Dövme Yaptırana Allah Rahmet Etmez - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Dövme Yaptırana Allah Rahmet Etmez

1. Diyanet İşleri Başkanlığı, yaptırdığı dövme nedeniyle kişinin tövbe etmesi gerektiğini bildirdi. Dövme yaptıranların neden tövbe etmeleri ile ilgili uyarı Diyanet'in takviminde yer aldı.

Diyanet takviminde yer alan bilgide, insan bedeninin değişik yerlerine çeşitli şekillerde dövme yaptırmanın eski tarihlerden bu yana uygulandığı belirtilerek, "Vücuda iğneler batırılıp, açılan deliklere boyalı maddeler konularak yapılan dövme, eski çağlardan beri yapılan bir cahilliye adeti olup, sağlık açısından da zararlı olduğu gibi dinen de yasaklanmıştır" denildi.

"DÖVME YAPTIRANA ALLAH RAHMET ETMEZ"

Diyanet, Hz. Peygamberin, insanın doğal yapısında değişiklikler yapılmasını hoş görmediğini, dövmeyi yapan ve yaptırana da Allah'ın rahmet etmeyeceğini bildirdiğini ifade ederek, İslamiyet'in her konuda doğallığı tavsiye ettiğini, dövmeyi de hoş karşılamadığını kaydetti.

"Dinimiz, tedavi amaçlı operasyonlar hariç Allah'ın yarattığının değiştirilmesine yönelik her türlü müdahaleyi yasaklamıştır" diyen Başkanlık, Allah'ın yarattığının değiştirilmesinin hem maddi hem de fıtrat alanında gerçekleşebildiğini bildirildi.

Diyanet, "Günümüzde, başta insan olmak üzere canlı varlıklar üzerinde ve yeryüzünde doğal dengeyi bozucu her türlü yıkıcı girişimi bu çerçevede değerlendirmek mümkündür.Kişinin yaptırdığı dövmeyi kazıtması gerekir. Ancak bu operasyon vücuda zarar verecekse dövme olduğu gibi bırakılır. Bununla birlikte yapılan dövme gusül ve abdeste engel değildir. Fakat kişinin bundan dolayı tövbe etmesi gerekir" dedi.

2. 2007-07-24 #2
    ZATEN PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV) HADİS-İ ŞERİFİN DE DÖVME YAPTIRANLARA VE DÖVME YAPANLARA DA LANET ETMİŞTİR.

3. 2011-08-29 #3
    hem dövmem var hem silikonlarım var allah'ın kime tekrar rahmet edeceği kesin olarak yine allah'tan başka kimse bilemez kişi bu hatalara düşebilir pişman olabilir allah'ta rahmetini gösterir nasıl bir rahmet olduğunu anlatmaya gerek yok o allah'la aramda kalsın.

4. 2012-05-03 #4
    Misafir 'in yorumunu beğendi

5. 2012-05-14 #5
    şimdi ben dövme yaptırmak istiyorum..ve vazgecemeyecegım hayatımdakı iki insanın isimleri..sol koluma bilekten dirseğe kadar babamın ismi ve sağ koluma da bilekten dirseğe kadar annemin ismi..namazımı da kılıyorum ve inanclı bi insanım..erkegim ve 26 yasındayım..nasıl yapalım şimdi ? :)

6. 2012-05-18 #6
    Alıntı:
    Misafir1903 Nickli Üyeden Alıntı
    şimdi ben dövme yaptırmak istiyorum..ve vazgecemeyecegım hayatımdakı iki insanın isimleri..sol koluma bilekten dirseğe kadar babamın ismi ve sağ koluma da bilekten dirseğe kadar annemin ismi..namazımı da kılıyorum ve inanclı bi insanım..erkegim ve 26 yasındayım..nasıl yapalım şimdi ? :)

kişi Sevdiğiyle beraberdir. bunun ıcın dovme yapmaya gerek yok

7. 2012-06-04 #7
    arkadaşlar dövme yaptırmak günahtır ama ibadete ve abdese engel değildir bu kulun allah la arasındaki sorguyu kimse bilemez allahla kulun arasındaki rahmeti ve şevkati ni engellemez kimi bağışlıyacağını kimi bağışlayamayacağını allah bilir allaha şık koşulmaz kimseyide ilğilendirmez kalbin temizliği ve niyeti önemlidir bence

8. 2012-06-22 #8
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar dövme yaptırmak günahtır ama ibadete ve abdese engel değildir bu kulun allah la arasındaki sorguyu kimse bilemez allahla kulun arasındaki rahmeti ve şevkati ni engellemez kimi bağışlıyacağını kimi bağışlayamayacağını allah bilir allaha şık koşulmaz kimseyide ilğilendirmez kalbin temizliği ve niyeti önemlidir bence
    Kul ile ALLAH arasında dediğin modern bir cümledir batılılaşmayın . Peygamberler boşunamı gönderildi . Deseydinizya o zaman anlatma bana bunlar ALLAH ile benim aramda deseydiniz . Kendinizle çelişmeyin. hem burada kimse kimseye sen şöylesin böylesin denilmiyor dikkat edin . Yarası olan gocunur .

9. 2012-06-29 #9
    Alıntı:
    Kul ile ALLAH arasında dediğin modern bir cümledir batılılaşmayın . Peygamberler boşunamı gönderildi . Deseydinizya o zaman anlatma bana bunlar ALLAH ile benim aramda deseydiniz . Kendinizle çelişmeyin. hem burada kimse kimseye sen şöylesin böylesin denilmiyor dikkat edin . Yarası olan gocunur .
    Modern cümle dediğiniz mantık ile kurulmuş bir cümledir. Allah her şeyden önce kuluna akıl vermiş ve kullanmasını istemiştir. Kur'an-ı Kerim'de yazmayan şeylerin güvenilirliği olduğunu düşünmüyorum. Siz kabul etseniz de etmeseniz de inanç, günah, bağışlanma hepsi Allah ile kul arasındadır. Peygamberimiz bizim yol göstericimizdir, onun izinden gideriz. Ne kadar araştırdıysam da direkt olarak peygamberimizin söylediğinin kesinliği olan dövme ile ilgili hadis göremedim. Bulduklarımın hepsi başka topluluk liderleri tarafından aktarılmış cümleler. Emin olamadığımız şeylerde kullanmamız için Allah bize beyin, akıl, mantık vermiş. Bizim insan aklımızla düşünebileceğimizden çok geniştir Allah'ın rahmeti, Peygamberimizin hoşgörüsü ise var olan tüm insanlarınkinden muhakkak ki çok daha fazladır. Kucak açmak varken lanet etmek şüphesiz ki ona göre değildir.

10. 2012-07-31 #10
    Allah'ın yasakladığı birşeyi yapıp günah olduğunu kabul edersen günahkarsındır fakat aklamaya çalışırsan ...

11. 2012-08-27 #11
    gülfidan_celik
    işkembeden sallama, kaynak göster hadis diyip geçmiyosun, sahih hadismi onu söyle

12. 2012-10-09 #12
    Picassonun emek emek,yıllarca uğaşarak ortaya koyduğu başyapıtına kara kalemle kafanıza göre birşeyler çizseydiniz Picasso ne yapardı?

Albert Einstein'ın hayat boyunca üzerinde uğraştığı en önemli teorisinin formüllerinin bulunduğu çalışma defterinini mürekkep dolu bir kaba batırsanız Einstein ne derdi?

Leonardo Da vinci'nin Mona Lisasının üstüne bir kutu boyayı boca etseydiniz?

HAZRETİ ALLAH C.C bir şeyi yaparken emek harcamaya ihtiyacı yoktur.ama en önemli ve en sevdiği eseri insanın ta kendisidir.ve onun üzerinde kimsenin oynama yapmasına izin vermez! kendi vucudunuz bile olsa onu size verenin eserine müslüman olarak saygı duymak zorundasınız. bir alimimizin bu konudaki yorumları böyle idi çok beğenmiştim sizlere iletiyorum.

Güncelleme : 2012-10-09
  13. 2013-01-22 #13
    Alıntı:
    Misafir1903 Nickli Üyeden Alıntı
    bir insanın vücuduna boya değmiş ve bu yıkamayla çıkmıyorsa bunun gusle bir zararı yoktur sıhatindede bir eksilme olmaz kıyas yaparak bunu dövme içinde söyleyebiliriz ama sen bunu kasten bildiğin halde yaptığın için uygun değil kardeşim mekruhtur ve efendimiz dövme yapanı ve yaptıranı lanetlemiştir ama guslün kabul olmaz mı olur tabiki ama uygun değil kardeşim yinede sana kalmış

14. 2013-01-31 #14
    Alıntı:
    hem dövmem var hem silikonlarım var allah'ın kime tekrar rahmet edeceği kesin olarak yine allah'tan başka kimse bilemez kişi bu hatalara düşebilir pişman olabilir Allah'ta rahmetini gösterir nasıl bir rahmet olduğunu anlatmaya gerek yok o allah'la aramda kalsın.
    Kardeşim bir kere yazı yazarken ALLAH kelimesini dikkatli yaz bunları bir kere öğrenmek lazım ALLAH sizlere mağfiret etsin.

15. 2015-01-10 #15
    2 sene onve yapilabilir diyen fiyanet simdim gunah diyo... peygamber efendimizin sözü denilip yazilan hadislerin bir cogu arabistanda 1 altin karşiliginda yazilmis... kaldiki peygamber efendimiz ben oldukten sonra yazilanlari yakin demis... herdey bir yana cahillik diz boyu... o donemde kadinlar yaptigi dovmeleri büyü kullanarak kendince okuyup ufleyerek yapiyorlarmis... yaptiklati simgeler bunlari destekliyormus.... bu nedenle peygamber efendimiz hoş gormemiş... kimse kimseye git dovme yaptir diyemeyecegi gibi yaptirmads diyemez cunku kesin bir kaynak yoktur... ayrica diyanetin fetvada veremez. Boyle bir yetkisi yoktur gercek din alimleride bunu bilir.

16. 2015-03-08 #16
    İlgili Hadis-i Şerif:
    "Resulullah sallallahu aleyhi ve selem faiz yiyeni, yedireni, ona şahitlik edenleri, onu yazanı; dövme yapanı, gü*zelleşmek için dövme yaptıranı, sa*dakaya mani olanı, hulle* yapanı ve hulle yaptırmak is*teyeni lanetledi."
    | Buhârî, Libâs, 82-87; Müslim, Libâs, 119

17. 2015-05-15 #17
    arkadaslar andeest geciyo ibadet yapiyoruz ama haram allahnyar ve yardicimiz olsun elbet birgun elimizr paramiz geçer sildirmek icin ugrasiriz

Okunma: 18806 - Yorum: 16 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -