Sizce Aşkın Tanımı Nedir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Sizce Aşkın Tanımı Nedir?

1. aşk için hayatta çeşitli tanımlamalar yapılmış bulunmaktadır

bir de üyelerimizin fikirlerini alayım dedim

bence aşk fedakarlık yapabilmek,el ele tutuşabilmek,uğrunda ölmektir bence aşk

sıra sizin görüşlerinizde
  2. 2007-07-31 #2
    bence AŞk tanımlanamayan bir nesnedir bazen ulaşmak zordur yani imkansızdır
    bazen acı çekmektir bazen de sonsuza dek mutlu olmaktır....

3. 2007-07-31 #3
    Bir nevi cevap olsun :)

Var mi beni içinizde taniyan
    Yasanmadan çözülmeyen sir benim
    Kalmasa da söhretimi duymayan
    Kimligimi tarif etmek zor benim

Bülbül benim lisanimla ötüstü
    Bir gül için can evinden tutustu
    Yüregime Toroslardan çig düstü
    Yanginimi söndürmedi kar benim

Niceler sultandi kraldi sahti
    Benimle degisti talihi bahti
    Yerle bir eyledim taç ile tahti
    Akil almaz hünerlerim var benim

Kamil iken cahil ettim alimi
    Vahsi iken yahşi ettim zalimi
    Yavuz iken zebun ettim Selimıi
    Her oyunu bozan gizli zor benim

Yeryüzünde ben ürettim veremi
    Lokman Hekim bulamadi çaremi
    Asli için kül eyledim Keremıi
    Ibrahimıin atildigi kor benim

Sebep bazi Leyla bazi sirinıdi
    Hatrim için yüce daglar delindi
    Bilek gücüm Ferhat ile bilindi
    Kuvvet benim kudret benim fer benim

Ilahimle Mevlanaıyi döndürdüm
    Yunusumla öfkeleri dindirdim
    Günahimla çok ocaklar söndürdüm
    Mevladanim hayir benim ser benim

Benim için yaratildi Muhammed
    Benim için yagdirildi o rahmet
    Evliyanin sözündeki muhabbet
    Enbiyanin yüzündeki nur benim

Kimsesizim hismim da yok hasmim da
    Görünmezim cismim de yok resmim de
    Dil üzmezim tek hece var ismimde
    Barinagim gönül denen yer benim
    Benim adim "ASK"...

4. 2007-07-31 #4
    kısaca:birini her haliyle sevebilmek ve onun için acı çekmeyi göze almak

5. 2007-07-31 #5
    sorumluluk sahibi isteyen bizi düşüncelere yiten bi şey :D :D ney :D

6. 2007-08-02 #6
    kimse bulamamıskı askın tanımını bizler bulalım helekı böyle bır devırde askı kullanan ınsanlar varken bıraz zor

7. 2007-08-02 #7
    Alıntı:
    mervişşşş Nickli Üyeden Alıntı
    kimse bulamamıskı askın tanımını bizler bulalım helekı böyle bır devırde askı kullanan ınsanlar varken bıraz zor
    arkadaşa çok katılıyorum doğru sölüyosun aşk mı kaldı öyle uğruna ölebilenecek:huhh:

8. 2007-08-03 #8
    benim amacım sadece herkes yorumda bulunuyo bali biz de yorumlayalım aşk meselesini istedim :D:D

9. 2007-08-03 #9
    Aşk mantıksızlıklar içinde yüzen kırık kalptir.Zor ve anlaşılmazdır.Ama güzeldir

10. 2007-08-04 #10
    aşk acıyı göze almaktır...

11. 2007-08-04 #11
    keske ask icin bi kac guzel soz yazabilseydim benim icin ask sadece kayip oldu geri donmesi ve bulmasi mumkun olmayan bi suru kayip

12. 2007-08-04 #12
    Aşk Nedir? Ben Buna Cevap Ariyorum Kendimce... Aşk Bazisina Göre Sevgidir, Bazisina Göre Tutku...bazen Ufak Bir Gülümseme , Bazense Tek Bir Bakiş...herkesin Aşk Kavrami Farkli Mi ? Neden Bu Kadar Değişken Bi Yapi Bu Aşk?

Herkes Kendine Göre Tarif Ediyor Deilmi? Ben Aşik Olunca şöyle Olurum Ben Aşik Olunca Böyle Olurum...

Aşk Karşindakini Sevmek Midir? Yoksa Karşindakinin Sevgisinden Yararlanmak Mi? Sevilmek Mi Aşk?

Bana Göre Aşk Her şeydir... Bazen Duyduğun Ilik Bir Nefes ,bazen Duyduğun Kisik Bir Ses, Bazen Ufacik Bir Buse ,bazen Sevdiğinin Kokusunu Hissetmektir,bazen Film Karakterlerini Ikinizin Yerine Koymak,bazen Iki Kişilik Düşünmektir, Bazense Sirf Aşik Olduğun Insani Düşünmek , Bazen Boş Vaktinde Onunla Ilgili Hayaller Kurmaktir , Bazen Tüm Vakitlerini Onun Için Boşaltmak... Bazen Ilik Bi Yağmurda Islanmak,bazense Birbirinizi Islatmak...hayatta Yapamam Dediklerini Yapmaktir Bazen , Bazense Denize Spor Ayakkabilarinla Girip Otele O Islak Hatta çamur Olmuş Ayaklarla Girmek , Otel Görevlisinin Arkandan Ne Kadar Küfür Edeceğini Bile Düşünmeden Sirf Aşkin Istedi Diye Bunu Yapmak...bazen Kiskanmaktir Sevdiğini,bazen Kisitlamak...bazen Yokluğuna Ağlamak, Bazen Kavuştuğunda Sevinç Göz Yaşi Dökmek... Bazen Simsiki Sarilmaktir , Bazen Aşkin Için Yalvarmak...rüyalarinda Görmektir Bazen,bazen Görüpte Dokunamamaktir...bazen Sesini Duyup Konuşamamaktir… Bazen Gülmektir Kaygisizca ,bazen Ağlamaktir Hiçkira Hiçkira , Bazen Herşeyi Yok Sayip En Kalabalik Caddelerde öpüşmek , Bazen Boş Dağlara,taşlara Haykirmaktir Sevdiğini…bazen Sessiz çiğliklarindir , Bazense Söyleyemediğin Sözcüklerin… Bazen Iç çektiğin , Bazen Içini Eritendir Aşk… Bazen Kelebeklerin Kalbinde Uçuşmasidir, Bazen Midenin Bulanmasi, Bazen Açken Yiyememektir, Bazen Tokken Zorla Yemek(: Bazen Adina şiirler Yazmaktir Bazense Onu Gördüğünde Nutkunun Tutulmasi… Bazi Zamanlarda Onsuz Nefes Alamayacağini Hissetmektir…bazen Son Paranizla Aldiğiniz Kumpiri Paylaşmaktir.bazen Sigara Içmesini Engellemek,bazense Karşilikli Alkol Almaktir Aşk(:bazen Her şeyi Yok Saymaktir…
    Bazen Kişin Soğuğunda Iliklerin Donana Kadar Sarilarak Dolaşmaktir,bazen Güneşin Altinda Kavrulmak… Bazen Aşkini Mitolojik Aşklara Benzetmektir… Bazen Leyla Ile Mecnun ,asli Ile Kerem Olmaktir… Sevdiğiniz Tarafindan Alinmiş Bir Demet Papatyadir Bazen , Bazense Duyduğunuz Sayisiz Iltifatlardir Aşk…
    Bazen Seni Seviyorum Demektir Bazen Aşkim Diyebilmektir …bazen Suskunluğundur,bazen çok Sesliliğin,bazen Sarilarak Film Izlemektir ,bazen Aşkin Için şarkilar Söylemektir,bazen Başini Döndürecek Tutku,bazen Ruhunu Sersemletecek Bir Duygudur Aşk…

Aşk Dünyadaki Tek Sahip çikmamiz Gereken Duygudur Belkide…

Işte Bana Göre Aşk Budur(: Hatta şuan Aklima Gelmeyen Yüzlerce Binlerce şeydir Aşk(;
    Arkadaşlar Yazi Alinti Deil(: Ben Kendim Yazdim Sizlere Kendi Aşk Anlayişimi Tarif Ettim Eksik Biraktiğim Yanlarinida Sizlerin Yazmanizi Istiyorum.

13. 2007-08-04 #13
    aşk uğrunda tüm zorlukları gögüsleyebilmektir dokunmak öpmek aşk degil arzulamaktır

14. 2007-08-07 #14
    bnce butun asklar artık sahte oldu ılk basta hayatımın askını buldum dıosun sonra hayatımın hatasını yapmısım dıosun ıste bole sacma bısey buda

15. 2007-08-07 #15
    Bence Aşk... Karşısındaki İnsanı Bulunmaz Hint Kumaşı Sanmanla... Hıyarın Teki Olduğunu Anlaman Arasında Geçen Zamandır...!!!

Hiç Ayrılamam Derken Kavuşmak Hayal Oldu...

wanted_@

16. 2007-08-07 #16
    aşk maşk yok yaa herşey yalannnnnnnnnn
    sewdim diosun sonra o da yok kimseye inanma aşığım diene bile

17. 2007-08-07 #17
    hani ayakların yerden kesilir,hani aklını kafa tasında tutamassın ya,hani mantıksızlaşır,hani anlamsızlaşır ama onsuzlaşamazsın ya...(İşte AŞK bUdUr...)

18. 2007-08-08 #18
    Aşk hergün biraz daha eksilerek sonsuza kadar bitmemektir. Her 58 snde bir onu unutup 59.snde onsuz olamıycağını anlamaktır. Benim için aşk ... onun adıdır....;)

19. 2007-08-08 #19
    Akıl kor iken zekayi somuren , odaklanmama sebep olan ve anlardan olusan bi duygu yada bilmiyorum duygular butunu ..

20. 2007-09-13 #20
    deli gibi sevdiğini bilirsin ama neden sevdiğini bilemezsin.....yani mantık almıyorsa aşktır derim....doğrumu derim bilmiyorum.aşk=hastalıklı hal

21. 2007-10-16 #21
    aşk hayatta herşeydir..

22. 2007-10-19 #22
    acı...gözyaşı... [böle olmasına rağmen dünyanın en güzel şeyi AŞK...]

23. 2007-10-20 #23
    "A"cıya "Ş"ikayetsiz "K"atlanmaktır=AŞK...;)

24. 2007-10-24 #24
    aşk bir sudur.tanımı yok bence

25. 2007-10-25 #25
    bence aşkk sadece karın ağrısı

yalan=aşk aşk diye bişey yok bence svgi var sevmek var nice aşklar yaşanıyo ama bi zamandan sonra bitiyo aşk sadece geçici heves diyorum ben

26. 2007-12-15 #26
    bence aşk acı çekmekten başka bişey deil ona ulaşamadıkça dahada aşık oluosun çunku...

27. 2007-12-15 #27
    keşke GÜCÜM YETSEDE AŞKIN TANIMI YAPAİLSEM HELEKİŞU YASADIGIMIZ ALEME BAKARAK.aşkı sevgiyi 2öpücük zanneden lere ınat keşke yapa bılsem

28. 2007-12-15 #28
    Tanımı yapılamayacak kadar harika bir duygu :)

29. 2007-12-16 #29
    AŞK güsel bişey yaaaaaaaaaa

30. 2008-02-16 #30
    Alıntı:
    ası__kız Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşa çok katılıyorum doğru sölüyosun aşk mı kaldı öyle uğruna ölebilenecek:huhh:

ben iikinizede katılıyorum. çünkü ALLAH aşkı olmazsa dünyada aşk yok ki!!! ben aşkın varlığına inanmıyorum. aşk die bişi yoktur.

31. 2008-02-16 #31
    Aşk kalbin diğer yarısıdır.

En önemlisi de aşık olan kişi sevdiğinin bir damla gözyaşına kıyamaz. Elinden ne geliyorsa onun için herşeyi göze alır herşeyi yapar...

32. 2008-02-16 #32
    aşkı anlatmak çok zor...onu yaşayan bilir...aşk anlatılmaz yaşanır!!!!!!

aşkı aşk yapan onun tarifsiz oluşu değil mi? umarım aşkın tarifini sonsuza kadar bulamayız

33. 2008-02-16 #33
    ask bi sudur ıc ıc kudur :D bencede ask tanımlanamaz

34. 2008-02-16 #34
    aşkın tanımı benden sonraki yazacak olan kişidir :)

35. 2008-02-16 #35
    bu nasıl cvp çok güldüm yaa....

36. 2008-02-16 #36
    hehehe :D

Okunma: 5728 - Yorum: 35 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -