Yumurtalı Ayna - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Yumurtalı Ayna

 1. Bu konuyu Martha Stewart tan çevirdim. Sizde aynalarınızı bu şekilde renkli yumurtalarla süsleyebilirsiniz. Ya da iç mekan cam bölmeler için de kullanabilirsiniz. Güneş alan pencerelere uygunlaması konusunda hiçbirfikrim yok, boya eriyebilir yada yumurtalar deforme olabilir belki ama denemesi bedava, siz denerseniz ve bir sorunla karşılaşırsanız eğer yorum olarak yazabilirsiniz. Böylece bende konuya ekler diğer yapacak olanları bilgilendiririm.


  İhtiyacınız olacak ürünler ;

  2 düzine yumurta, değişik renklerde gıda boyaları ( aktarlarda bulabilirsiniz ) , arzu ettiğiniz renkte ince ve kalın kurdele ( ince olan yumurtaları geçirmek için, kalın olan tutturma yerleri için), boncuk iğnesi, 3 milimetrelik arkası yapışkanlı kancalardan. Birde tarifte yumurtayı delip, içini boşaltmak için özel birşey gerekiyor. Elişi ürünleri satan mağazalarda satıldığını söylemişler. Türkiye de bulunurmu bilmiyorum ama şansınızı deneyebilirsiniz. Eğer bulamazsanız büyük yorgan iğneleriyle dikkatlice yumurtayı çatlatmadan delip hava pompalayan (resimdekine benzer) birşeyle içini boşaltabilirsiniz


  820 - Yumurtalı Ayna

  Gelelim yapılışına;

  Yumurtaların iki ucuna da eşit delikler delip içini tamamen boşalttıktan sonra hafifçe çalkalayarak kurumaya bırakın. İçleri tamamen kuruduğunda boyama işlemine geçin.

  Boyama işlemi için birkaç farklı kabın içine 1-2 su bardağı su koyun ve kaynayan suların içlerine birer tatlıkaşığı sirke ve 20 damla gıda boyası koyun.

  Not:Kendiniz karıştırarak farklı renkler üretmek için mesela kırmızı gıda boyasıyla maviyi karıştırdığınızda mor renk elde edebilirsiniz. Koyuluğunu ise damla sayısına göre ayarlayabilirsiniz.

  821 - Yumurtalı Ayna

  Hazırladığınız bu kaynayan suların içine önceden azırladığınız yumurtaları koyun ve hafif renkler için en az 5, koyu renkler için en az 10 dakika boyalarla birlikte kaynamalarını sağlayın.

  Yumurtaları kaynayan sudan çıkardıktan sonra soğumalarını bekleyin ve kurdelelere boncuk iğnesini geçirip tüm yumurtaları renkelerini düzenleyerek birbiri ardına dizin ve uçlarını bağlayın. Asacağınız yere asmadan önce farklı biryere asıp altına gazete kağıdı yada uzunca bir kap koyarak kurutun. Artık akacak damla kalmadığında aynanızı bu şekilde süsleyebilirsiniz.


  822 - Yumurtalı Ayna

 2. 2007-08-19 #2
  ilginç bir tasarım olmuş ama hoşuma gitmedi:D

 3. 2007-08-19 #3
  Aaaaaaaaaa Çok GÜsel OlmuŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

  Okunma: 2591 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -