Vizyon Nedir Neden Önemlidir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Vizyon Nedir Neden Önemlidir?

 1. Vizyon, İngilizce “vision” kelimesinin Türkçe karşılığıdır. Vision kelimesinin iseHint- Avrupa dil ailesinde görmek ve bilmek anlamına gelen weid, woid, widkelimelerinden türediği, bundan kaynaklanarak da Latince’de vide kelimesinin görmekanlamında kullanıldığı belirtilmektedir. Vizyon, kelime anlamı olarak geniş görüş, ileri görüş olarak açıklanmaktadır.


  Vizyon Nedir Neden Önemlidir?

  Vizyon, işletmenin geleceğe yönelik olarak tasarlanmış birçok amacının çok genelbir şekilde ifade edilmesidir. İşletme için konulan hedeflerin içinde bulunulan ana göreçok daha ileri bir zamanda gerçekleştirilmesi planlandığından uzun dönemli bir araçtır.

  Vizyon ifadesi geleceğe ait bir tanımlama olup bir analiz değildir. Vizyonifadesi, işletmenin bugünkünden daha iyi, gelecekte olması istenen konumunu yansıtır.Buradan hareketle, bir anlamda işletme için, “Büyüdüğümüz zaman ne olmakistiyoruz?” sorusunun yanıtıdır.

  Vizyon ifadesi uzun dönemli bir araçtır. Vizyon ifadesi ile belirlenen hedefe yakınzamanda ulaşılamaz ve ulaşılması da beklenmez. Vizyon ifadesi işletmeyi geleceğetaşıyan bir güçtür ve bu gücün yeterince etkili olması için biraz uzak olması gerekir.
  Güncelleme : 2017-10-08
  Okunma: 1680 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -