Kimisi hiç çıkartmadığı güneş gözlüğüyle özdeşleşir kimisi her zaman giydiği jean ve siyah tişörtüyle... Peki siz kişiliğinizi yansıtan bir stile sahip misiniz?

* Kişiliğinizi yansıtacak bir tarz geliştirmek için ilk önce; modern mi, moda takipcisi mi, tutucu mu, hippi mi yoksa spor bir tarzdan mı daha çok hoşlandığınıza karar vermelisiniz.

* Modacı Karl Lagerfeld'i beyaz at kuyruğuyla hatırlamıyor muyuz? Ya da Cem Yılmaz'ı her zamanki siyah giyimiyle... Stil sahibi ünlüleri takip etmek, size ilham verebilir.

* Ünlüleri taklit ederken, onların modayı ve trendleri abarttığını aklınızdan çıkartmayın! Siz onların giyimini kendi tarzınıza uydurmaya özen gösterin.

* Öncelikle neyi değiştirerek daha rahat olacağınızı düşünün; saçınızı mı, gardıroptaki kıyafetlerinizin rengini mi ya da aksesuarlarınızı mı?

* Saç renginizi ve modelini değiştirerek yepyeni bir tarz yakalamak istiyorsanız, mutlaka güveneceğiniz bir kuaföre başvurun. Yüz şeklinize ve giyim zevkinize uyup uymayacağı konusunda size fikir verecektir.

* Gardırobunuzdaki kıyafetlerin rengini değiştirmeyi planlıyorsanız, öncelikle bluz, kravat ya da eşarbınızda bir renk değişikliğine gitmeyi deneyin.

* Kişisel tarzınıza uygun bir aksesuar seçmek de stilinizi geliştirmek için önemli bir adım. Güneş gözlüğü, büyük yaka iğneleri, parlak renklerde çorap ya da vintage çanta bunun için çok uygun.

* Seçeceğiniz görüntünün size özgü olmasını sağlayabilirsiniz. Bu hiç çıkartmayacağınız bir şans bileziği ya da hep giydiğiniz parlak renkte iç çamaşırları da olabilir. Onunla kendinizi iyi hissetmeli ve yaşam tarzınızı yansıtmalısınız.