Üniversite Türü Vakıf
Kuruluş Tarihi 1997
Rektör Prof. Dr. Yener Gülmez
Telefon +90 324 651 48 00
Faks +9 0324 651 48 11
Internet www.cag.edu.tr
Adres Adana- Mersin Karayolu Üzeri 33800 Yenice- Tarsu
Öğrenim Dili İngilizce
Ücret 9 milyar 750 milyon lira (KDV hariç)
Birimlerin Dağılımı 3 Fakülte
Öğrenci Sayısı 800
Akademik Personel 60
Bu Yıl Alınacak Öğrenci Sayısı 367

Barınma
Üniversitenin yurdu bulunmuyor.

Burs
Üniversitenin burslu kontenjanlarına ÖSYM'ce öğrenci yerleştiriliyor.

Rektörün Adaylara Mesajı
"Üniversitemiz yabancı dilde eğitim yapan birinci yılından itibaren bilgisayar ağırlıklı nitelikli eğitim öğretim veren ve her türlü eğitimsel kültürel, sportif faaliyetlere imkan sağlayan alt yapı özellikleri üzerine kurulmuştur. Öğrencilere mezun olduklarında hemen istihdam edilme olanağı sağlayacak girişimci öğretim programları sunulmakta ve projeler hazırlatılmaktadır. Üniversitemiz genel kültürü sosyal yönüyle iletişim kurabilen kişilikli, girişimci öğrenci profilini hedef almakta ve bu profilde öğrenci yetiştirmektedir."

Genel Bilgi
Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından kurulan üniversite Akdeniz bölgesinin ilk ve tek vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyor. 150.000 metre kare yeşil alan üzerine kurulu üniversite Adana- Mersin Karayolu üzerinde Adana'ya 20, Mersin'e 35, Tarsus'a 15 km. uzaklıkta bulunuyor.

Eğitim öğretim dili İngilizce olan üniversitede dil düzeyi yetersiz öğrenciler hazırlık sınıfına devam ediyor. Öğrenciler Almanca, Fransızca, Japonca ve Rusca dillerinden birini de ikinci yabancı dil olarak öğrenmek zorunda. Üniversitede küçük sınıflarda ders yapılarak katılımlı sınıfiçi etkileşime olanak tanınıyor.

Üniversite amacını, "Bölgede evrensel değerlere sahip, global anlamda geniş vizyonlu, özgür düşünce ile yaratıcılığa önem veren, insanı seven çağdaş ve küresel eğitim standartlarında eğitim vermek" olarak açıklıyor. Kampus içinde öğrencilerin çeşitli sportif faaliyetlerine aktif olarak katılımlarını sağlamak için bir kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha ve açık basket, voleybol, futbol sahaları bulunuyor.

Tüm bölüm ve programlarda bilgisayar eğitimi yapılırken ders dışı faaliyetler de önem taşıyor. Öğrenci kulüplerinin organizasyonuyla sık sık paneller, konferanslar düzenleniyor.