Seksi, zarif ve ince bir görünüm yakalamak isteyenler için vazgeçilmez aksesuar haline gelen kalın kemer ve kuşaklar 2007 ilkbahar-yaz sezonunda da trend takipçilerinin favorisi olacak.

Kış boyunca göz zevkimizi okşayan zarif ve kısa elbiseler 2007 ilkbahar-yaz sezonunda da süksesini devam ettiriyor. Özellikle 1970'li yılların modasını günümüze taşıyan ve vücut hatlarını öne çıkaran bu feminen ve seksi tasarımların en büyük tamamlayıcısı ise kalınlı inceli çeşit çeşit kemerler.

Triko hırkalar, mini bol elbiseler, rüzgardan korunmak için giyilen hafif ve zarif pardösüler, tünikler, taytlar, hatta şortlarla bile kullanılan kemerler bu sezon altın çağını yaşıyor dersek abartmış olmayız.

Prada, Emilio Pucci, Dior, Burberry gibi ünlü markaların kampanyalarında ön plana çıkan kalın ve ince kemerlerin ülkemizde de favori aksesuvarlar arasında olduğunu Mudo, İpekyol, Beymen vitrinlerine göz gezdirenler çoktan keşfetmiştir zaten. Yumuşak ve mükemmel kesimlerle basit detayların birleştirildiği 2007 ilkbahar-yaz sezonuna hızlı bir giriş yapan markalarda özellikle beli vurgulayan detaylar ve tabii beli ince gösteren kalın kemerler ön plana çıkıyor.


Uzun ve dar gece elbiselerini ya da kısa tüp etekli modelleri kuşaklar, kalın kemerler, saten ve tül karışımlı kurdeleler süslüyor. Elbise ya da paltonun kumaşından yapılan ince ya da kalın kuşaklar da sezonun trendi detaylarından biri olarak göze çarpıyor.

"İnce bele kalın kemer" modasını takip etmek isteyenler yaz aylarında mayoları bile kalın kemerleriyle seksi hale getirmeye hazırlıklı olsunlar. Çünkü "Tiffany'de Kahvaltı" adlı filmdeki zarif Audrey Hepburn havasını yakalamak için kemer kullanmak gerçekten bu yazın olmazsa olmazlarından biri olacak. Lindsay Lohan, Paris Hilton gibi parti kızlarının çoktan renk renk ve çeşit çeşidine sahip olduğu kemerlerden mutlaka siz de edinin ve görünüşünüzü "ince bel zarafetine" kavuşturun.