Şiş Gözler Nasıl İner? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Şiş Gözler Nasıl İner?

 1. Gözlerin veya gözaltı torbalarının şiş görünmesinin nedenleri ve sorunu gidermek için yapabilecekleriniz..
  Gözaltı torbalarının şiş görünmesinin birçok nedeni olabilir. Nedenleri doğru belirlenip uygun tedavi edildiği takdirde sorun çözülür.

  Gözü besleyen kanalların yavaş akması sonucu gözlerde şişlik oluşabilir. Sürülecek bir solüsyon ile ilgili kanalların daha iyi akışı sağlanabilir. Derin nefes alma, masaj ve egzersiz de size yardımcı olur. 10 kez derin nefes alın, 10 kez gözlerinizi altından ve üstünden kukla oynatır gibi çekin. 10 dakika içinde en iyi kremden daha etkili olduğunu göreceksiniz.

  Eğer düz bir zeminde veya yüz aşağı yatarak uyuduysanız, sıvı gözlerinizde birikmiş olabilir. Şekerleme yaparken başınızın dik olmasına dikkat edin.

  Her yemekte tuzluk kullanıyor musunuz? O halde bu da gözlerinizin şişmesine neden olabilir. Tuzu ve diğer sodyum içeren yiyecekleri azaltın. Sushinizi yerken soya sosuna batırmak da aşırı sodyum almanıza neden olabilir.
  Aşırı su içmek de diğer önemli bir nedendir. Aşırı alınan su sistem tarafından dışarı atılmaya çalışılır. Bu nedenle ne kadar su içtiğinizi akılda tutmaya çalışın.

  Gözlerdeki şişlik kızarmış gözlerle ilişkilendirilebilir. Her iki sorunda yanmayı önleyici salatalalık veya papatya gibi malzemelerle giderilebilir. Göz kapaklarınızın üzerine papatya çayı veya kahve poşeti de koyabilirsiniz. 4 dakikada şiş gözler ve kızarıklık sorununuz giderilecektir.

  Şiş gözler yaşınızla da ilişkili olabilir, bu nedenle profesyonel tedavi uygulanması gerekebilir. Şişlik yağla ilgiliyse cerrahi müdahale gerekebilir. Bu tip şikayetleriniz varsa doktorunuzla konuşmalısınız.

  Son olarak da, gözaltı şişlikleri için hemoroid kremi kullanmanın faydalı olup olmayacağı merak ediliyor. Bu tür kremleri tercih ediyorsanız dikkatli olmalısınız. Denemek istiyorsanız, alerjik reaksiyonlar ile göz çevresinin çok hassas bir cilde sahip olduğunu gözönünde bulundurmalısınız. Özellikle düğün günü kesinlikle kullanmayın, gözaltı şişliğinizi tercih eder duruma düşebilirsiniz.


 2. 2007-10-09 #2
  ilginçmişmiş çözüm yollarıama çok tuzlu yiyen insanların gözlerinde de şişlik gözlenebiliyormuşmuş

 3. 2007-10-09 #3
  göz altı ve üstü şişliklerini anında gidermenin en basit yolu: Buzluğa bir adet tatlı kaşığı koyun iyice soğuyunca gözlerinize deydirin göreceksiniz şişlikler inivermiş.Bunu birkaçkez tekrarlayın


  Tabiki bu çözüm ya çok uyumaktan yada bir gece öncesi çok ağlamaktan şişen gözlere daha iyidir diğerlerine pek sanmıyorum. Onlarda tuzu kessinler

 4. 2011-01-27 #4
  teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz sessiz peri sanada teşekkürler

 5. 2011-05-15 #5
  her turlu sislik icin tuz kesmek hep ise yarar. buz koymak bende pek ise yaramiyor bir sure sonra sislik geri geliyor :(

  benimkinde tuzu kesemedim cunku zaten tuzsuz yiyorum!! ama birkac ay once Tabia cilt onarim ve bakim yagindan aldim nar ve kusburnu yaglarinin karisimindan yapilmis. her ikisinin ozelliklerini mucize gibi bir sey. tabi fos cikan urunlerden alisik oldugum icin cok umitlenmedim ama deneyince cidden ise yaradigini fark ettim. her sabah sanki gunlerce uyumamisim gibi olan gozlerdeki torbalar indi indi kayboldu. cildime bir parlaklik geldi. cok mutluyum!

 6. 2011-10-28 #6
  şu micenin ismini yazsanızda bizde faydalansak sayın misafir

 7. 2011-12-29 #7
  Alıntı:
  Misafir Nickli Üyeden Alıntı
  şu micenin ismini yazsanızda bizde faydalansak sayın misafir
  benim şikayetim göz kaslarında fıtık oluşumu ve göz altında torbalara neden olması doktorum ameliyat diyor ama bundan doğal yollarla nasıl kurtulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  Okunma: 68334 - Yorum: 6 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -