Doğuş Kimdir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Doğuş Kimdir?

 1. Doğuş Kimdir?Orhan Baltacı 30.06.1974 tarihinde Almanya'da doğdu.


  4 yaşına kadar Almanya'da yaşadı. 4 yaşında Türkiye'ye geldi. Aile içi sorunlarından dolayı evden kaçtı ve çocuk yaşta sokakta yaşamaya, hayatın gerçekleriyle tanışmaya başladı. Cezaevleri, sokaklar, apartman boşlukları, kötü çevre, kötü arkadaşlıklar hepsini çocukken yaşadı. Bu kadar kötü koşullarda bile sigara, alkol, uyuşturucu vb. maddeler kullanmamakla birlikte içkili bar programı yapmamaktadır. Sokakta yaşadığı dönemde hayaller kurmaya başladı. Bu hayaller zamanla ve inancıyla hedefleri halini aldı. Hedefi Türkiye sınırları içinde bir yıldız olmaktı. Bu yolda tanrı yeteneği sesi yanında kendi söz müziklerini yazmaya başladı. Bunların sokakta beraber yaşadığı arkadaşlarıyla paylaştı. Bu paylaşım ona yetmedi. Bu söz ve müzikleri Türkiye'ye duyurması lazımdı. İlk iş olarak yıllardır yaşadığı sokaklardan, kötü psikolojiden kurtulup yeni bir hayata başlamak için, yeniden doğmak için adını DOĞUŞ olarak değiştirdi. Çalmadığı plak şirketinin kapısı kalmadı.

  En sonunda " babam" dediği İskender ULUS prodüktörlüğünde Ulus Müzik etiketiyle 1997 yılında kendi söz müziklerini; kendi adını taşıyan "DOĞUŞ" adlı albümle müzikseverlere sundu. Ve beklenen patlama çok geçmeden gerçekleşti. Kısa sürede milyonlara vuran bir satışla hayalleri gerçek oldu. O artık Türkiye'nin yıldızı parlak yeni starıydı. İlk albümü olmasına rağmen "Gamsız", "Uyan", "Ben Sensiz Ne Yaparım" gibi liste başı şarkılarla müzik dünyasına merhaba dedi.

  1998 yılında "Yalancı", "Milyonda Bir", "Bunun Adına Yürek Derler" gibi hit parçaları içeren kariyerinin ikinci albümü "DOĞUŞ VE ŞARKILARI" ile rekor bir tirajla Türk Pop müziğinin zirvesindeki yerini sağlamıştır.


  1999 YILINDA Almanya'da yapılan kariyerinin üçüncü albümü "HADİ HIZLANDIR" ile Türkiye'yi kasıp kavurmaya devam etti. " Gülüm", "Günah Pazarı", "Bebişim", " Ayrılmalıyız" gibi liste başı şarkılarla zirvede ikamet etmeye başladı.

  2000 yılında yapılan kariyerinin dördüncü albümü " SEVDİM", " Can Dayanmaz", gibi şarkılarla liste başı oldu.
  2002 Temmuz ayında kariyerinin beşinci albümü " DENGE" ile müzik dünyasındaki dengeleri kökten değiştirecek bir albümle geri döndü."40 Yılda Bir", "Yemin Ettim", "Virane", "İşte Buna Aşk Derler" adlı barçalarla liste başı oldu.

  İki yıl aradan sonra 2004 Haziran ayında kariyerinin altıncı albümü "6. His" ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Albümde "Babuda" adlı parça dışında 11 parçanın söz müziği DOĞUŞ'a ait. 2004 yılının en iyi yayımlarından biri olan "6. His" için DOĞUŞ " Onlar şarkı değil, onlar duygu…" diyor.

  Ve Yıl 2005

  DOĞUŞ YENİDEN DOĞDU

  Doğuş bir yıl içinde hayatında büyük değişikliklere imza attı. Yıllardır bir aile olduğu Ulus Müzik'ten ayrıldı ve kendi kanatlarıyla uçmaya başladı.

  Doğuş yeni firması olan " Promise Production" ile anlaştı. Bu anlaşmanın ilk meyvesi ise kariyerinin 7.albümü " TAM DOĞUŞ" oldu. Sevenleriyle ilk olarak Grek ezgilerini içeren "Gam-Sızlar" ile buluştu. Albümünde yer alan " Adımı Çok Anacaksın", "Giden Gider", "Hayat" ve sadece bağlama çalınarak seslendirdiği "Ne Çıkar" sevenleri tarafından anketlerde ilgi gören parçalardan.

  Doğuş için yenilikler bitmedi…
  YıL 2006 ve Doğuş yepyeni albümü Bozuk iLe bizlerle..

  En Sevdiği Aktör Yabancı : AL PACINO - ROBERT DE NIRO
  En Sevdiği Aktirist yabancı : Nicole Kidman - Jennifer Lopez
  En Sevdiği Aktör Yerli : Tarık Akan - Emre KINAY
  En Sevdiği Aktirist Yerli: Türkan ŞORAY - Sanem ÇELİK
  Tuttuğu Takım: Fenerbahçe
  Burcu: Yengeç
  Favori Yabancı Filmleri: Matrix - Green Mile
  Favori Yerli Filmleri: Herşey Güzel Olacak - Kahpe Bizans
  En Sevdiği Renk: Kırmızı
  En Sevdiği Yemek: Taze Fasülye
  En Sevdiği Aksesuarlar: Özel Kolyeler - Özel Saatler
  Hobileri: Arabamla Hız Yapmak - Film İzlemek - Body Building
  Fobileri: Kötü Olan Herşey - Yükseklik Korkusu - Yılan
  En Sevdiği İçecek: Su - Gazoz
  Sevdikleri: Dürüstlük - Sadık Olmak - Sevenlerinin Mektuplarını Okumak - Telefonla Konuşmak
  Sevmedikleri: Yalan 2. 2007-08-19 #2
  1008 - Doğuş Kimdir?


  1009 - Doğuş Kimdir?  Okunma: 15926 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -