Fındıklı Un Kurabiyesi Nasıl Yapılır? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Fındıklı Un Kurabiyesi Nasıl Yapılır?

1. Malzemeler

1/2 oda ısısında margarin
    2 kahve fincanı pudra şekeri
    2 kahve fincanı dövülmüş fındık
    12 kahve fincanı un

Hazırlanışı

Derin bir kapta margarin pudra şekeri dövülmüş fındık iyice karıştırılır içerisine un ilave edilir. Karışımdan ufak parçalar elde yuvarlanır ve toplar haline getirilir ve tepsiye aralıklı olarak dizilir. Önceden ısıtılmış 175 derecedeki fırına konulur ve 20 dakika pişirilir.

Not: Penpeleşmesi beklenmemelidir.

2. 2008-06-12 #2
    Şimdi denemeye gidiyorum ablacım söz penpeleşmesini beklemicem Şakaa şimdiden sağol ablacım ve emeğine sağlık sayende güzel bi kurabiye yicem

3. 2008-06-12 #3
    Alıntı:
    inci Nickli Üyeden Alıntı
    Şimdi denemeye gidiyorum ablacım söz penpeleşmesini beklemicem Şakaa şimdiden sağol ablacım ve emeğine sağlık sayende güzel bi kurabiye yicem
    inci bizsiz mi yiyecen yakalandın bak

4. 2008-06-12 #4
    Eyvah yakalandım Öncelikle tarifi uygulamk isteyenlere uygulamış biri olarak tavsiye vermek isterim.

Unu kesinlikle 12fincan koymayın.O zaman hamur toparlanmıyor.Un pudra şekeri karışımı bişey oluyor. 2-3 su bardağı yeterli bence. Ben 12fincan koydum daha sonra 1su bardağı kadar sıvı yağ eklemek zorunda kaldım anca toparlandı.

Bu birinci önerim.İkincisiyse şekil verirken ellerinizi biraz ıslatın.Benmkiler fırında bakalım nasıl olucak.Üçüncü uyarımı ise fırına bakınca anladım kurabiyelerinizi birbirine yakın dizmeyin puf gibi şişiyolar hadi afiyet olsun

71 - Fındıklı Un Kurabiyesi Nasıl Yapılır?

Güncelleme : 2008-06-12
  5. 2008-06-15 #5
    Ellerine saglik. Hamarat incim.

Okunma: 2636 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -