İştah Açmada Renklerin Etkisi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İştah Açmada Renklerin Etkisi

 1. Hepimiz, ismi çok duyulan fast food zincirlerine uğramışızdır. Renklerine amblemlerine bakmışızdır. Bu tip yerlerde hakim renk kırmızıdır.

  Kırmızı. Her yer kırmızı. Kırmızı iştah açar. Gerçekten kırmızının böyle bir özelliği var. Fast food zincirlerinde ne kadar iştahlı olduğunuzu düşünün.

  Bir de yemeğinizi bitirdikten sonra o yeri çabucak terk etme fikrini..." İştah açan tek renk kırmızı değil tabii ki...

  Yeşil ve kahverenginin de yemek yemeyi arttıran etkileri var.

  Bu renklerin sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı etkileri olduğu ve bu etkilerin kontrol mekanizmasını da gevşetip zayıflama mücadelesini tehlikeye soktuğu anlatılıyor.

  Diyet için en masum renk ise mavi ve mavinin tonları...

  İştah artırmadaki en az etkisi ve yeme davranışlarını değiştirmedeki önemli rolü, maviyi kilo almayı engelleyen bir renk olarak başarılı kılıyor.

  Ama yemek odasını maviye boyamanın ya da mavi dekorasyonlu bir restronda yemek yemenin tek çözüm olmadığı da bir gerçek...

  Tuzaklara dikkat!!!

  Bu arada yemek tuzaklarına karşı bilinçli olmanızda gerekiyor: Bu tuzaklar şöyle sıralanabilir: Kısık ışık ve romantik müzik rahatlatıyor ve daha çok yemek yenmesine neden oluyor. Kalabalık bir masada, yüzde 44 daha fazla yeniyor. Masadakilerin sayısı 7'den fazla ise bu oran iki katına çıkıyor. Kadınlar erkeklerle birlikteyken yüzde 13 daha fazla yiyor. Hesaplı diye büyük paketleri seçmek iyi değil; paket ne kadar büyükse tüketim o kadar artıyor.   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2011-07-24 #2
  Teşekkür Ederim....

  Okunma: 14761 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 0/5 - 0