Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesi :

Dünya çapında Kodak EasyShare başarısını oluşturan Eastman Kodak Company yeni Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesini tanıttı. Bu yeni P880 modeli, kullanıcıların kafalarında oluşturdukları fotoğrafı makineleri ile elde edebilmeleri için daha iyi araçlar sunan Kodak'ın her zaman ön planda tuttuğu kullanım kolaylığını anlayışını da bir adım ileri taşıyor. Kodak EasyShare P880 (8 megapiksel, 24-140 mm, f/2.8-4.1, geniş açı optik objektif) 2005 Eylül ayından itibaren satışa sunulacak. Bu yeni model, dış mekan çekimleri, spor karşılaşmaları gibi hızlı hareket eden nesnelerin çekimleri ya da sıradan günlük fotoğraf çekimlerinde titiz bir performans sunmak üzere tasarlanmış.


Kodak P880 - EasyShare armadası

"Ciddi anlamda fotoğrafçılıkla uğraşan kullanıcılar fotoğraf makinesinde ileri seviyede kontrol hakimiyeti talep ederken aynı zamanda kullanımı daha kolay ürünler ve istemler de arzuluyorlar" diyen Kodak Dijital Görüntüleme Ürünleri Genel Müdürü Greg Westbrook sözlerine şöyle devam ediyor: "Yüksek performans ile basitliği bir arada buluşturan P serisi bir çığır açmıştır. Ve Kodak EasyShare P880 pahalı ve ağır dSLR fotoğraf makinelerine güçlü alternatif oluşturmaktadır." Bunlara ek olarak Kodak, P880 modelinin flaş mesafesi ile otomatik olarak etkileşimli bir şekilde çalışan harici Kodak P20 Zum Flaşı da kullanıcılara sunuyor.


Kodak EasyShare P880 - Wide Schneider Kreuznach VARIOGON objektif

Yeni Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesi, ciddi fotoğrafçıların istekleri doğrultusunda teknoloji ve özellikleri de yeni bir fiyat-performans anlayışı içerisinde sunuyor. 24-140mm geniş açı, f/2.8-4.1 özellikleriyle profesyonel kalitede Schneider-Kreuznach VARIOGON objektifi, fotoğraf çekme kapasitesi sınırlarını genişleten bir unsuru. 24mm geniş açı seçeneği, kullanıcının nesnelere yaklaşarak çekim yapmasına olanak sunarak ön plandaki nesneleri yaklaştırırken daha çok alan derinliği sağlıyor. Bu özelliği aynı zamanda duvar vb gibi çekimi kısıtlayan ve zorlaştıran engellerin bulunduğu iç mekan çekimlerinde de ideal çekimlere olanak veriyor. Yaratıcı fotoğrafçılar bu geniş açı ile benzersiz portreler çekebilir veya daha sonra üzerinde işlem yapmak üzere çekim yapabilirler.

Kodak P880 - Hassas çerçeveleme ve çoklu çekim modları

Üzerindeki objektifle, kullanıcı 140mm'ye (5.8x) varan optik zumlama yapabilirken aynı zamanda zum çemberi ile de hassas zumlama işlemini gerçekleştirebiliyor. 25 noktaya odaklama yapabilen Otomatik Odaklama sistemiyle veya odaklama çemberi ile doğru odaklamayı zayıf ışıklı ortamlarda dahi elde etmek mümkün. Harici flaş takılabilmesi sayesinde esnek ışık kontrollerine olanak sağladığından fotoğrafçılık deneyimlerini geliştirici bir özellik. Kodak EasyShare P880, P, diyafram ve çekim hızı öncelikli, tamamen manuel veya kullanıcı ayarlı gibi çoklu çekim olanakları da sunuyor.

Kodak EasyShare - Yüksek kalitede video görüntü
dSLR fotoğraf makinelerinde bulunmayan video görüntü özelliği Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesine ayrı bir boyut kazandırıyor. Tam optik zum ile saniyede 30 kare VGA (Motion JPEG sıkıştırma) çekimi ve görüntüye daha sonra makine üzerinde işlem yapılabilmesi de ürünün özelliklerinden.

Kodak P880 - EasyShare ürün serisinde RAW desteği

Bu model ile Kodak ilk defa EasyShare serisi bir dijital fotoğraf makinesinde, çekim sonrası işlem olanaklarını arttıran RAW dosya formatı desteğini sunuyor. Yeni Kodak RAW formatı dosya içerisinde dinamik JEPG özelliği sağlayarak RAW formatlı dosyaların yazılımlarda daha hızlı görüntülenmesini kolaylaştırıyor.

Kodak EasyShare P880 - Diğer özellikleri

Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesinin diğer özelliklerini şöyle sıralamak mümkün: Canlı görüntü sağlayan histogram, 2.5 inç yüksek çözünürlüklü LCD ekran, 237.000 piksele sahip elektronik vizörü ve diyoptri özelliği, yüksek kapasiteli Lithium-Ion pil, 16-4000 saniye aralığında diyafram aralığı, kırmızı göz engelleyici özelliği, manuel olarak açılabilen pop up flaşı. Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesini yeni Kodak P20 Zum Flaş ile kullandığınızda ışık üzerindeki kontrolünüz de artıyor. Tüm EasyShare modellerinde olduğu gibi Kodak EasyShare P880 fotoğraf makinesi de Kodak EasyShare yazıcı birimleri, ImageLink baskı sistemi ve PictBridge desteği veren yazıcılarla uyumlu.


Alıntıdır....