Java Oyunlarına Telefona Yüklemek - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Java Oyunlarına Telefona Yüklemek

 1. SIS oyunlarını nasıl yüklüyorsanız javalarıda aynı şekilde yükleyeceksiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken şu. JAR uzantılı dosyaları açmayacaksınız. Winrar JAR dosyalarını kendi RAR dosyası gibi göstermekte. O yüzden karıştırıpta JAR dosyalarını açmakta ve telefona neyi yükleyeceğinizi bilememektesiniz.


  Öncelikle JAR dosyalarının simgesini değiştirelim. (Win XP)

  Bilgisayarım/Araçlar/Klasör Seçenekleri'ne tıklayın. Dosya Türleri'ne geçin. Burdan JAR'ı bulun. Gelişmiş'e tıklayın. Simge Değiştir'e tıklayın. En uygun simge bana göre telefon simgesi. Onu seçip Tamam diyerek pencereleri kapatın. Artık JAR ve RAR dosyalarını karıştırmazsınız.

  Peki JAR dosyasını telefona nasıl atacaksınız.

  Bilgisayarınızda PC Suite yüklüyse, SIS dosyasına iki kez tıklayınca Bilgisayarınızdan telefonunuza direkt yüklenmekte oyunlar. JAR dosyasına sağ tıklayıp, Birlikte Aç'ı seçin ve oradan Symbian Installer'i seçin. Bu kadar basit. JAR dosyasınıda SIS gibi PC nizden yükleyin.

  Yada Bluetooth, Kızılötesi her ne kullanıyorsanız telefonunuza gönderin. Mesaj olacak gelecektir. Ve telefonunuzdan kurun. Çoğu telefon için zaten Telefonun içine Install klasörüne atabilmekte. Dolayısıyla mesaj olarak değilde Yöneticiden yükleme şansı doğmakta.

  Gerçi burda önemli olan nokta JAR ve RAR dosyalarını karıştırmamak. Çünkü çoğu üyemiz bunları karıştırdığından oyunları yükleyememekte.

 2. 2007-12-20 #2
  java oyunlarla diğer oyunların hiç bi farkı yok sis leri nasıl yüklüyosan java larda aynı şekilde yüklenio.hadi kolay gelsin

  Okunma: 4569 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -