Efendimiz el kaldırıp huzurunda duva ettiler.Yarabbi, bu bal tefsirini dinleyince(200) Peygamber sevabını senden dilerim.Char Yar-i Güzin Efendilerimiz'de amin dediler.Hak Tealadan hitap geldi:

  Habibim ya Muhammed! Senin ümmetin bu bal tefsirini okursa,yahut yazdırıp üzerinde taşırsa veya yazdırıp ümmetine hediye ederse,İzzeti Celalim hakkı için ümmetine(200) Peygamber sevabını veririm.
  Bu bal tefsirini herkim hergün okumaya devam ederse, katien dünya darlığı görmez,fakri zarurete düşmez ve ölür iken hüsnü hatmiye nasip olur.Ahirete iman ile gider ve gelecek bütün kaza ve belalardan kendini Cenab-ı Hak muhafaza eder.(amin)

 2. 2013-04-25 #2
  selamun aleyküm kardeşim okudum çok güzel ve çok anlamlı ama takıldığım bişey var kaynak belirtmemişsiniz..bi kaynak doğrultusunda olursa dahada güzel olucanı düşünüyorum kaynak belirtirmisiniz...Allah razı olsun...

  Okunma: 5763 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -